شیب در گرفتن بازدید امرار معاش کرالا fisherwomen

پائولین 55 ساله fisherwoman از Kappil شده است بازگشت با یک سبد خالی از Neendakara بندر برای چهار روز گذشته.

این قایق که تا به حال تهیه شده است ماهی کوچک-مقیاس فروشندگان همچنان لنگر انداخته در ساحل پس از چند بیهوده سفر هفته گذشته است. شیب در دریایی سهام به خصوص pelagic ماهی قرار داده معاش هزاران نفر از fisherwomen در دولت در معرض خطر است.

زنان بسیاری از آنها بالاتر از 50 سال سن می گویند آنها در حال مواجهه با یک بحران بی سابقه ای.

“بسیاری از گونه های فراوان برخی از 10 سال پیش به طور کامل از بین رفته اند و آن را برای اولین بار من شاهد چنین قحطی مانند وضعیت. زنان شاغل در واحد پردازش نیز در dire straits,” او می گوید.

Matsyafed عمل اتوبوس ویژه خدمات برای آنها را به ماهی-فرود مراکز و از اواخر اکثر آنها در حال بدست گرفتن سفر بیهوده است.

“امروز وجود دارد که 33 مورد از تریواندروم در اتوبوس, اما تنها چند خوش شانس با برخی از ماهی کولی. من شده اند به فروش ماهی برای 30 سال گذشته. در این سن ممکن است دیگر شروع به تجارت می گوید:” Jenet Cleetus است که در تریواندروم منطقه از کرالا Swatantra Matsyathozhilali فدراسیون.

دلیل اصلی برای این نگران کننده شیب در گرفتن او می افزاید: غیر قانونی است و غیرعلمی روش ماهیگیری از جمله شب trawling.

اولیه بگیر

در بسیاری از خانواده های این زنان اصلی بگیر و بازگشت با هیچ ماهی ساخته شده است که زندگی خود را پر از بدبختی است.

“هر چند قایق در حال آوردن به سختی هر گونه گرفتن ارزان فرمالين-laced ماهی از کشورهای دیگر در دسترس هستند در بازار. به عنوان یک نتیجه خوب ماهی تبدیل شده عزیز و اغلب ما قادر به آن را ندارند. ما استفاده می شود برای دریافت سبد ماهی خال مخالی برای ₹2,000 اوایل اما در حال حاضر قیمت بالا رفته به ₹8,000 می گوید:” Mable Rymond رئيس جمهور Theeradesha Mahilavedi.

هر چند Theeramythri برنامه جامعه برای کمک به Fisherwomen (SAF) ارائه شده است زنان گزینه های جایگزین برای خود اشتغالی از آن نمی تواند در رسیدن به بسیاری از عمدتا افراد مسن.

“ما آگاه هستند از تخلیه در انبار و در این سال مالی ما با تشکیل گروه به طور عمده تمرکز بر زنان درگیر در ماهی تلوان. حدود 50000 زنان کار در این بخش و در حال حاضر ما بیش از 5000 ذینفع. در حال حاضر ما نمی هر گونه پروژه در مقیاس بزرگ اما در آینده ما ممکن است قادر به کمک بیشتر می گوید:” Sreelu N. S, مدیر اجرایی, SAF.

tinyurlis.gdv.gdv.htu.nuclck.ruulvis.netshrtco.detny.im

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>