COVID-19 | می تواند چین مدل کار برای غرب ؟

رئیس سازمان بهداشت جهانی معتقد است که چین در نبرد با COVID-19 ارائه می دهد یک فانوس دریایی از امید, اما دیگران سوال که آیا پکن استراتژی می تواند به دنبال آن کشورهای دیگر — به خصوص دموکراسی های غربی.

چین گزارش کرده است تنها یک عفونت موضعی در طول چهار روز گذشته یک ظاهر قابل توجه برگرد با توجه به هرج و مرج است که احاطه اولیه شیوع بیماری در شهر ووهان. در حالی که برخی از کارشناسان هشدار می دهند در برابر پذیرش پکن ارقام در ارزش اسمی که رئیس Tedros Adhanom Ghebreyesus اصرار موفقیت چین “فراهم می کند و امیدوارم که برای بقیه جهان”.

اما چین یک مورد خاص — مرکزی-کنترل از بالا به پایین یک حزب دولت استبدادی است که اجازه می دهد تا بدون مخالفت و می توانید بسیج منابع گسترده در یک موضوع واحد. در ماه ژانویه در چین به طور موثر تعطیل ووهان قرار داده و آن 11 میلیون نفر در موثر قرنطینه — یک حرکت آن و سپس تکرار در بقیه هوبئی استان قرار دادن 50 میلیون نفر در توده انزوا. صدها میلیون چینی زنده در بسته در مجتمع های مسکونی که در همسایگی کمیته توانید از پلیس جنبش در داخل و خارج — معنی انطباق می تواند از نزدیک تحت نظارت.

“مهار آثار گفت:” شارون Lewin, استاد پزشکی در دانشگاه ملبورن است. “دو هفته پس از بسته شدن ووهان است که دقیقا دوره کمون شماره (عفونت) شروع به رها کردن.” اجتماعی فاصله و قرنطينه شده اند و در درجه متفاوت با افزایش تعداد کشورهای اروپایی با برخی از ایالات آمریکا زیر کت و شلوار. اما یک امپریال کالج لندن مطالعه هشدار داد که در حالی که این استراتژی به نظر میرسد که موفق به عضویت در چین آن را به انجام “عظیم هزینه های اجتماعی و اقتصادی” در کوتاه مدت و بلند مدت.

“چالش عمده ای از سرکوب است که در این نوع فشرده مداخله بسته… نیاز به حفظ شود تا زمانی که یک واکسن در دسترس می شود (به طور بالقوه 18 ماه یا بیشتر) ،

اگر مداخله آرام است نرخ انتقال “را به سرعت بازگشت” به آن اضافه شده است.

‘سقوط’ تحت فشار

حداقل 42,000 پزشکان و پرسنل پزشکی فرستاده شد به هوبئی استان به مسافران این استان به خدمات بهداشتی و درمانی بود که با توجه به بهداشت عمومی استاد ژنگ Zijie از دانشگاه پکن اساسا “سقوط” تحت فشار از سرعت گسترش بیماری همه گیر. کارشناسان بهداشت و درمان از چین صلیب سرخ در حال حاضر در حال کمک به غرق بیمارستان در ایتالیا است که سریع پیشی گیرد و چین به عنوان بدترین آمار کشور از نظر مرگ و میر ناشی از ویروس.

چین توانایی بسیج ارتش کوچک از کارکنان پزشکی نمی آمد با حفاظت از سرایت. بیش از 3300 کادر پزشکی آلوده بودند در سراسر کشور و 13 نفر از COVID-19 با توجه به وزارت بهداشت آمار و ارقام منتشر شده در اوایل ماه مارس. تلاش های دولت در چین شد و با حمایت یک زرادخانه از تبلیغات با پیام های مکرر و بی وقفه در رسانه ها و بزرگ خیابان, آگهی, دعوت از شهروندان برای بهداشتی و در خانه بمانند.

در یک تلاش فوق العاده ای — بوق و کرنا توسط رسانه های دولتی — دو بيمارستان با مجموع ظرفیت 2,300 تخت ساخته شد در ووهان در عرض 10 روز. در شهرستانها به سرعت از آن لازم شد به پوشیدن ماسک به عنوان بلوک های آپارتمان, کسب و کار و حتی پارک ها منع ورود بدون. گسترده, ماسک, استفاده, ممکن است کمک کند گسترش بیماری “به ویژه هنگامی که بسیاری از بدون علامت ویروس حامل” آقای ژنگ گفت.

در طول بحران چین تولید شده تا 1.6 میلیون N95 ماسک ماسک در روز, با توجه به رسمی, Xinhua news agency. این در نظر گرفته شده موثر حفاظت, اما نیاز به جا به درستی و تغییر اغلب. به افزایش نرخ تشخیص دما بازرسی نصب شده در خارج از ساختمان ها و مغازه ها و یا در مکان های عمومی.”اگر آن را بالاتر از 37.3 درجه سانتیگراد (99.1 فارنهایت) شما را در انزوا” گفت: یکی از نگهبانان در ورودی یک پارک در پکن. و در با تکنولوژی بالا به کشور که در آن حریم خصوصی محدود است بسیاری از محلات شهروندان نیاز به نشان دادن یک کد QR را بر روی تلفن خود را که نرخ آنها را به عنوان “سبز”, “زرد” یا “قرمز”.

این ارزیابی بر اساس پیگیری که آیا آنها بازدید بالا منطقه خطر — در حال حاضر یک ورودی مورد نیاز برای بسیاری از کسب و کار. دولت اطلاعیه ها روشن ساخته اند که برنامه نویسی سیستم باقی خواهد ماند و در حال استفاده در برخی از فرم و حتی پس از همه گیر فروکش.

tinyurlis.gdv.gdv.htclck.ruulvis.netshrtco.de

خرید کتاب زبان اصلی

درخواست کتاب

ایندکسر