در سازمان ملل متحد تصویب 4 قطعنامه از طریق ایمیل به رای گیری با توجه به COVID-19

به شورای امنیت سازمان ملل به اتفاق آرا به تصویب چهار قطعنامه روز دوشنبه با 15 عضو رای گیری از طریق ایمیل برای اولین بار به دلیل COVID-19 بیماری همه گیر.

اعضای رای به ادامه حضور سربازان امریکایی در عراق را ناآرام دارفور منطقه تا پایان مارس و حفظ U. N. سیاسی ماموریت در سومالی تا 30 ژوئن. آنها تمدید حکم از U. N. پانل از کارشناسان کره شمالی تا مارس 30 2021 و آنها بر اهمیت حمایت از U. N. را پرت و دور افتاده عملیات حفظ صلح.

U. N. قدرتمند ترین بدن شده است ملاقات های تصویری به دلیل COVID-19 که آمار شهر نیویورک که در آن U. N. آن ستاد بسیار سخت است. آخرین جلسه شورای در ستاد پیچیده بود در مارس 12, هنگامی که یک قطعنامه به تصویب رسید گسترش اختیارات از U. N. ماموریت حافظ صلح در سودان جنوبی و استقبال از “تشویق تحولات” به سوی صلح است.

همچنین بخوانید: Coronavirus | ایالت نیویورک پیشی 1,000 مرگ

یک قطعنامه با حمایت بریتانیا و آلمان گسترش مشترک سازمان ملل-اتحادیه آفریقا نیروی حافظ صلح در دارفور شناخته شده به عنوان یونامید تا 31 مه زمانی که این شورا گفت: این تصمیم خواهد گرفت که در “مسئول قرعه کشی پایین و خروج” از یونامید. شورای گفت: همچنین در نظر دارد برای ایجاد “یک دنبال حضور به یونامید” در همان زمان.

این دارفور آغاز جنگ در سال 2003 زمانی که قومی آفریقایی شورش متهم عربی-سودان تحت سلطه دولت, از تبعیض است. دولت در خارطوم متهم شد برای مقابله به مثل با پشتیبانی محلی عشایری قبایل عرب و رها کردن آنها را بر روی غیرنظامیان — اتهام را رد می کند. در سال های اخیر به عنوان نتیجه موفق دولت نظامی, کمپین شورش شده است کاهش می یابد به یک جناح شورشی.

همچنین بخوانید: Coronavirus | دونالد مغلوب ساختن پیشی جستن گسترش فاصله دستورالعمل توسط 30 روز

وجود فشار بوده است از جمله از مغلوب ساختن پیشی جستن دولت به مقیاس پایین یونامید نیرو در واکنش به کاهش جنگ و شرایط امنیتی. آن را در سال 2007 تاسیس شد و یکی از U. N. گران ترین عملیات با سقف 15,845 پرسنل نظامی و 3,403 پلیس در ماه ژوئن سال 2016.

یک پیشنهاد در شورای امنیت سازمان ملل قطعنامه به دست آمده توسط AP در اوایل این ماه خواهد جایگزین یونامید با U. N. سیاسی و ایجاد صلح ماموریت که هدف اصلی خواهد بود برای حمایت از سودان شکننده گذار به دموکراسی از جمله پیش نویس قانون اساسی جدید و آماده شدن برای انتخابات است. اما این پیشنهاد می تواند تغییر قبل از شورا باعث می شود تصمیم نهایی در یونامید و دنبال ماموریت در پایان ممکن است.

چین که دارای چرخش شورای ریاست جمهوری در ماه مارس با حمایت یک قطعنامه به اتفاق آرا تاکید بر “نقش” است که سازمان ملل نیروهای حافظ صلح بازی “در دستیابی به شرایط را برای ثبات و صلح پایدار” و اصرار کشورهایی که در آنها مستقر هستند برای اطمینان از آزادی خود را از جنبش.

U. N. حافظ صلح در حال حاضر بیش از 100 ، 000 پرسنل حوزه از جمله پلیس و غیر نظامیان از بیش از 120 کشور مستقر در 13 فعال ماموریت در سراسر سه قاره.

این قطعنامه ابراز “نگرانی شدید در مورد تهدیدهای امنیتی و حملات هدفمند” علیه نیروهای حافظ صلح در بسیاری از ماموریت های نظامی “در قوی ترین شرایط” همه خشونت و قتل حافظ صلح پرسنل و خواستار تحقیق فوری و محاکمه کسانی که مسئول حملات علیه آنها.

tinyurlis.gdv.gdv.htu.nuclck.ruulvis.netshrtco.detny.im

دیدگاهتان را بنویسید