اتیوپی و مصر و سودان برای برگزاری مذاکرات بیشتر در رنسانس سد

اتیوپی و مصر و سودان توافق کرده اند که برای از سرگیری مذاکرات برای شکستن بن بست در گراند رنسانس مخزن سد روی نیل آبی رهبران این سه کشور گفت: در روز سه شنبه.

اطلاعیه های ساخته شده به طور جداگانه توسط اتیوپی صدای رهبر Abiy احمد سودان Abdalla Hamdok و مصر در انتخابات ریاست جمهوری به دنبال مجازی mini-آفریقایی در اجلاس سران اتحادیه اروپا که به نام پس از آنها موفق به رسیدن به یک توافق در اوایل این ماه.

“جلسه فوق العاده ای… به این نتیجه رسیدند با همه طرف ها برای رسیدن به یک عمده درک مشترک است که هموار راه را برای دستیابی به توافق” آقای Abiy دفتر در بیانیه ای گفت که ارسال شده در توییتر.

آفریقای جنوبی رئیس جمهور سیریل Ramaphosa که ریاست جمعه حاضر در جلسه از, AU, تایید وجود خواهد داشت مذاکرات بیشتر.

“سه جانبه مذاکرات باقی می ماند و در مسیر” آقای Ramaphosa در توییتر نوشت.

سودان و مصر هر دو از ترس 4 میلیارد دلار برق آبی سد می تواند منجر به کمبود آب در کشور خود هستند.

این پروژه نگرانی در مصر که در حال حاضر محدود نیل آب خواهد بود بیشتر محدود شده است. آبی نیل به یک شاخه از رود نیل که از مصر می شود 90 درصد از آن آب شیرین است.

“این توافق در پایان این نشست به ادامه مذاکرات و تمرکز برای هم بودن در اولویت دادن به توسعه یک الزام آور حقوقی توافق در قوانین برای پر کردن و عامل رنسانس سد” بیانیه صادر شده توسط ریاست جمهوری مصر گفت.

اتیوپی که می گوید به آن نیاز دارد این سد برای تولید برق برای مردم آن در حال حاضر به دست اولین سال از پر کردن آن سد با توجه به فصل بارندگی در این منطقه در این بیانیه از آقای Abiy شدهاند.

“سد در دست ساخت است که در حال حاضر overtopping” آن گفت:, و اضافه کرد که اتیوپی متعهد شد به یک “متعادل و برنده-برنده” مذاکره که ascertains که این رودخانه بهره مند خواهند شد همه این سه کشور درگیر است.

tinyurlis.gdclck.ruulvis.netshrtco.de

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>