اردوغان را رد کرد وزیر ترکیه استعفای بعد از coronavirus مستند انتقاد

رئیس جمهور طیب اردوغان را رد کرد و استعفای روز یکشنبه از ترکیه, وزیر کشور, که گفت که او از پله پایین در پی کوتاه-اطلاع coronavirus مستند که فرستاده مردم عجله به مغازه ها به سهام تا در منابع است.

مقامات اعلام 48 ساعت منع رفت و آمد در ده ها تن از شهرستانها در مدت کوتاهی قبل از 10 p. m. روز جمعه به میلیون ها نفر از مردم فقط دو ساعت اطلاع و باعث موجی از جان گذشته در آخرین لحظه خرید.

“حوادث رخ داده است که پیش از اجرای مقررات منع رفت و آمد بودند و نه در خور کامل مدیریت شیوع” وزیر کشور سلیمان Soylu گفت: در بیانیه ای در توییتر که در آن او گفت که او استعفا.

آقای اردوغان با این حال قضاوت آن را نه “مناسب” برای آقای Soylu به استعفا شد و وزیر ادامه خواهد داد و در موقعیت ریاست جمهوری گفت: در مدت کوتاهی پس از آن.

آقای Soylu بیانیه آمد فقط قبل از پایان تعطیلات آخر هفته مستند در 31 استان در سراسر ترکیه از جمله بزرگترین شهر و مرکز تجاری استانبول خانه به 16 میلیون نفر.

مخالفت حزب ” جمهوریخواه خلق (CHP) گفت: راه این مستند اعلام شد حال تضعیف تلاش ها برای جلوگیری از شیوع کروناویروس در ترکیه که ثبت شده 50,000 موارد است.

“تصمیمی که باید گرفته شود برای بهداشت عمومی تبدیل به یک تهدید برای بهداشت عمومی به دلیل عدم برنامه ریزی” CHP سخنگوی Faik Oztrak گفت. “قربانی از مردم خود جدا برای روز تلف شده است.”

بیش از 1100 نفر کشته شده اند از COVID-19 در ترکیه بسیاری از آنها در استانبول که در آن CHP شهردار Ekrem Imamoglu گفت: مقامات شهرداری تا به حال هیچ هشدار پیش از حرکت می کند. “تصمیمات گرفته شده و بدون حس مشترک و همکاری تنها باعث سردرگمی و وحشت” او گفت:.

ترکیه لیره کاهش یافت و بیش از 1% به 6.800 در برابر دلار آمریکا پس از Soylu بیانیه. این معامله در 6.741 در 2107 GMT.

آخر هفته مستند در آمد بالای موجود محدودیت هایی که تحت آن افراد زیر سن 20 سال و بالای 65 سال گفته شده است به ماندن در خانه.

آنکارا نیز متوقف تمام پروازهای محدود داخلی, سفر بسته مدارس میله ها و کافه ها و معلق جرم نماز. اما مردم هنوز هم از رفتن به کار برای حفظ فعالیت اقتصادی است.

وزیر حمل و نقل Mehmet Cahit Turhan برداشته شد و دو هفته پیش پس از وزارت به خود جلب کرد, انتقاد برگزاری مناقصه میان شیوع به آماده شدن برای ساخت یک کانال در لبه استانبول.

tinyurlis.gdv.gdv.htu.nuclck.ruulvis.netshrtco.detny.im

دیدگاهتان را بنویسید