کشاورزی در امتداد آبهای آلوده از Vrishabhavathi

در یک هفته بعد از ظهر در Bannigere دو نفر در حال نشستن در بانک از یک جریان کوچک است که اجرا می شود از طریق زمینه کشاورزی و ماهیگیری در آبهای خاکستری. پشت سر آنها یک گله بز است چرا که Chethan, 30, به تماشای بیش از آنها را.

برای بسیاری از مردم آشنا با این آلودگی است که خفگی Vrishabhavathi رودخانه آن سخت است تصور کنید رفتن در هر نقطه نزدیک به آب آن. اما برای روستاها که رودخانه جریان از طریق در حومه شهر بنگلور, زندگی, می رود با وجود این رودخانه آب خود را از دست دادن potability چند دهه پیش.

“بز چراندن همراه بانک ها از رودخانه و به نظر می رسد نمی توان با آب است. بسیاری از مردم به اینجا می آیند به ماهی. قبل از آن آنها استفاده می شود برای پیدا کردن آنهایی که بزرگ است. اما در حال حاضر آنها را پیدا کوچکتر. آنها هیچ مشکل خوردن آن. من فکر می کنم آنها استفاده می شود به آن گفت:” آقای Chethan که تصمیم به ترک شغل خود را در الکترونیک شهر در بنگلور پس از یک سال از سفر طولانی به او کردم و او تصمیم به ماندن در خانه و مدیریت بز. او به خاطر دیدن رودخانه در طول آن بهتر از سال زمانی که او یک کودک بود.

BENGALURU - KARNATAKA - 16/03/2020 : Farmers uses a pipe for letting out frothing water into a field, along the course of Vrishabhavathi river, at Erepalya near Anchipura, in Bidadi taluk, near Bengaluru. Illegal plastic segregation units segregated and burnt at Kambipura polluting the water and air, along the Vrishabhavathi river bed, a tributary of Arkavathy river, the erstwhile fresh water stream, today carry huge quantities of industrial, agricultural and domestic effluents from the western and southern part of Bangalore metropolis. On the Bangalore-Mysore Road, the Vrishabhavathi canal on the outskirts of Bangalore is a familiar sight. Photo: K Murali Kumar / THE HINDU

بنگلور – کارناتاکا – 16/03/2020 : کشاورزان با استفاده از یک لوله برای اجازه frothing آب را در یک زمینه به همراه دوره از Vrishabhavathi رودخانه در Erepalya نزدیکی Anchipura در Bidadi taluk در نزدیکی بنگلور. غیر قانونی و پلاستیکی به تفکیک واحد تفکیک شده و سوخته در Kambipura آلاینده آب و هوا در امتداد Vrishabhavathi بستر رودخانه یک انشعاب از arkavathy است رودخانه مغبون آب تازه جریان امروز حمل مقادیر عظیمی از صنعتی و کشاورزی داخلی و پساب از غرب و جنوب شهر بنگلور. در بنگلور-میسور جاده Vrishabhavathi کانال در حومه شهر بنگلور یک نگاه آشنا. عکس: K Murali کومار / هندو | عکس های اعتباری: K_MURALI_KUMAR

پس بکر رودخانه

هشتاد سال Madhaiah که در مکالمه در راه خانه خود را پس از کار در این زمینه می گوید او دیده است Vrishabhavathi اجرای کامل آن دوره — از ارائه آب آشامیدنی به وضعیت کنونی خود را — که در آن اجرا می شود چند از تمیز کردن فاضلاب تصفيه نمی آورد روز.

“ما استفاده می شود به نوشیدن آب مستقیما از رودخانه. من دو هکتار از زمین های ما استفاده می شود برای رشد هندوانه, در میان چیزهای دیگر. در حال حاضر من مدیریت ragi با مشکل. آن است که در بهترین حالت به اندازه کافی برای ما مصرف. همسر من ناخوش و من نمی توانیم به حفاری borewell برای آبیاری,” او گفت:.

اکثر کشاورزان در امتداد مسیر رودخانه باید شبیه داستان برای گفتن. در Erepalya نزدیکی Anchepalya یک لوله است که اجازه frothing آب را در یک زمینه است. کمی دور است 32 ساله Puttananjaiah مزرعه. او صاحب 15 هکتار و رشد ذرت ragi و برخی از سبزیجات است. “وجود آب در kere و آب از Vrishabhavathi حتی نمی توان مورد استفاده برای آبیاری. من صرف ₹4 لاخ شدن یک borewell حفر کردن و من به مدیریت به رشد آنچه که من می تواند با آن, آب,” او گفت: به عنوان او آماده خود را در این زمینه به گیاه ذرت نوزاد. به خود حق است و یک هکتار و نیم از bottlegourd انگور. خربزه و جردس آماده برای برداشت می شود اما پیدا کردن خود را بر روی زمین به جای بسیاری از بیش از اجرا توسط تراکتور. “سبزی قیمت ها سقوط کرد. من استفاده می شود به ₹400 برای یک کیسه (حدود 30 جا به یک). در حال حاضر آنها می گویند آن را واکشی من ₹50. که حتی پوشش من هزینه حمل و نقل. بنابراین من تصمیم به اجازه دهید آن را فاسد می گوید که مشخصه تاسف.

