نخست وزیر پاکستان عمران خان در فوریه 3, سوار بر یک سفر دو روزه به مالزی برای جلب رضایت رهبری این کشور پس از او قلم عمده اجلاس از کشورهای مسلمان در کوالالامپور تحکیم همکاری های دوجانبه همکاری استراتژیک و بحث در مورد وضعیت در جنوب آسیا است.

نخست وزیر خان سفر را کمک به تقویت بیشتر تاریخی پاکستان و مالزی روابط و همکاری های دو جانبه به یک سطح بالاتر دفتر نخست وزیر است.

آقای خان در سفر به مالزی در دعوت از مالزی همتای Mahathir Mohamad می آید پس از او قلم کوالالامپور اجلاس سران 20 کشور های مسلمان در ماه دسامبر با حضور رهبران کشورهایی مانند ایران و ترکیه و قطر.

آقای خان نه حضور در این اجلاس بنا به گزارش ها با توجه به فشار اعمال شده توسط عربستان سعودی که تا به حال تمدید لیبرال کمک مالی به آقای خان پاکستان تحریک-e-Insaf دولت به دفع بلندی بحران اقتصادی سحر روزنامه گزارش شده است.

از اکسپرس تریبیونبه نقل از منابع گزارش داد که سفر نخست وزیر خان است که با هدف از بین بردن سوء ظن مالزی ممکن است در مورد پاکستان برای پرش کوالالامپور نشست.

پاکستان در ابتدا تایید کرد مشارکت خود را در نشست اما تغییر ذهن خود را پس از عربستان سعودی و دیگر کشورهای عربی ابراز نگرانی بیش از آن. ریاض گزارش شده است که بازدید از این اجلاس به عنوان تلاش برای ایجاد یک جبهه متحد اسلامی در این گزارش گفت:.

J&K وضعیت

در طول سفر خود به مالزی, نخست وزیر خان را نیز برجسته حقوق بشر و وضعیت انسانی در جامو و کشمیر دفتر او توییتی در فوریه 2.

او همچنین تاکید بر اهمیت “جلوگیری از خطرات به منطقه صلح و ثبات ناشی از هند” و تاکید بر اهمیت حل مسالمت آمیز جامو و کشمیر را گفت.

نخست وزیر مالزی Mahathir در حال حاضر خشم هند با تحریک آمیز نظرات به کشمیر و شهروندی (متمم) قانون باعث دهلی نو به اعمال محدودیت در واردات تصفیه شده روغن پالم از مالزی, بالا تامین کننده کالا به کشور است.

آقای خان دو روز سفر کاری تنظیم شده است به منظور افزایش بیشتر و تحکیم دیرینه روابط برادرانه میان دو کشور مالزی رسمی خبرگزاری برناما گزارش شده در فوریه 3.

آقای خان دوم سفر به کوالالامپور پس از تبدیل شدن به نخست وزیر در ماه اوت سال 2018 خواهد شامل یک سطح بالا داعش از جمله وزیر امور خارجه شاه محمود قریشی و سایر ارشد وزیران.

سابق کریکت-تبدیل-نخست وزیر برنامه ریزی شده است برای دیدار با نخست وزیر Mahathir در پوتراجایا در فوریه 4 صبح در این گزارش گفت:.

صلح و امنیت منطقه ای

دو نخست وزیر نیز ملاقات در حاشیه مجمع عمومی سازمان ملل متحد جلسه در نیویورک در ماه سپتامبر گذشته است.

آقای خان نیز برنامه ریزی شده به آدرس دانشمندان در موسسه پیشرفته مطالعات اسلامی (IAIS) در صلح و امنیت منطقه ای.

رهبران دو سهم بزرگ, رفاقت, به عنوان هر دو مشابه انداز در بسیاری از مناطق از جمله در مبارزه با فساد و مسائل مربوط به امت اسلامی مانند اسلام هراسی فلسطین و Rohingya را از گرفتاری در این گزارش گفت: اجتناب از هر گونه اشاره ای به کشمیر.

نشست خود را انتظار می رود که به بحث در مورد مسائل مورد علاقه متقابل و پیگیری آقای Mahathir مارس 2019 سفر رسمی به اسلام آباد که در آن هر دو رهبر موافقت کرده بود برای بالا بردن مالزی-پاکستان روابط به یک همکاری استراتژیک است که علامت یک سطح جدیدی از همکاری های دو جانبه را گفت.

دو کشور انتظار می رود به همکاری در تجارت روغن نخل, محصولات کشاورزی, خرده فروشی, حلال, محصولات, خودرو, قطعات, انرژی, علم و فن آوری و مخابرات سرمایه گذاری برناما گزارش گفت:.

tinyurlis.gdv.gdv.htclck.ruulvis.netshrtco.de

خرید کتاب زبان اصلی