دموکراسی در معرض خطر در بیماری همه گیر جهانی رهبران هشدار

بیش از 500 سیاسی و جامعه مدنی و رهبران برنده جایزه صلح نوبل و از فعالان حقوق بشر روز پنج شنبه هشدار داد که برخی از دولت ها با استفاده از coronavirus همه گیر به “سفت گرفتن خود را در قدرت” تضعیف دموکراسی و آزادی های مدنی.

در نامه سرگشاده ای را امضا کردند سابق وزیر خارجه آمریکا, مادلین آلبرایت, بازیگر Richard Gere و برندگان جایزه صلح نوبل شیرین عبادی لخ والسا و خوزه راموس-هورتا در میان دیگران نویسندگان به نام در حال انجام یک بیماری همه گیر “توانمند چالش جهانی برای دموکراسی است.”

مخاطرات بالا

“دموکراسی در معرض خطر است و افرادی که در مورد مراقبت از آن باید احضار خواهد شد, نظم و انضباط و همبستگی به دفاع از آن” نویسندگان نوشت. “در معرض خطر هستند و آزادی و سلامت و عزت مردم در همه جا.”

نامه — هدف این است که برای افزایش “آگاهی و بسیج شهروندان” — آغاز شد بر اساس استکهلم-موسسه بین المللی برای دموکراسی و انتخابات کمک (ایده).

“فقط به عنوان بیماری همه گیر در حال حاضر با داشتن عظیم اقتصادی و اجتماعی و پیامدهای آن است که به احتمال بسیار زیاد در حال حاضر با داشتن بسیار عمیق سیاسی عواقب” کوین Casas-Zamora, سازمان, دبیر کل, به خبرگزاری فرانسه گفت.

تاکید شد که در آن هنوز هم در اوایل روز و کامل تاثیر بر دموکراسی را باید مورد بررسی قرار بعد آقای Casas-سامرا اشاره کرد در حال حاضر وجود دارد نشانه های نگران کننده.

آقای Casas-سامرا با اشاره به “موارد مثل مجارستان که در آن اساسا اورژانس قدرت استناد توسط دولت تا به حال هیچ تاریخ انقضا.”

کسانی که قدرت برداشته شد اما اتفاق آرا در مجلس در تاریخ 16 ژوئن که اثر در زمان بعد.

آقای Casas-سامرا اشاره کرد و همچنین به رئیس جمهور فیلیپین رودریگو Duterte گسترش قدرت اضطراری و ال سالوادور استفاده از بازداشتگاه به عنوان دیگر علل نگرانی است.

و اشاره کرد که اورژانس قدرت بودند “مشروع بخشی از زرادخانه” از دولت های دموکراتیک برای مقابله با شرایط استثنایی آقای Casas-سامرا گفت: ورزش از کسانی که در قدرت بود “متناسب با اورژانس است.”

tinyurlis.gdclck.ruulvis.netshrtco.de

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>