شفا با موسیقی

داستان “Anandamrutakarshini’ در Muthuswami Dikshitar زندگی سخن گفته است و از برای این روز در تامیل نادو روستاها. هنرمند و نوازنده S. Rajam قطاری از صحنه های بسیار مهیج بوم. به عنوان Dikshitar آواز می خواند چشم خود را به نگاه کردن به آسمان است. روستاییان از Ettayapuram به دنبال Dikshitar کمک به فرار از خشم بی سابقه خشکسالی است. Dikshitar پاسخ بود kriti ‘Anadamrutakarshini,’ مجموعه به راگا Amritavarshini.

S. Rajam بسیار درستی رنگ قطرات باران خیس پشت بام ها حتی به عنوان Dikshitar افزایش می دهد اسلحه خود را inspiringly در نماز و آواز می خواند, ‘Anandamrutakarshini.’ ستایش الهه به عنوان ” متن ترانه شیوه نوشین بهونی او پنجه نرم می کند, ‘Salilam varshaya varshaya’ (اجازه دهید باران پور و پور فراوان).

Musicologist پروفسور P. Sambamoorthy نوشتن در زندگی Dikshitar مذاکرات در مورد چگونه او همچنین به نجات آمد از شاگرد Thambiappan بود که درد و رنج از علاج معده بیماری. متوجه باشند که این بیماری بود به دلیل نامناسب بودن موقعیت گورو در Thambiappan را به فال Dikshitar تشکیل شده ‘Brihaspate’ (راگا Atana) به عنوان یک ارائه به گورو. او خواسته Thambiappan به خواندن kriti هر روز. افسانه آن است که kriti ثابت به یک جادویی برای درمان شاگرد. Dikshitar رفت و به سرودن نه آهنگ ها هر کدام به عنوان یک نماز به سیارات نه (navagraha). این ترکیب در میان معروف ترین گروه kritis.

ارج سیارات نه

‘Suryamurthe,’ Dikshitar اولین Navagraha kriti در raga Saurashtra اعتقاد بر این است که برای افزایش ایمنی از کسانی که ارائه آن را. روشن است که Dikshitar بر این باور بودند که مانتراها می تواند قدرتمند هنگامی که همراه با اخلاص و ایمان است.

حماسه توضیح حکیم Agasthya مشترک ‘Aditya Hrudayam,’ با راما پیش از نبرد در برابر Ravana. این سرود در ستایش از Surya کمک راما به دست آوردن قدرت قبل از رفتن به میدان جنگ.

با توجه به برجسته musicologist/نوازنده Dr. S. Ramanathan, در kriti ‘Suryamurthe’, کلمات Saurashtrarna mantraatmane’ (شما در حال تجسم Saurashtrarna mantram) با اشاره به Gayatri mantra زمانی که شعار روزانه به انرژی و توسعه مثبت.

به طور مشابه, ‘Angarakamaasrayamyaham’ (Surutti) در ستایش از presiding روز سه شنبه (Sevvai), Dikshitar ما طول می کشد به Vaideeswaran معبد که در آن سیوا شفا دهنده است مورد ستایش قرار داد به عنوان Vaideeshwara. در این روز کسانی که به دنبال یک درمان برای بیماری سر به Vaidyanatha Kshetram که در آن وجود دارد یک ویژه خلوتگاه سنکتروم برای خداوند Angaraka.

Dikshitar را Navavarana kritis در ستایش الهه Kamalamba از Tiruvarur نیز در مورد شفا. هر kriti فراهم می کند بی نظیر تجسم از روپیه چاکرا است. یک kriti در این سری روپیه Kamalambikayam’ (Sahana) visualises به ‘Sarva Rogahara چاکرا’ (تجسم یک درمان برای تمام بیماری ها). Dikshitar توصیف Kamalambika به عنوان “Sarva-roga-حرا niraamaya رجا yoginyam’ و ‘Hreemkara Sushareerinyam” به معنی: ‘تجسم Hreem او رجا Yogini که حذف تمام بیماری ها.’

بازگشت به Navagraha kritis برای کسانی که سیاره زحل در یک تفسیر موقعیت Dikshitar را ‘Divakara Tanujam’ (Yadukulakhambodi) می تواند نماز. Dikshitar اشاره به Saneeshwara به عنوان “Malini vinuta” و ” کالاچاکرا bhedachitra bhanum.’ Malini است گفت: به میان آورده نام در حالی که در تبعید با كاستى ، به عنوان Malini او پرستش Saneeshwara به او از شر درد و رنج خود را.

نوازندگان افسانه ای مانند مادورای مانی Iyer مورد استفاده برای ارائه در کنسرت های خود را Navagraha kritis برای هر روز از هفته است.

tinyurlis.gdclck.ruulvis.netshrtco.de

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>