عسل جمع Sunderbans سوئیچ به apiculture به دفع کردن ببر حملات

از زمان بسیار قدیم مردم از روستاهای Sunderbans شده اند جسارت به انبوه حرا جنگل ساکنان توسط Royal Bengal Tiger برای جمع آوری شیرین ترین تولید از جنگل ،

Maulis (عسل جمع) به عنوان آنها نامیده می شود و در فارسی اغلب خطر جان خود را در فصل اوج برای جمع آوری عسل مسلح با چیزی جز یک نماز به Bon بی بی ( جنگل الهه). رفتن توسط برآوردهای رسمی حداقل پنج تا شش نفر از این عسل جمع (آمار رسمی) کشته شده توسط ببر هر سال است.

در تلاش برای اطمینان حاصل شود که عسل جمع آوری شده از Sunderbans شامل نیست چنین زندگی, خطر, اداره جنگل 24 Parganas (جنوب) همراه با WWF هند آمده تا با یک رمان ساز و جامعه apiculture برای جمع آوری جنگل تولید کند.

روستاییان حاشیه مناطق Sunderbans راه اندازی سه تعاونی جوامع اعضای آن ارائه شده است با آموزش و تجهیزات مانند عسل مجموعه جعبه. این جعبه قرار داده شده در داخل اردوگاه جنگل و مجاور نایلون مشبک مناطق جنگلی از Sunderbans. هر چند در واقع عمیق در داخل جنگل حرا این اردوگاه و adjoning مناطق خطر کمی از ببر حملات و maulis می توانید در مورد فعالیت های خود را بدون هیچ گونه ترس

تعادل زیست محیطی

“این پروژه افتتاح شد, توسط دولت, جنگل, وزیر Rajib بانرجی در اوایل این هفته. همانطور که در حال حاضر وجود دارد 70 نفر در سه تعاونی که در جامعه درگیر apilculture ابتکار. ما بسیار امیدوار است که این تعداد افزایش خواهد یافت در زمان آمده است” Santosha G. R. بخشی افسر جنگل (DFO), 24 Parganas (جنوب) گفت: هندو.

این تعاونی واقع در Jharkhali, Kultali و Nalgora ارائه شده است حمایت مالی در قالب وام. دولت Panchayat و توسعه روستایی وزارت تسهیل روند تامین این وام توسط این coperative. این طرح نه تنها با هدف حفاظت از جان عسل جمع بلکه با هدف حصول اطمینان از تعادل زیست محیطی از Sunderbans.

Ratul Saha, چشم انداز, هماهنگ کننده, WWF هند گفت که لازم خلبان مطالعات انجام شد در طول چند سال گذشته به عنوان به چگونه بسیاری از جعبه نگهداری می شود می تواند در یک منطقه خاص. بر اساس نتایج این پروژه در حال اجرا است.

Bonphool نام تجاری

فصل اوج برای مجموعه ای از Sunderban عسل به دست آمده از شهد گیاهان حرا است begings در ماه مارس به پایان می رسد و در هفته اول ماه ژوئن است. بر خلاف سنتی عمل جمع آوری عسل که در آن کسانی که در معرض خطر زندگی خود را با جسارت به جنگل نمی تواند خیلی در بازگشت اعضای این تعاونی در حال امیدوار است که آنها قادر خواهد بود برای به دست آوردن ₹ 20,000 یک ماه.

جنگل بخش جداگانه ایجاد شده با نام تجاری برای فروش این عسل به نام Bonphool (گل جنگل). عسل استخراج شده از جنگل حرا نامیده خواهد شد Bonphool عسل وحشی — برداشت سنتی از عسل جمع از جنگل حرا از Sunderbans.

پس از ژوئن جعبه سفر به جنوب بنگال که در آن تعاونی را جمع آوری عسل از اکالیپتوس مزارع. وجود دارد در نظر دارد به فروش Bonphool از طریق Biswa Bangla دولت را رسانه ها.

14 درصد از حملات ببر

انسان ببر درگیری یک مسئله عمده در Sunderbans. در دولت از هنر گزارش زیستی از Sunderbans منتشر شده توسط WWF هند در سال 2017 Chandan Surabhi Das اشاره می کند که بین سال 1985 تا 2009, ببر, حمله 789 نفر که 666 تسلیم به صدمات خود را. حدود 14 درصد از قربانیان عسل جمع این سند اضافه شده است. در حالی که تعدادی از انسان و ببر درگیری پایین آمده اند در طول چند سال گذشته به دلیل بهتر مدیریت جنگل و نایلون شمشیربازی موارد از جمله ببر حملات هنوز هم گزارش شده است.

tinyurlis.gdv.gdv.htu.nuclck.ruulvis.net

خرید کتاب زبان اصلی

درخواست کتاب

ایندکسر