هند و چین گسترش هسته ای ذخایر در سال گذشته: گزارش

تمام کشورهای که دارای سلاح های هسته ای ادامه به نوسازی زرادخانه های هسته ای خود را در حالی که هند و چین خود را افزایش کلاهک هسته ای در یک سال گذشته با توجه به آخرین گزارش منتشر شده از سوی سوئد فکر می کنم تانک بین المللی تحقیقات صلح استکهلم موسسه (SIPRI).

“چین است در میانه قابل توجه نوسازی زرادخانه های هسته ای. آن است که در حال توسعه یک اصطلاح هسته ای سه گانه برای اولین بار ساخته شده از زمین های جدید و دریا بر اساس موشک و هسته ای قادر به هواپیما. هند و پاکستان به آرامی افزایش حجم و تنوع از نیروهای هسته ای…” با توجه به یافته های SIPRI سالنامه سال 2020 در روز دوشنبه منتشر شد.

این گزارش گفت: چین زرادخانه هسته ای رفته بود تا از 290 کلاهک در سال 2019 به 320 در سال 2020 در حالی که هند رفت تا از 130-140 در سال 2019 به 150 در سال 2020 است. زرادخانه پاکستان بود و تخمین زده می شود بین 150-160 در سال 2019 و رسیده 160 در سال 2020 است. هر دو کشور چین و پاکستان همچنان به بزرگتر زرادخانه هسته ای از هند است.

هسته ای زرادخانه های هسته ای کشورهای دیگر از ایالات متحده و روسیه بودند بطور قابل توجهی کوچکتر اما همه این کشورها بودند یا در حال توسعه و یا استقرار سلاح جدید سیستم یا اعلام کرده بود قصد خود را به انجام آن اشاره کرد.

با هم نه هسته ای مسلح متحده — آمریکا و روسیه و انگلستان و فرانسه و چین و هند و پاکستان و اسرائیل و کره شمالی دارای حدود 13,400 سلاح های هسته ای در شروع سال 2020 مشخص شده است که کاهش از حدود 13,865 سلاح های هسته ای در ابتدای سال 2019. کاهش کلی اعداد بود و تا حد زیادی با توجه به dismantlement از سلاح های هسته ای توسط روسیه و ایالات متحده که با هم داشتن بیش از 90 درصد از بازار جهانی سلاح های هسته ای.

سطوح پایین شفافیت

در دسترس بودن اطلاعات قابل اعتماد در مورد وضعیت زرادخانه هسته ای و قابلیت های هسته ای مسلح متحده بطور قابل توجهی متفاوت گزارش اشاره کرد. “دولت های هند و پاکستان را در مورد اظهارات برخی از موشک های, آزمون, اما ارائه اطلاعات کمی در مورد وضعیت و یا اندازه زرادخانه خود را ،

ایالات متحده تا به حال افشا اطلاعات مهم در مورد ذخایر خود و قابلیت های هسته ای اما در سال 2019 دولت به پایان رسید تمرین عموم افشای اندازه آن ذخایر این گزارش اعلام کرد.

شروع جدید

ایالات متحده و روسیه را کاهش زرادخانه های هسته ای خود را تحت 2010 استراتژیک جدید کاهش سلاح پیمان (New START) اما از آن خواهد گذشت در مارس سال 2021 مگر اینکه هر دو طرف به توافق برسند به طولانی آن است. اما بحث به گسترش جدید شروع و یا مذاکره یک پیمان جدید ساخته شده هیچ پیشرفت با آمریکا اصرار که چین باید به هر آینده کاهش سلاح های هسته ای مذاکرات که چین قاطعانه رد کرد.

“بن بست جدید شروع و سقوط از سال 1987 اتحاد جماهیر شوروی و ایالات متحده معاهده رفع ميان برد و کوتاه برد موشک (INF پیمان) در سال 2019 نشان می دهد که در دوران دو جانبه کنترل سلاحهای هستهای توافق نامه بین روسیه و آمریکا ممکن است در آینده به یک پایان” در این گزارش ذکر شده شانون کایل مدیر SIPRI هسته ای خلع سلاح کنترل تسلیحات و عدم اشاعه برنامه عنوان کرد و گفت.

روسیه و ایالات متحده آمریکا اعلام کرد در حال حاضر برنامه های گسترده برای جایگزینی و نوسازی خود را به کلاهک هسته ای و سیستم های تحویل. “هر دو کشور نیز داده جدید و یا گسترش نقش به سلاح های هسته ای نظامی خود را در برنامه ها و آموزه های که علائم قابل توجهی واژگونی پس از جنگ سرد روند تدریجی به حاشیه راندن از سلاح های هسته ای” در این گزارش مشاهده می شود.

tinyurlis.gdu.nuclck.ruulvis.netshrtco.detny.im

دیدگاهتان را بنویسید