Coronavirus مستند | آهنگ صلح از ظهور مانیپور را در درگیری های منطقه

این COVID-19 مستند الهام گرفته از موسیقی ابتکار برای صلح و bonhomie در مانیپور دولت مشکل چندین دهه جنگ است.

یک گروه از نوازندگان در کشور تولید چند زبانه آلبوم موسیقی با عنوان “بله ما مراقبت’ با هدف پل زدن قومی تقسیم اعتقاد به گسترده تر شده است توسط این مستند که حداقل رسانده تعاملات انسانی است.

او در آلبوم های منتشر شده در یوتیوب در آوریل 28, همان آهنگ به زبان انگلیسی و هفت دیگر زبان از جمله هندی. گروه های تندرو در شمال شرق باید ایدئولوژیک شده است در برابر Hindi که آنها می گویند زبان “امپریالیستی دهلی نو”.

زبان های محلی است که در آن آهنگ آواز هستند Nagamese, Tangkhul, Khoibu, Vaiphei, Paite و Manipuri.

در حالی که Nagamese است pidgin lingua franca از Nagaland, Tangkhul و Khoibu هستند نگا لهجه مانیپور. Manipuri است که زبان از غیر قبیله ای Meiteis از ایمفال دره و Vaiphei و Paite هستند و زبان قبیله ای گروه طبقه بندی شده به عنوان Kuki-Zomi.

این Meitei, نگا و Kuki-Zomi گروه تا به حال یک رابطه تیره و تار با هر یک از دیگر. شده اند وجود دارد موارد مختلفی از خشونت های قومی.

“ایده پشت این آلبوم بود و برای گسترش پیام صلح و برادری و روح بخشیدن به مردم در این زمان از همه گیر” گفت: نوربرت Khayi رئیس Tangkhul موسیقی فروم مستقر در مانیپور را Ukhrul.

“حذف سوء تفاهم’

“به غیر از توسل به آن مردم را به ایستادگی و مبارزه با این بیماری همه گیر هم هدف ما بود برای جشن مانیپور را تنوع قومی,” او گفت:, و اضافه کرد که این پروژه هزینه این فروم در مورد ₹40,000.

فرد اصلی پشت مفهوم Mr Khayi گفت که او احساس نیاز به حذف سوء تفاهم بین مردم زندگی در مانیپور را تپه ها و دره همچنین به عنوان های مختلف گروه های قبیله ای در تپه.

“این آهنگ در مورد غلبه بر این وضعیت آورده COVID-19 همه گیر توسط به هم چسبیده” گفت: Mandira داس است که سنگ Hindi نسخه از این آهنگ.

آقای Khayi تشکیل شده است و سنگ آهنگ به زبان انگلیسی Nagamese و Tankhul. “ما در حال گرفتن یک پاسخ خوب از مردم از طریق رسانه های اجتماعی و سیستم عامل پس از انتشار آلبوم در یوتیوب,” او گفت:.

tinyurlis.gdu.nuclck.ruulvis.netshrtco.detny.im

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>