هند-چین هیمالیا بن بست مرگبار برای ترمه گله

تناقضات بین هند و چین نیروهای بالا در هیمالیا در حال وخیم تلفات در سنتی بز گله که عرضه های جهان بهترین و گران قیمت ترین ترمه.

این هفته مرگبار نزاع و جدال بین هندی و چینی سربازان باعث مرگ حداقل 20 سربازان هندی در Galwan ولی یک achingly چشم انداز زیبا است که بخشی از یک منطقه مرزی است که مورد مناقشه برای چندین دهه به دلیل اهمیت استراتژیک به عنوان جهان بالاترین زمین فرود.

ماهها بن بست نظامی بین آسیایی, غول است صدمه زدن به جوامع محلی با توجه به از دست دادن ده ها هزار نفر از هیمالیا بز کودکان و نوجوانان درگذشت چرا که آنها نمی تواند رسیدن به سنتی زمستان چراگاه مقامات و ساکنان گفت.

عشایر را پرسه می زدند این سرزمین در بالای بام جهان اطراف undemarcated مرز با چین و تبت برای قرن ها شبانی مشهور و هاردی بز است که برای تولید ultrasoft پشم شناخته شده به عنوان Pashmina, بهترین از cashmeres.

 

ترمه طول می کشد نام خود را از دره کشمیر مورد مناقشه که در آن صنعتگران بافتن پشم به نخ و نفیس شال که هزینه تا 1000 $در هر کدام در دنیای مد پایتخت در عمده صنایع دستی صادرات صنعت است که در استخدام هزار نفر است.

این آخرین جلسه از اصطکاک بین رقیب ایران برای اضافه کردن به فشار از تغییر آب و هوا و دراز مدت زیان چرای زمین برای Changpa عشایری دامداران که عقب Pashmina بز.

با دسترسی به معمول پرورش و زایمان زمینه های مسدود شده توسط ارتش در دو طرف نوزاد بز در حال نابودی در درجه بالاتر ارتفاعات دامداران می گویند.

“محرومیت از pastureland منجر به مرگ و میر بالا از بز نوزادان است. این خیلی ترسناک آن هرگز مانند این زمینه گفت:” سونام تسرینگ دبیر کل از همه Changtang Pashmina تولید کنندگان تعاونی بازاریابی جامعه است.

مقامات در له نمی خواهد به هر گونه اطلاعات گفت: آنها هنوز هم جمع آوری داده ها.

اما دو مقام با لاداخ را از دامداری اداره گفت که با توجه به زمینه کارکنان مرگ شد بسیار بالاتر از معمول 5 تا 10 درصد مرگ و میر در میان برخی از 60,000 80,000 بچه ها در هر سال. آنها صحبت کرد و خواست نامش فاش نشود زیرا آنها گفت: Ladakh دولت منع آنها از صحبت با خبرنگاران.

تقاضا برای ترمه که زحمت خار از بز مرتب تمیز و دست بافته شده است همیشه عرضه پیشی گرفته بنابراین کمبود یقین گفت: چند نفر مشغول به کار در تجارت است.

“این رفتن به فاجعه بار برای تولید پشم” گفت: Namgyal Durbuk یک روستا رسمی در منطقه است.

برای بسیاری از سال Changpa خود را افزایش گله در گسترده سرد کویر از Changtang فلات لاداخ که سابقه تبت در بیش از 5000 متر بالاتر از سطح دریا.

سخت و باد می وزد آب و هوا است که چه چیزی باعث بز به رشد خود را فوق العاده نرم و پشم است. اما این منطقه می شود نامهربان از دسامبر تا فوریه زمانی که درجه حرارت می تواند سقوط به منهای 50 سانتیگراد است.

این زمانی است که Changpas خود را به دام کمی ارتفاعات پایین تر و گرمتر چراگاه در Demchok, Hanle, Korzok, Chumar و Chushul مناطق در نزدیکی مرز مورد مناقشه با چین است.

در این سال هند مقامات منع عبور خود را برای ماه, چند نفر درگیر با شبانی گفت.

حدود 1200 Changpa خانواده ها از دست داده اند و دسترسی به چراگاه حتی در مناطقی که در کنترل ارتش هند با توجه به رویارویی تسرینگ گفت.

اما طرف چینی نیز دخالت او و دیگر دامداران گفت.

“ما عشایر در سال های اخیر به طور فزاینده ای مواجه دشواری در دسترسی به مراتع در این مکان. چینی سربازان را مسدود و آنها را در حالی که آوردن دامداران از تبت به سرزمین ما گفت:” تسرینگ.

Phuntsog یک کشاورز محلی که با استفاده از تنها یک نام محلی گفت: بزرگان شکایت شده است به دولت مورد تاخت و تاز چینی برای سال.

“آنها را نادیده بگیرد و در هر زمان. در حال حاضر ببینید که در آن چینی هستند. بدترین حالت این بیچاره زیبا, موجودات که حفظ ما امرار معاش در حال تبدیل شدن به قربانی این سیاسی و نظامی بازی,” او گفت:.

چین وزارت امور خارجه روز پنجشنبه گفت که چنین اتهاماتی هستند “محض داستان است.” “چینی مرز سربازان همیشه تنها گشت چینی سرزمین” وزارت گفت.

تسرینگ گفت: دامداران شروع به از دست دادن زمین سال پیش زمانی که چینی آغاز شد “ربودن ما pasturelands در هماهنگ راه در طول سال مانند اینچ اینچ.” وی با ذکر یک مثال از یک گسترده زمستان pastureland شناخته شده به عنوان Kakjung نزدیک به رود سند.

“برای چهار سال گذشته آن را بدون رفتن را از منطقه برای ما. آنها (چینی) گرفته اند کنترل کامل آن,” او گفت:.

tinyurlis.gdu.nuclck.ruulvis.netshrtco.de

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>