پس حرکات لرزه ای در Dhaka Art Summit

این آخر هفته در داکا و ترافیک سپر به سپر. این کمک می کند که بسیاری از در حال رفتن در جهت من: به Shilpakala آکادمی در این شهر دانشگاه کمربند که در آن Dhaka Art Summit (DAS) فقط باز کرده است. آن است که نسخه پنجم از آنچه که تبدیل به یکی از اصلی فرهنگی برجسته محلی تقویم. اما آن را نیز برای اولین بار از انواع — اولین بار که نه روز نمایشگاه بوده است سرپرستی با یک شمای کلی.

“هر نسخه بوده است متفاوت در پاسخ به زمان و مکان ما در. اولین [2012] متمرکز در بنگلادش; دوم در بنگلادش از طریق آسیای جنوبی; سوم نگاه بین المللی هنرمندان تبدیل آسیای جنوبی [مانند لیندا Benglis که دارای یک استودیو در احمدآباد]; چهارم در زمان Rohingya بحران نگاه در مقطع بین جنوب آسیا و جنوب شرق آسیا” توضیح می دهد که دیانا کمپبل بتنکورت, DAS’ رئیس متصدی.

اما آن را به زودی زده 35 ساله که “این کلمه در جنوب آسیا است که یک اثر باقی مانده از دوران استعمار و جنوب شرق آسیا از جنگ سرد سیاست”. پس چرا تعریف چیزهایی که با اصطلاح دیگری است که نه ناسیونالیستی? “این نیز یک بار شدید اعتراضات پس از حرکات لرزه ای مناسب به نظر می رسید [برای سال 2020]” او می افزاید.

Haroon Mirza’s Lectures in Theology, a sound and light installation, takes inspiration from architect Muzharul Islam’s blueprints

هارون میرزا سخنرانی در کلام صدا و نور نصب و راه اندازی طول می کشد با الهام از معماری Muzharul اسلام نقشه

طبقه و داستان

دو آثار هنری در نشست crystallise این ایده ها. این اولین بار است که زلزله نگاری از مبارزاتتصویری و نصب و راه اندازی صدا به تصویر می کشد مونتاژهای غیر مجلات اروپایی تولید شده و در پی انقلابی جنبش از اواخر قرن 18 و منتهی به سال 1989 زمانی که جهان به دو بلوک. “من برای اولین بار دیدم این کار [چند زبانه تحقیق ورزش انجام شده در فرانسه در موسسه ملی تاریخ هنر] در سنگال و من دور منفجر شد. شما می توانید ببینید که چگونه مبارزات برده در هائیتی می تواند شبیه به یک کشاورز روستایی در بنگال می گوید:” بتنکورت که من او را گرفتن در وسط اطمینان حاصل کرد که سیستم صوتی و تصویری شد, قطعی و روشنایی از آثار هنری بود “فقط حق”.

کار دوم این است که Adrián Villar Rojas’ همهجانبه طبقه-بر اساس نصب و راه اندازی اولیه جهشیک سنگ مرمر کف encrusted با 400 میلیون ساله فسیل. همچنین این اولین قطعه بازدید کنندگان را ببینید — یا راه رفتن بیش به آنها وارد محل برگزاری. “این گونه منقرض شده از قبل از Pangea شیفت زمانی که جهان یک سوپر اقیانوس. بنابراین به نحوی که این دو با هم آمدند و بقیه نشان دهد و آمد به محل.”

