هند مرکز بین المللی (IIC) جشن سالانه خود را در روز با شب حولی sangeet. دعوت نماینده از حولی sangeet شد Pt. Chandra Prakash از کیشنگره راجستان. اجداد او همراه بودند با کیشنگره حولی از مهاراجه شری کریشنا رای انجام راگا seva با مناسک روزانه از معبد در ragas بسته به زمان از روز و فصل و یا جشنواره. Pt. Chandra Prakash به رسمیت شناخته شده برای او در موسیقی تخصص نه فقط با فرماندار ایالت راجستان Maharana Mewar بنیاد یا Dagar Gharana جوایز, اما نیز روساي توسط ‘Anjuman-e – Dargah شریف’, اجمیر.

موسیقی هند حمایت شد توسط معابد از دوران باستان است. گفته شده است که برخی از حاکمان مسلمان شروع به از بین بردن معابد هندو خدایان نصب شده در havelis در Nathdwara راجستان و گجرات که در آن معابد هنوز هم به نام حولی. حولی sangeet یک شکل از موسیقی هندوستانی در Dhrupad-ذمار سبک مذهبی padas از ‘کریشنا-Bhakti’ هستند سونگ در Vaishnavite havelis به عنوان یک موسیقی ارائه به presiding همراه با nitya sevaروزانه آداب و رسوم. در اصل ادای احترام به کریشنا حولی Sangeet است آواز همراه Ashtayam Seva در آشتا-Prahar ragas با توجه به زمان از روز است. نیز وجود دارد که فصلی یا utsav padasسونگ در فصلی ragas و Utsav Padas تشکیل شده و آواز درآمده است. سوامی Vallabhacharya و آشتا-chhap شاگردان پیشگامان این نوع از Pushti-Margiya Sangeet.

حمل به جلو سنت, Pt. Chandra Prakash آموزش دیده است پسر خود را Bhupendra (پس از فارغ التحصیل شدن از دانشگاه جواهر لعل نهرو) و همانند-دختر Kritika در حولی Sangeet که وجود دارد به صورت صوتی پشتیبانی می کند. Heeralal Kirtania در هارمونیوم, Pt. گوپال کریشنا شارما در pakhawaj و Pt. Chandra Prakash خود را بازی jaanjh همراه با صمیمیت-شارژ آواز. باز با Utthapan و ‘شركت دكتر اعواني ke Pada’ در ragas Puriya Dhanashri و Gauri او ارائه pada از مهاراجه نگاری داس در raga Yaman.

او در ادامه ارائه شده ‘Rasa ka Pada’, “Aaj Gopal رسا…” راگا در قیدار نوشته شده توسط Hit-Harivansh یک Badhai Pada برای Janmashtami در Bageshri یک Utsav Pada برای Hindola Utsav “هو لعل jhuliye..” در raga Khamaj یک Aagamani از dr widad Ritu در raga Shuddha dr widad به دنبال نگاری دس Pada در raga Bahar; نتیجه گیری با Ashray Ka Pada, “Bharoso dridh در charanan ro ke…”, توسط Surdas در raga Bihag. به حولی sangeet padas ارائه شد اما تکرار ragas مانند Bageshri می تواند اجتناب شود.

Pt Chandra Prakash آغاز مخاطبان خود را با جزئیات حولی sangeet و ثابت نگه داشته بود رابطه دوستانه با آنها های حکایات مربوط به padas بودن ارائه شده است. این نگاری دس Pada, مثلا, بود, با مقدمه “نگاری Das یک نام شناخته شده در Hindi ادبیات اما در واقع او Maharaj Sawan سینگ 8 پادشاه کیشنگره شاغل نقاش معروف Nihal چاندرا به رنگ یک تصویر مورد علاقه خود را. این نقاشی معروف “بنی ثانی’ است که در مقایسه با Monalisa نقاشی توسط لئوناردو داوینچی د. بعد مهاراجه Sawan سینگ توزیع با پادشاهی خود را و رفت و به زندگی در Brindavan و نوشت: مذهبی padas با نام قلم نگاری دس. معشوق خود همچنین نوشت: مذهبی padas با نام مستعار ‘Rasik-بیهاری’.

گروه فیوژن

Nirali Shah

Nirali شاه

Maati Baani تلفیقی گروه میزبانی HCL کنسرت در لاموتريژين سالن ارائه امیزش از Hindustani صوتی و عامیانه با Nirali شاه, خواننده, Kartik شاه در گیتار Omkar Dhumal در رابطه جنسی و shehnai و Anurag Sawangikar (درامز). اضافه شده جاذبه ماتی بانی بود, قوم هنرمند نور محمد Fakeer در Jidia Pawa.

باز با یک Kabir آهنگ راگا دورگا, Nirali متقاعد مورد آموزش کلاسیک تحت Sanjeev Abhayankar با او باز “Aakar” و آبپاش از sargams که قابل مشاهده بود همه از طریق, اما, متاسفانه, این نمی تواند کمک کند ، این ارتباط مبتنی بر Bandish کی thumri “Mitwa mane na….” بعد ناامید کننده بود چرا که او بلند مقدمه معرفی این “پیر سبک سنتی’ به سختی همسان خود را ارائه. “پاره matware naina…” توصیف زیبایی از کریشنا چشم بود Nirali به معنای واقعی کلمه سوت زدن در بین شاید در تلاش برای تقلید از رابطه جنسی از کریشنا.

وجود دارد “Bawariya…” در Darbari ظاهرا جشن Naad برهما با dhrupad-سبک gamakas, “Jago Pyare…” در Sarang, “Boondan boondan barkha barse” و “Albela Sajan” در Ahir Bhairav اما همه در همجوشی سبک ماتی بانی با نحو تحملناپذیری کلید خاموش ارکستر. Nirali نگه داشته و در تلاش برای ایجاد رابطه دوستانه با مخاطبان و شگفت آور ترین خوش الحان پاسخ آمد از مخاطبان هنگامی که او آنها را دعوت به تکرار sargam.

نور محمد با Kachchhi کافی در خود خوش الحان Jodia Pawa آمد به عنوان یک تسکین دهنده پوست. خود را ‘دو فلوت’ ابزار آن خود کافی است با یکی از دو فلوت نگه داشتن ‘سور” و دیگر بازی پر جنب و جوش عامیانه آهنگ راجستان. او نیاز فقط درام برای نگه داشتن زمان است که نمی تواند فراموش کند.

tinyurlis.gdv.gdv.htu.nuclck.ruulvis.netshrtco.detny.im

خرید کتاب زبان اصلی