اردوغان را افزایش می دهد مسئله کشمیر در پاکستان مجلس

علیرغم هند اعتراض رئیس جمهور ترکیه رجب طیب اردوغان روز جمعه raked تا مسئله کشمیر در پاکستان مجلس تعهد که آنکارا را حمایت پاکستان ایستاده است. در یک سفر رسمی به پاکستان آقای اردوغان گفت که ترکیه را به عقب پاکستان در تلاش های خود برای بیرون آمدن از “لیست خاکستری” از Financial Action Task Force (FATF).

“من همچنین می خواهم به تاکید است که ما را به حمایت از پاکستان است که موضوع را به فشار سیاسی در Financial Action Task Force جلسات او گفت:” در جلسه آینده از تروریسم تامین مالی ناظر است.

 

ابراز حمایت کشورش به پاکستان ایستاده در کشمیر مسئله او گفت: آن را می تواند حل و فصل شود نه از طریق جنگ و یا ظلم و ستم اما بر اساس عدالت و انصاف.

“ما کشمیری برادران و خواهران ما دچار ناراحتی برای چندین دهه و این رنج را تبدیل به قلمزن با توجه به یک طرفه اقدامات انجام شده در دوران اخیر” آقای اردوغان گفت: “ظاهرا اشاره به هند لغو وضعیت خاص جامو و کشمیر در ماه اوت سال گذشته است.

“امروز مسئله کشمیر است که به عنوان نزدیک به ما به عنوان آن را به شما (پاکستانی).

“چنین یک راه حل (بر اساس عدالت و انصاف) را در خدمت منافع همه طرف های مربوطه. ترکیه ادامه خواهد داد به پایه های عدالت و صلح و گفت و گو در این قطعنامه از کشمیر موضوع” رئیس جمهور گفت:.

رئیس جمهور ترکیه در سخنرانی خود تشبیه “مبارزه” از کشمیری که از کشور خود را در جنگ جهانی اول در برابر سلطه خارجی.

نقشه کشی مقایسه با نبرد گالیپولی که مبارزه در ترکیه بین نیروهای متفقین و امپراتوری عثمانی که در آن بیش از دو لاخ سرباز کشته شدند در هر دو طرف آقای اردوغان گفت: “هیچ تفاوتی بین مهاجران و کشمیر”.

“ترکیه ادامه خواهد داد به منظور بالا بردن صدای خود را در برابر ظلم و ستم” او گفت پاکستان قانونگذاران در آدرس خود را به مجلس ملی و سنا بود که او رکورد چهارم آدرس به پاکستان پارلمان در طول سال.

در سپتامبر سال گذشته اردوغان مطرح کشمیر مسئله در سخنرانی خود در مجمع عمومی سازمان ملل متحد.

هند را رد نظرات

در واکنش به سخنان خود در سازمان ملل متحد هند گفت: آن را “عمیقا متاسف” در این بیانیه از ترکیه در کشمیر موضوع نامیده می شوند و این یک موضوع داخلی.

امور خارجی سخنگوی وزارت Raveesh کومار به نام بر ترکیه به یک درک مناسب از وضعیت در کشمیر قبل از ساخت بیشتر نظرات.

هند لغو جامو و کشمیر ویژه وضعیت در آگوست 5. واکنش هند به حرکت پاکستان کاهش روابط دیپلماتیک با دهلی نو و اخراج هند کمیساریای عالی.

هند همواره حفظ شده است که جامو و کشمیر است که خود را بخشی جدایی ناپذیر و رد هر شخص ثالث میانجیگری از جمله هر دو از سازمان ملل یا آمریکا گفت: این یک موضوع دو جانبه با پاکستان است.

tinyurlis.gdv.gdv.htu.nuclck.ruulvis.netshrtco.detny.im

خرید کتاب زبان اصلی

درخواست کتاب

ایندکسر