اردوغان رمپ تا فشار دیپلماتیک بر سوریه بحران

ترکیه رئیس جمهور صحبت با رهبران اروپایی از طریق تلفن در روز جمعه و خواستار پایان دادن به دولت سوریه حمله در آخرین دژ شورشی در این کشور است که آواره و صدها هزار نفر از مردم است.

رجب طیب اردوغان مشترک تماس تلفنی با سران فرانسه و آلمان آمد در میان نصب تنش بین ترکیه و روسیه که از حمایت طرف مخالف در سوریه جنگ داخلی.

روز جمعه هواپیماهای جنگی زده شورشی در مناطق شمال غربی سوریه به شورشیان و نیروهای دولتی رد و بدل توپخانه و خمپاره در دیگر نقاط استان ادلب آخرین دژ شورشی در این کشور مخالف گفت.

این خشونت ها یک روز پس از دو سرباز ترک کشته شدند در یک حمله هوایی در استان ادلب پس از یک حمله توسط آنکارا-حمایت نیروهای اپوزیسیون است که هدف دولت سوریه نیروهای نظامی است. مرگ آمد و پس از آقای اردوغان تهدید به گسترش کشور خود را دخالت در سوریه اگر یکی دیگر از سربازان خود را صدمه دیده شد.

رهبر ترکیه گفت: رئیس جمهور فرانسه امانوئل پاکسازی و آنگلا مرکل صدراعظم آلمان که “رژیم سوریه و حامیان آن’ در تجاوز به یمن باید متوقف شود” با توجه به بیانیه ای از آقای اردوغان ،

آن را به دنبال مشابه تماس با خانم مرکل و آقای پاکسازی به ولادیمیر پوتین رئیس جمهور روسیه روز پنجشنبه طی آن آنها پیشنهاد مذاکرات فوری با آقای اردوغان برای کاهش تنش است.

tinyurlis.gdv.gdv.htu.nuclck.ruulvis.netshrtco.detny.im

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>