مداخله آموزشی نوید دوران جدید girls’ توانمندسازی در راجستان

فروتنی سرخپوش Rukmina از Bidarka ایجاد کرد که افتخار دریافت جایزه داده شده توسط کیشنگره Bas زیر افسر بخشی در این سال روز جمهوری در به رسمیت شناختن سهم خود را به توانمندی ایجاد آگاهی در مورد خدمات دیجیتالی. او مطالعات برای مدرک لیسانس و اجرا می شود یک حکومت الکترونیکی مرکز در وصف ناپذیر ایجاد کرد.

Rukmina 21 ساله است که در میان 78 دختران از حدود ده روستاهای الوار منطقه کیشنگره بس بلوک تشکیل بخشی از Mewat منطقه که خود را به اتمام تحصیل و در حال رفتن بالاتر و ویژگی های آموزش و پرورش است. طولانی مدت مداخله آموزشی ایجاد کرده است این “دسته اول” از دختران در منطقه بود که گردابی 10 درصد زنان سواد رای تا یک دهه پیش.

دختر کارگر

دختر یک کارگر بی زمین که سخت کار می کرد برای تبدیل شدن به در-مسئول تضمین اشتغال آثار Rukmina نگاه بر به عنوان یک کارآفرین که e-میترا مرکز آنلاین فراهم می کند امکانات برای روستاییان. “من همچنین با استفاده از این محل به عنوان یک پلت فرم برای دانش آموز و آنها را راهنمایی برای مطالعات… به عنوان Bidarka اولین بار دختر به تصویب دوازدهم آن بسیار رضایت بخش” Rukmina گفت هندو.

در حالی که Rukmina است که به دنبال کارشناسی دوره از دانشگاه آزاد سه دختران از روستای خود را پیوست کیشنگره P. G. کالج در بلوک مقر و یک Sakunat دختر Sarpanch جمشید خان — منتقل شده به بهرتپور به مطالعه در کشاورزی ، پس Bidarka تنها یک دولت میانه مدرسه, چند دختر در حال اقامت در خوابگاهها در کیشنگره بس به مطالعه تا دوازدهم.

شبنم بانو, 23, از نزدیک میرزاپور ایجاد کرد اولین دختر از بلوک برای تکمیل تکنیک دیپلم دوره و پیوستن به یک کالج مهندسی. “هر چند من معتقدم پدر و مادر من, من می تواند به عضویت کالج پلی تکنیک در الوار پس از مواجهه با مخالفت های شدید توسط روستاییان که فکر می کردم که آموزش و پرورش آلوده girls’ ذهن” شبنم گفت: به دنبال B. Tech. در الوار را Laxmi دوی موسسه مهندسی و تکنولوژی است.

مداخله آموزشی است که آغازگر دوره جدیدی از توانمندسازی دختران نوجوان متعلق به عقب Meo جامعه مسلمان در این منطقه ساخته شده توسط الوار Mewat موسسه آموزش و توسعه (AMIED) از طریق “ابتکار عمل برای بهتر فردا” پروژه در سال 2016. آن را با هدف توقف ازدواج کودکان با ترویج دختران نوجوان’ آموزش و پرورش است.

AMIED داوطلب برای انجام پل دوره های آموزشی و اجرای مسکونی و درمانی کلاس برای دختران به آنها را قادر به خود را کامل ارشد آموزش متوسطه. پدر و مادر متقاعد شدند و جوامع محلی در 25 روستا بودند بسیج برای ارسال به دولت-اجرای خوابگاهها از روستا که در آن تنها ضعیف مجهز اولیه و میانی مدارس شد و عملکرد.

“نتایج بسیار دلگرم کننده است. نسل جدید تحصیل کرده و با اعتماد به نفس دختران پدید آمده در این منطقه که در آن مردم بر این باور تا چند سال پیش است که دختران تنها به معنای انجام کارهای خانگی و قرض دادن یک دست در این زمینه در طول کاشت و برداشت فصل” AMIED عضو دبیر نور محمد گفت. دختران در منطقه بودند زودتر ازدواج در سن 12 تا 14.

E-میترا مراکز

AMIED هماهنگ کننده پروژه آشا نرنگ گفت: 10 دختران و زنان آغاز شده بود خود را e-میترا مراکز با حمایت دیجیتال توانمندسازی بنیاد و یک تولید کننده تلفن همراه. این مراکز اجرا با انرژی خورشیدی نیز برای مشاوره در سلامت باروری و دیجیتال آموزش و پرورش و همچنین برای ایجاد انگیزه در دختران و خانواده های آنها برای آموزش و پرورش است.

تاثیر قابل مشاهده است در روستاها مانند Jilota, Medabas, Musakheda, Ismailpur, Ghansoli, Chorbasai و Kolgaon. از Bagora روستای نیم دوجین دختران, سفر به عنوان یک گروه به کیشنگره بس هر روز به کالج بروند. Nahida یک لیسانس دانشجو گفت: ازدواج به هیچ وجه در اولویت برای دختران تا زمانی که آموزش خود را.

این پروژه با بودجه سرویس جهانی یهودیان آمریکا نیز منجر به ایجاد گروه به نام Mewat Balika منچ که لحن girls’ مهارت و ارائه موضوع-حمایت های خاص برای امتحانات هیئت مدیره. علاوه بر مردم کنوانسیون و کارگاه های آموزشی با رهبران مذهبی برگزار شد به بحث در مورد راه هایی برای جلوگیری از ترک تحصیل دختران از مدارس.

tinyurlis.gdv.gdv.htclck.ruulvis.netshrtco.de

خرید کتاب زبان اصلی

درخواست کتاب

ایندکسر