پیدا کردن هانومان در خود

A procession

Hanuman ایده آل قهرمان زندگی به چیزی بزرگتر از خود. او gaatha (دخمه پرپیچ و خم از داستان) است که غرق در لایه نماد. Vishwamber Nath میشرا Mahant (رئیس کشیش) از Sankat Mochan معبد بنارس می گوید: “هانومان یکی از هفت اساطیری موجودات جاودانه. او قدرت فیزیکی (bal) مشتق شده از شاکتی (انرژی). این قانون تعریف شده است با تفکر عقلانی و اخلاقی عمل است. او نماد فروتن اخلاص (bhakti).” هر دو رام و هانومان او اظهارات غیر تهاجمی نماد عدالت و صلح است.

Vishwambhar Nath Mishra at Tulasi Ghat

Vishwambhar Nath Mishra در Tulasi Ghat | عکس های اعتباری: Rajeev Bhatt

“Sankat Mochan (برداشتن تمام موانع) نام داده شده به Hanuman 16th-century saint — Goswami Tulsidas. گفته شده است این شاعر تا به حال دارشان از هانومان در بنارس که در آن او اقامت در Tulsi Ghat و نوشت Ramcharitmanas — محبوب ترین نسخه از رامایانا. هانومان به 11th تجسم شیوا (Raudra) نیز نشان دهنده تجرد” او توضیح می دهد.

از چند نوشته آن است که در Kavitavali که Tulsidas اشاره به وقوع یک بیماری همه گیر. او می نویسد که همه گیر است و در نتیجه تغییر بار و از مردم حرص و جنگ است. جدا از محبوب “هانومان Chalisa’ خود ‘Bajarang Baan’ (پیکان هانومان) و “هانومان Bahuk’ آدرس حذف بیماری از طریق قرائت آیات بازگویی سفر قهرمان, داستان ها و اعمال است.

A rare handmade sketch of Goswami Tulsi Das

نادر دست ساز طرح Goswami تولسی داس | عکس های اعتباری: جزوه ایمیل

هانومان در جنوب هند محبوب پسر از پوره Anjana که زنان محافظت می کند. هانومان است که در دسترس به توده ها است و نه باطنی یا ممتاز. این آشکار است در بسیاری از خیابان عالیات, تقویم, هنر و کمک راهنما مربوط به خود عبادت است. او یکپارچه شمالی-جنوبی و هند و مرد-زن در جوامع مختلف, بزرگسالان-کودکان و شاکتی با bhakti.

شوخ طبعی و بی گناهی

Hanuman بی گناه است با قدرت فوق العاده ای. گفت: به بلعیده خورشید فکر آن را به یک میوه Pavanputra (پسر باد) با شکوه فراز توانا شاهکارهای توانایی خود را برای تغییر شکل آتش سوزی یک تخیل کودک می شود و او خود را فوق العاده ، یک قسمت از رامایانا توصیف Surasa (از افعی) کشش و هانومان فرض کنید یک بدن و دو بار به عنوان گسترده ای. هنگامی که او بیشتر امتداد دهان او هانومان retaliates با در نظر گرفتن کوچک فرم.

بسیاری از حکایات طنز آمیز در طول سالانه 40-روز رم, لیلا مرتبط به هانومان.

دکتر سانجی مهتا فرهنگی مفسر از بنارس بازگو “در طول یک چنین عملکرد در یک mohalla, یک طناب گره خورده است برای هانومان برای رسیدن به رم ایستاده در chabutra (پلت فرم برای عملکرد). در ضمن کسی که قطع طناب و هانومان می افتد و با صدای بلند در مقابل رم که با صدای بلند فریاد می زند: “چرا شما می آیند تا به زودی؟” Hanuman سپس اجازه می دهد تا یک حاضر جوابی بین خدایان بر روی صحنه و مخاطب.

هانومان به عنوان نماد دانش است گرامی الهیات (Ishta devta) برای کسانی که درگیر با برگزاری Ram, Lilas, سنتی impersonator نوازندگان (Bahurupiyas) در شمال و جنوب, رقص و موسیقی و سنت های دست نشانده در داخل و خارج از هند.

فرهنگی و جغرافیای همپی به شرح زیر ‘والمیکی رامایانا” و شناخته شده است به عنوان Kishkinda Kshetra زادگاه هانومان. این Hagalu Vesha (impersonators) در ادامه به تصویب شاهکارهای هانومان و حتی انجام میراث پیاده روی هانومان تم.

“در ماسک-ساخت سنت در بنارس هانومان ماسک برای Ram, Lilas در بنارس است مشتق شده از سوچیندرم هانومان معبد در تامیل نادو” یادداشت دکتر مهتا.

پرواز هانومان است که محبوب ترین در میان صنایع دستی, صنعت, اسباب بازی های چوبی در بنارس. یک مطالعه نشان می دهد که لاک رنگ اسباب بازی چوبی از هانومان و چهره های دیگر ساخته می شوند و عمدتا در mohallas از کشمیری گنج و Khojwa (Varanasi) توسط هندوها و مسلمان صنعتگران.

دو akharas

در غیر مسلمان کشتی کج سنت — Kushti هانومان است گرامی الوهیت. برای مثال “Goswami Tulsidas نهاد دو akharas (کشتی مدرسه) یکی در Tulsi Ghat و دیگر در اینجا در معبد ما از Sankat Mochan. سنت Tulsidas اعتقاد بر این است که مگر نظم و انضباط و سلامت ذهن و بدن انرژی خوبی به انجام اعمال اخلاقی نمی افتد” توصیف VishwamberNath.

در همتایی فرهنگ بنارس و هانومان است با شناسایی علی (پسر-در-قانون حضرت محمد) و محبوب شعار “یا علی Bajrang بالی!”

‘هانومان پیچیده” است که یک اصطلاح است که ذکر شد توسط روانپزشک برجسته اواخر N. N. کلاه گیس. آن صحبت می کند از روانپزشکان و روانشناسان یادآوری مردم از قدرت درونی خود را بالقوه است. “داستان هانومان است که الهام بخش” نوشت: کلاه گیس.

“چگونه او را از دست داده آگاهی و قدرت خود را به پرواز با توجه به دوران کودکی نفرین توسط Rishis و چگونه او به دست آورد قدرت خود را زمانی که به یاد Jambavan در طول یک ماموریت بسیار مهم در جستجوی سیتا. این هانومان پیچیده است.” این کارشناس سلامت روان می شود Jambavan در این فرآیند است.

هانومان را gaatha است به عنوان mythologist جوزف کمپبل می نویسد: “یک آهنگ از جهان عمیقا تعبیه شده در آگاهی جمعی…که در آن ما به فکر تنهایی, ما باید با جهان…” پیدا کردن هانومان در خود ما.

tinyurlis.gdv.gdv.htclck.ruulvis.netshrtco.de

دیدگاهتان را بنویسید