تایلندی روستاییان تمیز کاری یک غار تاریک برای خفاش, کود مرغی, در پی پس از توسط کشاورزان به عنوان یک ماده مغذی و سرشار از محصول کود هستند بی توسط دانشمندان پیشنهاد که آن را می تواند پشت یک کوروناویروس که آلوده بیش از 150 ، 000 نفر در سراسر جهان.

منبع ویروس باقی می ماند یک موضوع بحث پس از آن ظهور در چین در اواخر سال گذشته اما برخی از دانشمندان معتقدند این می تواند سرچشمه در خفاش ها قبل از انتقال به انسان شاید انتقال از طریق یکی دیگر از حیوانات.

اما این لینک یک نگرانی برای Jaew Yaemjam یک جمع از مدفوع خفاش در تایلند غربی استان Ratchaburi, حتی اگر کشور جنوب شرق آسیا ثبت کرده است 114 virus عفونت و مرگ است.

 

“من نگران نیستم چون ویروس نمی سرچشمه از اینجا گفت:” Jaew 65 ساله که یکی از چندین روستاییان ساخت شبانه بازحمت حرکت کردن به یک بد بو غار در نزدیکی یک معبد بودایی Wat خاو چونگ فرن به کیسه خود را پر کنید با مدفوع.

آنها شروع به کار پس از تاریک که میلیون ها نفر از chittering خفاش جریان خروج از غار به شکار برای مواد غذایی است. برخی از کسانی که جمع آوری شده است برای چندین دهه درآمد کمتر از 1 دلار برای هر bucketload می گویند که آنها تا به حال هرگز هر گونه مسائل مربوط به سلامت.

“خفاش, کود مرغی می تواند حامل بیماری های مختلف گفت:” Pikul Temket یک سلامت استان شد. “با این حال ما شده است و پاکسازی آن از هر هفته غار در نظر گرفته شده است کاملا تمیز….”

چلغوز مجموعه شروع نسل پیش زمانی که راهب بزرگ و سپس مسئول معبد خواسته روستاییان برای کمک به تمیز کردن غار.

در $6 یک سطل های کود مرغی غنی شده با مواد شیمیایی مانند نیتروژن و فسفات پتاسیم به ارمغان می آورد در بخش عمده ای از معبد درآمد از کشاورزان مشتاق به افزایش محصولات کشاورزی و بهبود طعم و مزه از میوه.

در گذشته, آن را نیز رفت و به باروت و مواد منفجره است.

“من شده است به جمع آوری خفاش چلغوز برای 40 سال در حال حاضر و هرگز بیمار” Jaew گفت. “من فقط با استفاده از یک تکه پارچه برای پوشش صورت من هیچ چیز واقعا.”

tinyurlis.gdv.gdv.htu.nuclck.ruulvis.netshrtco.detny.im

خرید کتاب زبان اصلی