وسیع اردوگاه Kalma, پناهندگان آواره در دارفور جنگ هستند بسیار خوشحال از تصمیم سودان جدید مقامات در نهایت تحویل رئیس جمهور عمر البشیر به دیوان کیفری بین المللی.

بشیر بود که عزل در مارس 2019 زیر توده تظاهرات برای دهه گذشته مسخره دادگاه جنایی بین المللی حکم بازداشت به اتهام نسل کشی و جنایات جنگی در ویران منطقه دارفور در غرب سودان است.

در روز سه شنبه سودان انتقالی مقامات توافق برای انتقال او به محاکمه قبل از دادگاه مستقر در لاهه.

“وجود شادی در سراسر اردوگاه پس از مردم شنیده بشیر در حال تحویل به ICC” 65 ساله پناهنده آدم علی دیرین ساکن Kalma اردوگاه در نیاله, پایتخت جنوب دارفور, دولت به خبرگزاری فرانسه گفت.

Darfuris و گروه های شورشی بارها خواستار او بود را به دست ICC بیش اتهام جنایات جنگی در یک درگیری که با توجه به سازمان ملل متحد چپ از 300.000 نفر کشته و آواره 2.5 میلیون دیگران است.

جامعه محلی رهبر Yaqoob محمد گفت: این تصمیم را “یک پیروزی برای قربانیان” و بروید یک راه طولانی به سوی “بازسازی اعتماد” با رهبری در خارطوم.

صدها نفر از هزاران نفر از کسانی که آواره از جنگ که آغاز شد در سال 2003 در دارفور یک منطقه وسیع از پنج متحده هنوز هم زندگی در اردوگاه ها باقی می ماند و وابسته به کمک های ارائه شده توسط سازمان ملل متحد و دیگر سازمان های بین المللی.

این درگیری زمانی آغاز شد که اقلیت شورشیان افزایش یافت تا در برابر بشیر را تحت سلطه دولت در خارطوم که آنها را متهم به حاشیه راندن منطقه است.

برای سرکوب شورش بشیر دولت انداخته مسلحانه شبه نظامیان عمدتا عربی خوش آمدید عشایر شناخته شده به عنوان Janjaweed متهم توسط گروه های حقوق پاکسازی قومی و گسترده تجاوز به عنف.

هزاران نفر از شبه نظامیان شد و بعد از آن گنجانیده شده شبه نظامی سریع پشتیبانی نیروهای به رهبری فرمانده و سیاسی کنونی powerbroker محمد حمدان Dagalo شناخته شده به عنوان Hemeti.

– ‘بزرگ امداد’ -تصمیم به تسلیم شدن بشیر به ICC آمد و پس از مذاکرات طولانی بین گروه های شورشی از جمله از دارفور و سودان حکم بدن که در زمان قدرت پس از بشیر ایران و بازداشت.

سه نفر از دستیاران خود را از جمله سابق دفاع و داخله وزرا نیز به تحویل به دادگاه اگر چه یک بازه زمانی اعلام نشده است.

“اگر بشیر و دستیاران او هستند دست به ICC صلح هرگز پیدا کردن راه خود را به دارفور” گفت: حسن ایساک دیگر Darfuri زندگی در Kalma.

حسن اسحاق محمد 72 ساله Darfuri گفت که او احساس “رهایی” در پی یک جنگ است که تا به حال نابود, خود, خانواده, قتل پدر و دو برادر.

سخنگوی دولت فیصل محمد خبرنگاران که “جزئیات چگونه بشیر و دیگران ارائه خواهد شد در مقابل ICC مورد بحث قرار خواهد با ICC و گروه های مسلح”.

گروه های مدافع حقوق بشر مانند سازمان عفو بین المللی در حال فشار دادن برای سریع تحویل از سرنگون قدرتمند.

پس از ایجاد آن در ماه اوت سودان دولت انتقالی شده است هل دادن برای ایجاد صلح با گروه های شورشی و برای پایان دادن به درگیری ها در سراسر کشور است.

آن را وعده داده است پاسخگویی و نگهداری بشیر در خارطوم را Kober زندان در یک رشته از اتهامات از جمله فساد است.

در دسامبر, جانباز, رهبر, شد, محکوم به دو سال در یک جامعه اصلاحات مرکز را به اتهام به طور غیر قانونی به دست آوردن و استفاده از منابع مالی خارجی.

او از قدرت حذف شده پس از تظاهرات خیابانی علیه حکومت خود را در دسامبر سال 2018 تحریک ناآرامی که در سمت چپ ده ها تن کشته و صدها نفر زخمی و هزاران نفر زندانی شده است.

“ما رها شدند زمانی که بشیر کاهش یافت اما در حال حاضر ما احساس می کنیم در نهایت می توانید شروع به بهبود یافتن از تاثیر جنگ” گفت: اردوگاه ساکن جمال محمد.

tinyurlis.gdv.gdv.htu.nuclck.ruulvis.netshrtco.detny.im

خرید کتاب زبان اصلی