فراموش فرم موسیقی زنده با آثار شاعران معروف

در ماه مارس این سال هنگامی که Geetha Srinivasan اعلام کرد که دخترش Krithika و دیپیکا بودند خود را ارائه اولین قسمت از کانادا Kavya Kamanabillu آنلاین وجود دارد کنجکاوی در محافل ادبی. “به نظر می رسید مانند جمع آوری قطره آب از یک fathomless دریا” Geetha گفت. “این یک ماموت پروژه به پوشش کانادا ادبیات lyrically و موسیقی.”

Geetha پدر CN Ramachandran, استاد و منتقد کانادا, ادبیات, ارائه شده برای انتخاب اشعار. این پروژه پس از استفاده از شعر از شعر کلاسیک شروع از Adikavi پامپا به مدرن DV Gundappa و Pu Ti Narasimhachar.

شده اند وجود دارد نزدیک به دو دوجین موزون اشکال پس از قرن 10 زمانی که Pampa, Ponna و Ranna شعر نوشت. “هر هفته ما از ویژگی های 10 دقیقه از هر فرم می گوید:” Krithika. “Ramachandran توضیح می دهد که شعر و ما آن را مجموعه ای به موسیقی و انجام است.”

Forgotten musical forms come alive with the works of famous poets

هر فرم دارای آن ویژگی های خود و متر است که آن را متمایز از اشکال دیگر. Krithika اول درک شعر با Ramachandran را توضیح او سپس اندازه گیری خلق و خوی و زمینه ترکیب و سپس تصمیم می گیرد در raga ترانه می توان به. “یکی از اولین انتخاب شده توسط پدر بزرگ من از Adikavi پامپا را Vrutta. Bharatha-Bahubali توصیف یک جنگ بین برادران Bharatha و Bahubali می گوید:” Krithika.

پمپا توصیف گسترش جنگ که شامل سه نوع از مسابقات برای پیدا کردن که قوی ترین است. Bahubali قدرت پس از پیروزی در جنگ بود به پادشاهی به Bharatha و صلح را انتخاب کنید. “من تو را دیدم یک حس قربانی برداشت و دهش در پمپا این آیات است. پس من مجموعه ای از آیات را به بی سر و صدا Sama راگا.”

“سفر شعر از قرن 10 جالب است. هر شاعر به کار گرفته در آن متفاوت است. هر فرم به دست آورده هویت در طول قرن ها این است که برجسته شده در آهنگ ها. این راه برنامه می شود برای برجسته کردن یک دوره یک شاعر موجود در فرم توصیفی ویژگی های ادبی قطعه است.”

Krithika یک برنامه اجرایی در موسیقی هند تجربه (IME) است که یک مهندس نرم افزار آموزش موسیقی. او با ترک شغل خود را در سال 2016 به دنبال موسیقی. “من سپاسگزار به پدر بزرگ من برای کمک به من معاون این برنامه که در آن Pracheena Kavya (سنتی شعر) و Shastriya Sangeeta (موسیقی کلاسیک) ادغام. من همچنین برخی از پیشنهادات علمی از BA Viveka Rai.”

Krithika همراه است در سازهای کوبه ای توسط خواهر, Deepika و فلوت توسط دیپاک (the goat). کانادا Kavya Kamanabillu جریان در هر پنج شنبه در https://www.youtube.com/c/KrithikaSreenivasan در 9 هستم. قسمت بعدی جریان در تاریخ 18 ژوئن را پوشش شعر از Pu Ti Na را موسیقی Gokula Nirgamana.

tinyurlis.gdclck.ruulvis.netshrtco.de

دیدگاهتان را بنویسید