هند درگیر در ‘نزدیک و سازنده’ بحث و گفتگو با سریلانکا در تغییر زمان بدهی خود را

هند در حال برگزاری است “نزدیک و سازنده” بحث و گفتگو با سریلانکا در کلمبو را در انتظار درخواست برای تغییر زمان بدهی خود را بازپرداخت و نرخ ارز مبادله امکانات زیر دو جانبه و سارک ترتیبات هند ماموریت در اینجا گفت.

هندی, کمیساریای عالی Gopal Baglay برگزار شد بحث و گفتگو “در سطوح ارشد” در کلمبو روز دوشنبه و سه شنبه در بیانیه صادر شده توسط هندی کمیسیون عالی گفت: در نظر گرفتن رو به جلو بحث های مداوم.

آزادی مطبوعات می آید دو روز پس از هندو گزارش داد که ‘با هند هنوز به پاسخ بدهی یخ درخواست سریلانکا به چین برای کمک بیشتر. سری لنکایی, نخست وزیر ماهیندا Rajapaksa تا به حال به دنبال یک مهلت قانونی برای بدهی توسط کلمبو – در مجموع $960 میلیون – در طول دهلی نو بازدید در ماه فوریه این سال است. درخواست “تحت نظر” مقامات در وزارت امور خارجی گفته بود هندوو اضافه کرد که آنها در حال انتظار برای شنیدن از کلمبو در زمان ممکن است به صورت مجازی در مذاکرات دهلی نو پیشنهاد کرده بود.

“این موضوع [سریلانکا درخواست] گرفته شده بود تا در سطح رهبری شده است و به دنبال عامل ارشد به صورت دوطرفه,” بالا کمیسیون در بیانیه ای گفت:, و اضافه کرد که هند “باقی می ماند متعهد به همکاری سریلانکا نزدیک” برای دومی پایدار اقتصادی و بهبود رفاه مشترک در پست COVID جهان است.

نصب بدهی

سریلانکا را نصب بدهی خارجی بود نگرانی حتی قبل از coronavirus همه گیر اما تاثیر آن به تشدید فشار بر این جزیره اقتصاد کشور است که زین با وام — دو جانبه و چند جانبه و تحریم های بین المللی در بازار پول — بالغ بر میلیاردها دلار است.

در این سال به تنهایی سریلانکا برنامه ریزی شده است به بازپرداخت $ 2.9 میلیارد دلار از بدهی های خود را که کلمبو گزارش شده است که در تلاش برای برنامه ریزی مجدد با دو جانبه همکاران. معلوم نیست چگونه سریلانکا را بازپرداخت ظاهرا غیر قابل مذاکره 1 میلیارد دلار بین المللی اوراق قرضه بلوغ در ماه اکتبر.

در حالی که اقتصاددانان و کارشناسان شده است با این استدلال که سری لانکا باید برای جلوگیری از توسل به بیشتر بدهی در این وضعیت کلمبو به نظر می رسد به چند گزینه دیگر در دست.

سریلانکا است که در مذاکرات با صندوق بین المللی پول از آنها را به دنبال سریع ابزار تامین مالی در ماه آوریل است. پس از همه گیر جهانی پکن متعهد شده است یک وام 500 میلیون دلار برای کمک به کلمبو مقابله با آن اجراست. سریلانکا در حال حاضر مدیون چین حدود 5 میلیارد دلار. بیشتر بر سریلانکا به درخواست بانک توسعه چین (CDB) در جمعه وارد شده به 140 میلیون دلار-تسهیلات توافق با بانک سیلان کشیده شده تحت دو تراشه ها جای دادند از 70 میلیون دلار به کمک های دولتی بانکی در مقابله میان همه گیر.

tinyurlis.gdu.nuclck.ruulvis.netshrtco.detny.im

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>