برجسته danseuse Amala شانکار عبور دور در 101 در کلکته

برجسته danseuse و طراح رقص Amala شانکار گذشت در کلکته در روز جمعه. او 101 و مرگ او در سن-بیماری های مرتبط با.

همسر کلاسیک رقصنده Uday شانکار او اهدا شد, West Bengal دولت بنگا Bibhusan جایزه در سال 2011 برای کمک به هنر است.

وزیر Mamata بانرجی ابراز تسلیت گفت که Amala شانکار به دست داشتند تحسین بین المللی افزایش بیش از مرزهای استان و کشور از طریق فرم رقص است.

تعدادی از نمایندگان دولت از جمله وزیر Indranil Sen وارد در محل اقامت این هنرمند در کلکته را قصبة منطقه به ارائه آخرین آنها احترام می گذارد.

متولد Amala Nandy در سال 1919 او ملاقات Uday شانکار در پاریس در سال 1931 هنگامی که او فقط 12 و ازدواج او در سال 1942. اولین بار عملکرد خود را در Kaliya دامان صحنه در بلژیک در سال 1931. او عمل کرده در این فیلم Kalpana (1948) نوشته شده است, شرکت-تولید و کارگردانی Uday شانکار.

این فیلم حول محور یک زن جوان رقصنده رویای راه اندازی یک آکادمی رقص. همه کاره او در زمان به نقاشی. Amala شانکار فعال باقی مانده تا دهه نود. او عملکرد گذشته رقص, درام, سیتا Swayamvar در سن 92 که در آن او با بازی در نقش پادشاه Janaka. Sreenanda شانکار, نوه این هنرمند گفت: خانواده در جشن مادر تولد ماه گذشته. “این پایان یک عصر” خانم شانکار نوشت: در رسانه های اجتماعی.

tinyurlis.gdclck.ruulvis.netshrtco.de

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>