DMK مخالف حرکت به privatise عملیات راه آهن

DMK مجلس رهبر حزب T. R. Baalu نوشته شده به نخست وزیر نارندرا مخالفت اتحادیه راه آهن وزارت حرکت به privatise عملیات.

“به نمایندگی از DMK جمهور M. K. استالین, ما می خواهیم به شدت محکوم وزارت راه آهن اطلاع رسانی در تاریخ 1 ژوئیه برای شرکت های خصوصی برای بهره برداری از قطار مسافری خدمات او گفت:” در این نامه است.

“هنگامی که حرکت اولیه از privatising راه آهن انجام شد در سال 2017 بر اساس Bibek Debroy کمیته توصیه های آن را به وضوح تأکید سپس توسط وزیر دارایی آرون Jaitely و راه آهن وزیر Suresh Prabhu در مجلس است که خصوصیسازی اجازه داده نخواهد شد در راه آهن ، اما اخیر وزارت راه آهن اطلاع رسانی در تاریخ 1 ژوئیه سال 2020 دعوت خصوصی بازیکنان برای عامل 151 مسافر قطار در 109 جفت راه می رود در برابر مرکز قبلی ایستاده در همان نامه” اشاره کرد.

“راه آهن در حال ارزان ترین حمل و نقل در کشور است. Privatising عملیات راه آهن نه تنها یک حرکت در برابر رفاه مردم, اما آن را نیز باید در دراز مدت اثر آبشاری. خصوصی بازیکنان خواهد پیوستن به نزاع تنها برای سود و این تاثیر مشترک انسان” به آن اضافه شده است.

آقای Baalu همچنین اشاره کرد که هوا BSNL هند و تحت فشار قرار گرفتند که در نزدیکی ورشکستگی با توجه به ظهور خصوصی رقابت است.

“هنگامی که چنین بزرگ بخش دولتی دست و پا کردن این تعهد است که دولت و مالیات دهندگان برای احیای و اطمینان از پرداخت به موقع حقوق. راه آهن هند بزرگترین کارفرما با بیش از 4.5 لاخ کارکنان که شغل در حال حاضر در معرض خطر با این حرکت. بسیاری از شرکت های خصوصی غیر قابل پیش بینی هستند در معاملات و نیست خود را به اشتراک بگذارید دولت توطئه در عموم مردم. در چنین شرایطی آن خواهد بود به چالش کشیدن پین از پاسخگویی در یک نهاد خاص باید وجود داشته باشد یک اختلاف” او گفت:.

خصوصیسازی 151 قطار افزودنی بار برای مردم عادی زمانی که کل ملت است که در مواجهه با استرس های مالی بزرگ به عنوان راه آهن است تنها معتبر و مقرون به صرفه حالت جرم حمل و نقل برای مردم فقیر هند آقای Baalu گفت. او از دولت خواست به تجدید نظر در این تصمیم با توجه به lakhs از شهروند ذینفعان که زندگی می تواند به شدت تحت تاثیر آن است.

tinyurlis.gdu.nuclck.ruulvis.nettny.im

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>