وزیر امور خارجه در سفر به کابل پیش از امضای آمریکا و طالبان برای مذاکرات صلح

یک روز پیش از امضای یک نقطه عطفی قرارداد صلح بین آمریکا و طالبان افغانستان Harsh Vardhan Shringla روز جمعه در سفر به کابل منتقل هند unstinted حمایت از صلح و ثبات در افغانستان است.

 

وزیر امور خارجه بریتانیا به مذاکرات با وزیر امور خارجه افغانستان, Haroon Chakhansuri و مطلع او از نمایش هند در مذاکرات صلح و همچنین تعهد خود را برای توسعه همه جانبه کشور است.

 

امور خارجی سخنگوی وزارت Raveesh کومار گفت: آقای Shringla و آقای Chakhansur بررسی و مثبت ارزیابی تحولات دو جانبه همکاری استراتژیک.

ایالات متحده و طالبان را در مجموعه ای به امضای قرارداد صلح در مراسمی در دوحه در روز شنبه که ارائه خواهد شد برای خروج نیروهای نظامی آمریکا از افغانستان نزدیک به 18 سال پس از استقرار خود در کشور است.

“وزیر امور خارجه منتقل هند برای حمایت از مردم افغانستان در تعقیب خود را برای صلح پایدار و امنیت و توسعه” آقای کومار توییتی.

 

هند بوده است ذینفعان کلیدی در روند صلح و آشتی در افغانستان است.

سفیر هند به قطر P Kumaran میله میله برای حضور در این مراسم که در آن ایالات متحده و طالبان حمله خواهد کرد مذاکرات صلح.

از آن خواهد شد برای اولین بار در هند رسما به شرکت در یک رویداد مربوط به طالبان.

 

هند بوده است ذینفعان کلیدی در روند صلح و آشتی در افغانستان است.

در یک حرکت قابل توجهی هند فرستاده بود دو دیپلمات سابق در “غیر رسمی” ظرفیت یک کنفرانس افغانستان در مسکو در ماه نوامبر سال 2018 است.

کنفرانس سازماندهی شده توسط روسیه حضور داشتند در سطح بالا طالبان هیئت نمایندگان افغانستان نیز از چند کشور دیگر از جمله ایالات متحده و پاکستان و چین است.

قدرت های بزرگ مانند آمریکا و روسیه و ایران شده است رسیدن به طالبان به عنوان بخشی از تلاش ها برای فشار متوقف روند صلح افغانستان.

هند حمایت کرده ملی به پروسه صلح و آشتی است که افغانستان به رهبری و مالکیت افغانها و افغانستان کنترل می شود.

هند نیز حفظ کرده است که باید مراقبت شود تا اطمینان حاصل شود که هر گونه روند منجر نمی شود به هر “ungoverned فضاهای” که در آن تروریست ها و پراکسی می تواند نقل مکان.

پیش از توافق صلح هند منتقل کرده است به ایالات متحده آمریکا است که فشار بر پاکستان برای سرکوب شبکه های تروریستی فعال در خاک آن باید نگه داشته شود تا هر چند اسلام آباد همکاری برای صلح و آرامش در افغانستان بسیار مهم است.

tinyurlis.gdv.gdv.htu.nuclck.ruulvis.netshrtco.detny.im

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>