آقای Puttananjaiah می گوید آینده خود را به طور فزاینده ای به دنبال ندارد. “هیچ کس در مورد مراقبت از کشاورزان و یا طبیعت است. هیچ کس حتی بازدید ما. بیست سال پیش ما رو آب از رودخانه است. شرکت صنعتی و زباله های پلاستیکی در حال خفگی آن است. همان آب می رود به اقیانوس در برخی از نقطه. ما به کجا می رویم ؟ ” او پرسید.

نه چندان دور از مزرعه خود را پشت frothing آبهای Byramangala سد در Bidadi کار برای ساخت یک کانال جداگانه برای درمان آب است. کارگران در محل گفت: این کانال انجام خواهد شد آب تصفیه شده است که می تواند مورد استفاده برای آبیاری اهداف و بقیه خواهد بود اجازه دهید بیرون. Tushar Girinath رئیس بنگلور آب و فاضلاب هیئت مدیره (BWSSB) گفت: 100 MLD از درمان آب از Doddabele گیاه برداشت خواهد شد تا در این کانال در حالی که بقیه را منحرف شود و اجازه به جریان است.

با اشاره به بهداشت جهانی, سازمان بهداشت, ایمنی, برنامه ریزی, استراتژی کاهش خطر به درک که در معرض خطر است و آب و حفاظت از منابع طبیعی S. Vishwanath وجود دارد گفت: دو دسته در اینجا: مصرف کنندگان این محصولات و کشاورزان و کارگران مزرعه. غیر خوراکی محصولات پاک کردن مصرف کنندگان از خطر دسته در حالی که بهتر است شیوه های کشت از جمله آبیاری قطره ای قرار می دهد کشاورزان و کارگران مزرعه در کمتر خطر است.

BENGALURU - KARNATAKA - 16/03/2020 : New Canal being built for the flow of treated water, by the side of Vrishabhavathi reservoir (Byramangala lake), at Byramangala, in Bidadi taluk, Ramanagara district. Vrishabhavathi river, a tributary of Arkavathy River, the erstwhile fresh water stream, today carry huge quantities of industrial, agricultural and domestic effluents from the western and southern part of Bangalore metropolis. On the Bangalore-Mysore Road, the Vrishabhavathi canal on the outskirts of Bangalore is a familiar sight. There is also a water treatment plant that was set up at a great cost just before Kengeri, in Bangalore. Photo: K Murali Kumar / THE HINDU

بنگلور – کارناتاکا – 16/03/2020 : جدید کانال ساخته شده برای جریان آب تصفیه شده توسط طرف Vrishabhavathi مخزن (Byramangala دریاچه) در Byramangala در Bidadi taluk, رمنگرا منطقه. Vrishabhavathi رودخانه انشعاب از arkavathy است رودخانه مغبون آب تازه جریان امروز حمل مقادیر عظیمی از صنعتی و کشاورزی داخلی و پساب از غرب و جنوب شهر بنگلور. در بنگلور-میسور جاده Vrishabhavathi کانال در حومه شهر بنگلور یک نگاه آشنا. نیز وجود دارد یک تصفيه آب بود که در یک هزینه بزرگ درست قبل از Kengeri در بنگلور. عکس: K Murali کومار / هندو | عکس های اعتباری: K_MURALI_KUMAR

او گفت: احتیاط باید اعمال نشده است و استفاده از آب در حال حاضر به رشد خوراکی محصولات مانند محصولات زراعی از ریشه. “این درست است که رشد غیر خوراکی محصولات مانند گل یا توت — آن چیزی است که 40 درصد از کشاورزان وجود دارد رشد می کنند. در حال حاضر بسیاری از کشاورزان در حال تغییر به رشد سایر محصولات زراعی مانند ذرت نوزاد. ما باید نگاه کنید که چگونه اغلب مواد غذایی در حال رشد است و خورده است. بچه ذرت به عنوان مثال در رژیم غذایی منظم ترین مردم است. اما این بدان معنا نیست که ما نمی سرمایه گذاری در تمیز کردن به خصوص پساب صنعتی,” او گفت:.

در صفحه

اما T. V. Ramachandra از مرکز زیست محیطی, علوم هند موسسه علوم گفت: آلودگی است رفتن به زمین در هر صفحه. “آن را به ما می آیند. ما در حال انجام مطالعه نشان می دهد که فلزات سنگین در مواد غذایی هستند که ما را از انتقال مواد غذایی رشد در K. C. دره و Vrishabhavathi دره. رنگرزی صنایع مطرح در نزدیکی Vrishabhavathi که بدتر از Bellandur و Varthur دریاچه ها. زنجیره غذایی آلودگی مسئله جدی است و ما نیاز به بالا بردن صدای خود را در برابر آن” او گفت:.

(دو قسمت آمده است.)

tinyurlis.gdv.gdv.htu.nuclck.ruulvis.netshrtco.detny.im

خرید کتاب زبان اصلی

درخواست کتاب

ایندکسر