چگونه سر در گم است این دره ؟

چگونه ما حتی بحث در مورد کشمیر? این سوال مثل خوره به جانم در وجدان جمعی از جوانان به ویژه کسانی که در دانشگاهی تئاتر مدار که نمی تواند کمک کند اما هم زده شود تا توسط مواج جنبش های دانشجویی در اطراف آنها و تقریبا عبور آنها را توسط زیرا آنها نیز تشویق به بی چون و چرا و غیر سیاسی. این قدرت که می شود به طور فزاینده شروع به توصیف مخالفان به عنوان فتنه و اعتراض به انحراف. یکی ممکن است دیده می شود این که یک مایل دور است, اما آن را به ما طول می کشد با تعجب هر زمان اما صرف خشم و انزجار خود را از دست داده نیش در این زمان آسان است ،

روایت و ضد روایت

در ژانویه کامالا نهرو در دهلی نو لغو آنها خیابان بازی جشنواره زیرا آنها کشف تمام نوشته شد ‘سیاسی’. آن را یک گام تمسخر به عنوان آشکارا پوچ در رسانه های اجتماعی به دلیل آنچه که تئاتر خیابانی بدون آن فعال خم و اجتماعی, شور? در اوج سالانه فرهنگی جشنواره شهید را بخواهم دانشکده مطالعات کسب و کار در پایتخت کمدي جایگزین فضای پروژه Aksariyat Akliyat (به معنای واقعی کلمه اکثریت اقلیت), بازی در کشمیر است که بخشی از رسمی حاشیه های انتخاب در Thespo 21, لغو شد در آخرین لحظه. با توجه به رقیق ضربانمستقل دانشجویی روزنامه این بود که “کالج مدیریت [بودند] نگران ماهیت حساس این موضوع که در آن بازی [بر].” نوشته شده توسط Karan Chaudhury و به کارگردانی ویوک Tyagi, Aksariyat Akliyat “طول می کشد سهام از روایت و ضد روایت است که در ادامه به رنگ ما دیدگاه های دره و مردم آن” است و با تجربه بیشتر موانع. محبوب برگزاری تصمیم گرفت در برابر برنامه نویسی بازی به دلیل آنها می ترسید خود را از دولت بودجه می گیریم. تنها پس از بیست و عجیب و غریب را نشان می دهد سازندگان تصمیم گرفته اند برای قرار دادن نشان می دهد در خود نگه دارد. جاست شاید خود یکی مانده به آخر نمایش بود در پرتکاپو شاهین باغ بسیار ارگ شهری اعتراض.

این بازی صرف simulacrum کشمیر را شکنجه گذشته است اما اغلب نافذ و آشکار از توطئه سیاسی است که منجر به بهشت روی زمین تبدیل شدن به واقعی مکان سر در گم. Chaudhury آثار یک جدول زمانی شروع با ‘ریشه’ داستان از اساطیر هندو — مملو از نیمه خدایان مؤمن و پادشاهان و مرتاضان به ظهور بودیسم با Asoka و رشد اسلام است. آن lampoons اربابان انگلیسی و محلی خود را lapdogs. پس از استقلال مجموعه قطعه آن tellingly شامل Machiavellian impersonations از رهبران هند (ماهاتما گاندی و نهرو پاتل) و بدنام هاری سینگ (Abhishek Kumar Singh ساخت یک راک استار بشم ورود). آن است که یک میان پرده است که به عنوان بسیار سرگرم کننده آن را به عنوان شوم. نه یک “حاکم” از کشمیر حق را به بدنام Jagmohan آید بوی گل سرخ. قابل توجه دیگری تنظیم قطعه اشاره به مطلق بیهوده از “آزاد و منصفانه’ انتخابات در کشمیر بیش از چند دهه از misrule.

پیچیده و در عین حال خام

بازی اجرا می شود به پنجاه دقیقه است و مدل به عنوان یک پلت فرم ‘ قطعه انجام شده در یک تحدید منطقه ای که در جعبه بازیگران. این ابداع است که گاهی اوقات الهام گاهی اوقات عادی است. وجود قطعات ارائه شده با ظرافت و همچنین بخشهایی که در حال خام و rudderless. در دست شش روحیه بازیگران — سخت Haldani, Shrey Kaushik, زندانی Vardhan Rai Tushar Ranga و ایستاده-outs آریایی Panwar و سینگ — آن را هنوز هم بسته پانچ و پر از رادیکال لمس است که ممکن است دعوت احتیاط در بخشی از گاه به گاه بیننده تا کنون فکر که در مجاورت مواد است که می تواند تلقی آتش زا, در حالی که بازی را به خودداری از ‘لا illah illalah’.

حذف که مانع از بازی قدرت تا حدودی دو دهه از ستیزه جویی پست سال 1989 یک دوره آمده است که به توصیف دره — ستیزه جویی, آدم ربایی, گورهای دسته جمعی یک نسل مستند ارتش افراط و بین المللی و کشش. این است که شاید تلاش در خودسانسوری در همراهی با چگونه بازی انتقاد از ارتش هند — از طریق خونسرد سرباز (Panwar) — خاموش است در مقایسه با آن umbrage در دولت و رهبری سیاسی. از خروج کشمیری Pandits در سال 1989 آن را جهش مستقیم به نرم افزار-Azaadi قیام سال 2008 که با آن به ارمغان آورد یک ارتش سرکوب و همچنین به عنوان یک بیداری از گرایشهایی در میان کسانی که بی نیم قرن از ناآرامی.

دلسرد کننده توجه داشته باشید

زنان نیز آشکارا وجود ندارد و از این روایت — به جز مغرور ایندیرا گاندی یا بیچاره Rubaiya Sayeed. مخمصه Pandits به عنوان essayed در این بازی به نظر می رسد بیشتر شبیه به یک شمارنده به whataboutery. این صحبت می کند به چه سمت چپ-لیبرال صداهای پیدا کردن آن را دشوار است به آغوش جناح راست روایات حتی در نمونه نادر از کسانی که روایات معتبر بودن. هنوز همدستی مسلمان محلی نیست شمرد و باقی می ماند درست سوختگی در اصطلاح همتایی شخصیت کشمیر افسانه ای تصور که خوشبختانه Aksariyat Akliyat نمی belabour.

این قطعه را زمانی که طول می کشد تا به برچیدن بخش 370. Panwar دو برابر کردن به عنوان صدای دلیلی در خود تبریک محیط است که مرحله تولید. بازی به پایان می رسد در یک سرد, توجه, توسط trumping تا به محض mendacity از این تصور که همه به خوبی در دره گراند تشویق بله-مردانی که جمعیت ما امواج رادیو و تلویزیون.

tinyurlis.gdv.gdv.htclck.ruulvis.netshrtco.de

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>