دانیل پرل قتل | پاکستان قول به درخواست تجدید نظر در برابر تبرئه عمر شیخ

در مواجهه با نقد قوی از ایالات متحده و تهدید ممکن است هند افزایش مورد در Financial Action Task Force (FATF) پاکستان در مارس 4 گفت: تبرئه Omar Ahmed شیخ سعید (عمر شیخ) و سه نفر دیگر برای قتل روزنامه نگار آمریکایی دانیل پرل خواهد بود به دادگاه تجدید نظر.

در مارس 2, استان سند دادگاه تلفظ در عمر شیخ درخواست تجدید نظر خود را از سال 2002 محکومیت برای ربودن و قتل بی رحمانه از مروارید است که سال گفت: دادستان به حال موفق به تولید “قوی unimpeachable corroborative شواهد” در این مورد است.

وزارت امور خارجه ایالات متحده گفت: این حکم یک “توهین به قربانیان ترور در همه جا”. وزیر امور خارجه مایک Pompeo توییتی که ایالات متحده همچنان به اجرای عدالت برای مروارید قتل. “این تصمیم باعث رزرو” وزیر خارجه پاکستان شاه محمود قریشی گفت: در مارس 4. ایالات متحده نگرانی شد “طبیعی” او اشاره کرد. “سند, صفحه اصلی گروه تصمیم گرفته است به بازداشت متهم برای 90 روز تحت امنیت عمومی عمل می کنند,” او گفت:.

در یکی دیگر از بیانیه عمران خان دولت گفت که “نگران” در مورد حکم. “دولت پاکستان مجددا تعهد خود را به دنبال تشریفات تحت قوانین این کشور به تروریست ها به وظیفه” یک بیانیه صادر شده توسط پاکستان وزارت اطلاعات گفت.

وزارت امور خارجی کاهش یافته است به اظهار نظر در این مورد است. با این حال دیپلمات ها و مقامات امنیتی گفت: تبرئه و پاکستان اقدامات بعدی خواهد تنها باز کردن یک جدید می توانید از کرم ها در مورد عمر شیخ انگلیس و ملی دستگیر شد و برای آدم ربایی و ترور در هند در سال 1994. او منتشر شد همراه با مسعود ازهر پس از IC-814 ربودن.

عمر شیخ بود که اعتقاد به کار کرده اند و از نزدیک با القاعده قبل و بعد از 9/11 بررسی شده بود سیم کشی $100,000 به 9/11 مهاجم محمد عطا. او در ارتباط با اسامه بن لادن و تا به حال میزبانی همسر دوم 9/11.

دیپلمات سابق Vivek Katju گفت: “پاکستان رویکرد به تروریسم نشان داد shoddiness که با آنها تحت پیگرد قانونی قرار عمر شیخ در این مورد مشخصات بالا. بسیار بستگی دارد که چگونه آن را مدیریت تجدید نظر در دادگاه های عالی در حال حاضر.”

جدا از نقاط ضعف در دادستانی مورد برخی نیز سوال مطرح شده از زمان صدور حکم و ممکن است لینک به زمان وزیر کشور سرتیپ (retd.) اعجاز شاه سابق اداره اطلاعات رئیس. در سال 2002 با یک تعقیب و اعلام کرد برای او در مورد مروارید عمر شیخ برخاستیم و به دنبال پناه با آقای شاه و پس از آن “تسلیم” به او.

“راه عمر شیخ درمان شد و این واقعیت است که با وجود حکم اعدام هیچ اقدام دیگری علیه او گرفته شده بود در این مورد تا به حال نشان می دهد که اطلاعاتی پاکستان استقرار هرگز اجازه می دهد تا از دارایی های خود را,” Tilak Devasher عضو مشاور امنیت ملی هیئت مدیره (NSAB) گفت هندو. “این یک پیام به هر دو خود را در دارایی های خود را و به دولت های خارجی. به نظر می رسد آشکار است که خود لینک کلیک کنید برای اعجاز شاه نقش خود را در تبرئه.”

وجود دارد باقی می ماند این سوال که چه اتفاقی خواهد افتاد اگر عمر شیخ یک بار منتشر شده است خشم بین المللی می میرد. ایالات متحده را متهم او را در سال 2002 برای مروارید قتل و همچنین 1994 ربایی ملی ایالات متحده بلا Nuss در هند اما نه به دنبال آن استرداد مطالبات با پاکستان پس از آن.

عمر شیخ بود و هرگز موجود در شورای امنیت سازمان ملل متحد 1267 تحریم فهرست تروریست ها در تراز وسط قرار دارد به القاعده است. و نه او در آمریکا را بیشتر می خواستم لیست. و با وجود این واقعیت است که هند به صورت دوره ای فرستاده پاکستان لیست بیشتر می خواستم که شامل مسعود ازهر و شش نفر متهم به IC-814 ربودن عمر شیخ نیست در دهلی نو لیست یا نه.

“پس عمر شیخ بود در زندان از سال 2002 و تمرکز بر فعال تروریست ها مانند مسعود ازهر و حافظ سعید آن است که او نه در رادار. که ممکن است تغییر در حال حاضر,” گفت: یک مقام دولتی در مارس 4.

tinyurlis.gdv.gdv.htclck.ruulvis.netshrtco.de

دیدگاهتان را بنویسید