نوجوانی, آب و هوا فعال گرتا Thunberg و جهانی جنبش اعتراضی “روزهای جمعه برای آینده” نامزد شدند دوشنبه برای سال 2020 جایزه صلح نوبل توسط دو سوئدی قانونگذاران.

“گرتا Thunberg است آب و هوا فعال و دلیل اصلی او سزاوار جایزه صلح نوبل است که با وجود سن و سال او کار کرده است سخت به سیاستمداران باز چشم خود را به آب و بحران” حزب چپ نمایندگان مجلس ینس حلم و هاکان Svenneling نوشت: در نامه ای به نروژی نوبل کمیته.

“بحران آب و هوا را تولید جدید درگیری و در نهایت جنگ. اقدام برای کاهش تولید گازهای گلخانه ای و مطابق با توافق پاریس است و به همین دلیل نیز یک عمل و صلح” گفتند. این جفت ارز اضافه شده است که بدون جمعه ها برای آینده جنبش و خانم Thunberg, “آب و هوا موضوع را نداشته اند در دستور کار به حدی است آن را به عنوان امروز است.”

17-در سال هفتم ذکر شد به عنوان یک امکان صلح نوبل, برنده جایزه در سال 2019 زمانی که افتخار رفت و در نهایت به اتیوپی نخست وزیر Abiy احمد برای تلاش های خود را برای حل و فصل یک مناقشه طولانی مدت با همسایه اریتره. در بیش از یک سال و آب و هوا, فعال که رنج می برد از یک فرم به اوتیسم به نام اسپرگر رنج می برد تبدیل به صدای یک نسل خالی از سکنه بحران آب و هوا.

او شروع به او را “مدرسه اعتصاب برای آب و هوا” در خارج از پارلمان سوئد در ماه اوت سال 2018 است و از آنجا الهام گرفته و بسیج میلیون ها نفر از افراد جوان به درگیر شدن.

نامزدهای جایزه صلح نوبل باید ارسال شده در فوریه 1 به نروژی نوبل کمیته. هزاران نفر از افراد واجد شرایط به پیشنهاد نامزدها از جمله برندگان سابق برخی از اساتید دانشگاه نمایندگان مجلس و وزرای دولت در سراسر جهان فعلی و سابق نروژی نوبل اعضای کمیته.

این کمیته هرگز نشان می دهد اسامی نامزدهای اما کسانی که پیشنهاد داوطلبان مجاز به افشای خود را انتخاب کنید.

tinyurlis.gdv.gdv.htclck.ruulvis.netshrtco.de

خرید کتاب زبان اصلی