E. U.-هند در اجلاس سران برای راه اندازی مذاکرات در از سرگیری FTA مذاکرات

هفت سال پس از مذاکرات بر سر توافقنامه تجارت آزاد بودند به حالت تعلیق در هند و اتحادیه اروپا (اتحادیه اروپا) را در مجموعه ای به توافق بر سر یک “سطح بالا و گفت و گو در تجارت و سرمایه گذاری” به راه اندازی مجدد مذاکرات است. اعلام می رود که در یک مجازی “اتحادیه اروپا و هند در اجلاس سران” به رهبری نارندرا نخست وزیر و امور خارجی وزیر S. Jaishankar خواهد شد که تعامل با رئیس شورای اروپا چارلز میشل و رئیس کمیسیون اروپا Ursula von der Leyen همراه با نماینده عالی جوزپ Borrell.

تحلیل | هند چهره یک سال از سختی مذاکرات تجاری

به گفته مقامات مقابله با COVID-19 و تاثیر آن بر اقتصاد جهانی و به منظور بالا خواهد بود در دستور کار است. در خصوص تحولات پزشکی در آزمایش واکسن و درمان این ویروس بحث خواهد شد همراه با خروج ایالات متحده از چند جانبه سازمان ها (مانند سازمان بهداشت جهانی) همراه با نگرانی بیش از یک ‘قاطعانه’ چین است.

E. U. مقامات گفت که آنها تا به حال شده است به طور کامل در جریان دهلی نو و پکن در مورد وضعیت در خط کنترل واقعی به عنوان آنها عمیقا نگران درگیری در Galwan دره ماه گذشته و آنها ‘خوشحال’ که هر دو طرف باید پس از توافق نظامی د-تشدید و ادامه گفت و گو برای حل و فصل مسئله مرز. E. U.-چین اجلاس سران برگزار شد در ژوئن 22 و مشابه اجلاس برگزار شد با رهبری ژاپن و کره جنوبی نیز در ماه گذشته.

امنیت دریایی و گو

در طول این اجلاس هند و E. U. انتظار می رود به این نتیجه چند توافقنامه از جمله یک نقشه راه برای همکاری به توافق هسته ای همکاری و راه اندازی یک امنیت دریایی گفت و گو و همچنین مذاکرات بین Europol و CBI.

تجارت و سرمایه گذاری گفت و گو به انجام شده بین وزیر اقتصاد Piyush Goyal و E. U. تجارت کمیسر فیل هوگان انتظار می رود به kickstart برای مذاکرات در تجارت دو جانبه و سرمایه گذاری توافق (BTIA) به عنوان اتحادیه اروپا-هند FTA شناخته شده است که موفق به از سر گرفته شود با وجود چندین تعهدات توسط رهبران از جمله در آخرین E. U.-هند در اجلاس سران در سال 2017.

همچنین به عنوان خوانده شده | هند و اتحادیه اروپا به توافق تجارت آزاد پیمان دوباره

“رهبران ابراز جاه طلبی خود را برای حرکت به سمت جامع توافقنامه تجارت آزاد و حمایت از سرمایه گذاری توافق شده و ما اعلام کرد که به یک انگیزه سیاسی به چنین تلاش های” گفت E. U. مقامات مستقر در بروکسل پیش از اجلاس.

یک E. U. رسمی که متخصص در مسائل مربوط به تجارت اذعان کرد که وجود دارد “هیچ جدول زمانی” برای BTIA مذاکرات و در عین حال که مذاکره کنندگان هنوز هم “کاملا دور از هم” با توجه به آنچه درک اروپا به هند “حمایت از موضع”.

رزرو در مورد مدل پیمان سرمایه گذاری دو طرفه

“ما شاهد یک روند در هند است که می رود به سمت حمایت طرف. را در هند برنامه بود شتاب COVID-19 بحران اخیر و اظهارات که هند می خواهد برای رفتن به ‘متکی به خود’, کمک نمی کند وضعیت” این مقام گفت: با اشاره به نخست وزیر مودی اندازی “Atmanirbhar هند”. این مقام گفت: تجارت با هند تشکیل زیر 3 درصد از E. U. جهانی تجارت است که “بسیار کمتر” از آنچه بود که انتظار می رود در ارتباط است. برعکس E. U. است که هند بزرگترین شریک تجاری و سرمایه گذار و حساب 11% از هند تجارت جهانی. این مقام مسئول همچنین گفت: E. U. اتحاد رزرو در مورد مدل “پیمان سرمایه گذاری دو طرفه” (BIT) است که دهلی نو پیشنهاد کرده است به خصوص در مکانیسم اختلاف در دادگاه است.

صحبت در مورد اهمیت multilateralism و همکاری جهانی, انجمن, مقامات گفت: E. U. تا به حال استقبال هند انتخابات را به شورای امنیت سازمان ملل در سال آینده است و نقش هند خواهد بود مهم در آشتی دادن UNSC “فلج توسط وتو و اختلافات”.

“کل سیستم چندجانبه تحت استرس و بسیاری از کارشناسان ابراز شک و تردید در مورد آینده نظام جهانی گفت:” یک مقام رسمی در دهلی نو پیش از این نشست.

tinyurlis.gdclck.ruulvis.netshrtco.de

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>