Dhaka-based artist Kamruzzaman Shadhin’s The Fibrous Souls

داکا-بر اساس هنرمند Kamruzzaman Shadhin را فیبری روح

پوشا چهار طبقه از Shilpakala اجلاس به ارمغان می آورد با هم هنرمندان و تعاونی از سراسر جهان, گروه بندی آثار خود را تحت متمایز برچسب ها: زمین شناسی جنبش های استعماری جنبش فمینیستی آتی و مانند آن. اما یک تلاش آگاهانه برای ساکن در مبدا به عمد حفظ هویت ملی ثانویه است. “من هیچ نظری ندارم که چگونه بسیاری از کشورها و یا هنرمندان وجود دارد” می خندد بتنکورت. “من نیز محروم کشور از کاتالوگ چرا… چرا جعبه آنها را در ؟ ما هنرمندان متولد شده در بریتانیا در هند, تحصیل در شرق پاکستان تا به حال اولین فرزند خود را در بنگلادش و همه تا کنون که بدون حرکت از خانه خود را! این کشور اتحادش را تغییر نام چند بار در کسی طول عمر آن می تواند تغییر دوباره. آن است که بیشتر در مورد که در آن شما به عنوان یک محل.”

Héctor Zamora’s Existence Emitting Movements

Héctor سامرا وجود ساطع حرکات

آتش و آب و یک حزب چای

هر روز فلفلی با اجرای کارگاه های آموزشی بحث و البته تعاملی تاسیسات. در روز افتتاحیه هنرمند Héctor سامرا را وجود رهبری جنبش تا به حال هر کس گرفتار است. ما تا به حال همه متوجه خام رگ های خاک رس در اطراف گروه بندی یک ستون بزرگ در طبقه اول به عنوان ما راه ما را از طریق بسیاری از نمایشگاه اما معنای آن فرار کرده بود ما تا چند زن جوان شروع به پیمودن راه خود را از طریق آنها فوق العاده تزئینی زیر پای خود را. آن را نشان می دهد از شورش و اخلال نظم از همه چیز. در هند و بنگلادش و هنرمند بومی مکزیک یک زن حامل یک کوزه را بر سر او نشان دهنده “داخلی زایمان زنان وزن با”. با معکوس کردن این معادله و قرار دادن شخص در زیر پا به دهلیز شد یک فضای مشترک از آزادی برای همه ما است.

Zurich-based artist Raphael Hefti’s Quick Fix Remix

بر اساس زوریخ هنرمند رافائل Hefti را رفع سریع Remix

بعد از آن روز دیگر قدرتمند نصب بازی با آتش است. به معنای واقعی کلمه. در ساعت 5 بعد از ظهر در زیر یک آسمان ابری شوم فلز دیگ spewed گدازه مانند مایع است که نقل مکان کرد به آرامی پایین برش حک شده به یک برامدگی در سطح صاف از خاک. بر اساس زوریخ هنرمند رافائل Hefti اختیار داشت و سپس آب سرد به درخشان فلز داغ, پایین, ایجاد رایگان فرم مجسمه — راه خود را از کاوش ‘هنری کیمیا’ به مطالعه شیوه های صنعتی است که فرم ما ماشین ساخته شده از مناظر.

در روز به اتمام مونتاژ زیبا ابزارانتخاب فیلم توسط لبنان فیلمساز Rania Stephan, یک, خط, کارگاه توسط تعاونی Grafis Huru هارا اندونزی و Pangrok Sulap مالزی و یک پنل در مقابله با اسلام هراسی و کلیشه های از طریق هنر است. هنگامی که شما به زمان توقف یاسمین جهان Nupur را اجازه دهید من به شما یک فنجان چای, یک قطعه نمایشی است که به بررسی روابط انسانی که در آن بازدید کنندگان می توانند برای نشستن و چای با داکا-بر اساس هنرمند (در تمام طول روز تا فوریه 12). و همین حالا این مذاکرات که در آن هنرمندان و مسئولان در بحث در مورد همه چیز از ‘جمعی تمرین و اقتصاد” (در تعاونی Hub) به ‘فیلم جوامع: سایت برای دیدن’ (فوریه 12 6-8 ساعت).

به Dhaka Art Summit است تا فوریه 15. جزئیات: dhakaartsummit.org

tinyurlis.gdv.gdv.htu.nuclck.ruulvis.netshrtco.dehec.sutny.im

خرید کتاب زبان اصلی

درخواست کتاب

ایندکسر