هند و پاکستان, نفت, تحریم های معافیت و معاهدات: هند در بولتون کتاب

سابق آمریکا و مشاور امنیت ملی (NSA) جان بولتون کتاب اتاق که در آن اتفاق افتاده بود به طور رسمی منتشر شده در آمریکا در روز سه شنبه اما بسیار نوشته شده است در مورد آن در مطبوعات در حال حاضر. هند می یابد چند اشاره در این کتاب هیچ کدام از آنها مثبت بسیاری خنثی و چندین عنوان کشوری که افتاده در خط در چارچوب معاهدات بین المللی.

مثلا آقای بولتون خواستار توافق پاریس یک “بازی” است که داده است ‘انحراف’ به کشورهایی مانند چین و هند و ترک آنها را “اساسا نامحدود”.

او در مورد تهدید آمریکا متحدان و دیگران از INF (Intermediate-Range Nuclear Forces) پیمان چرا که تعدادی از کشورها مانند چین هستند و نه به آن.

“چین به عنوان مثال بيشترين نسبت بزرگ آن در حال رشد در حال حاضر مستقر موشک قابلیت در INF-ممنوع محدوده خطر انداختن متحدان آمریکا مانند ژاپن و کره جنوبی و همچنین هند و روسیه خود را خوب طنز” آقای بولتون می نویسد. او می رود به اضافه کردن ایران به لیست کشورهای همراه با ایران و کره شمالی و پاکستان که زرادخانه هسته ای آماده شد به گسترش است. ایالات متحده ترک این پیمان در ماه اوت سال گذشته با داشتن قصد خود را برای ترک شش ماه قبل از آن است.

 

در Comprehensive Test Ban Treaty آقای بولتون اشاره می کند که “هسته ای قدرت” مانند هند و چین نه تصویب و نه امضا این پیمان است. “… Unsigning جامع هسته ای-Test-Ban Treaty باید اولویت بنابراین ایالات متحده می تواند دوباره انجام آزمایش هسته ای زیرزمینی.”

شش ماه معافیت خرید نفت از ایران

در نوامبر سال 2018 هند یکی از هشت کشور است که در شش ماه معافیت از تحریم های ایالات متحده بر خرید نفت ایران پس از ایالات متحده آمریکا تصمیم گرفت تا به طور یک جانبه خارج از طرح جامع اقدام مشترک (JCPOA) یک معاهده بین المللی را امضا کرده در طول اوباما سال است که به دنبال محدود کردن ایران در توسعه سلاح های هسته ای. آقای ترامپ “در حالی که نوسانی در هر روز داده شده در هر موضوع” در آقای بولتون گفتن بود “ارتعاشی به طور فزاینده ای” در کنار مقیاس است که مورد علاقه پایان چشم پوشی پس از شش ماه.

“در یک تماس تلفنی با Pompeo تهمت نشده بود دلسوز به نخست وزیر هند نارندرا مودی گفت:” او می تواند خوب باشد.’ من به یاد بیاورید مشابه مکالمه بازتاب مغلوب ساختن پیشی جستن بی تفاوتی به اطلاع متحدان در مورد چشم پوشی از تصمیم گیری” آقای بولتون می نویسد:, و اضافه کرد که در حالی که هند استدلال برای ادامه پوشی قابل درک بود آن را “غیر قابل درک” به او [آقای بولتون] که ایالات متحده بوروکرات خواهد اکو این طوری پرستانه. هند شده بود نگران آقای بولتون می نویسد: در مورد پیدا کردن تامین کنندگان جدید به جای ایران و نگران است که آن را مجبور به پرداخت قیمت های بازار ایران شده بود شارژ زیر قیمت بازار به خلاص شدن از شر آن.

 

پس از آن وجود دارد اشاره مختصری از S-400 Triumf موشک-سیستم دفاعی هند متعهد به خرید از روسیه است. آقای ترامپ می پرسد آقای بولتون در سال 2018 – عنوان کتاب – نگاهی به یک گزارش خبری است که می گوید: S-400 بهتر از پاتریوت موشک سیستم (یک محصول آمریکا). دولت آمریکا بارها و تیز گفت: کشورها نباید تصور آنها معاف از ایالات متحده اگر آنها خرید سلاح از روسیه و ترکیه در حال حاضر با آن مواجه تحریم برای رفتن پیش با S-400 خرید.

“هند ایجاد یک کتابخانه و تبلیغ آن را بیش از همه”

در افغانستان آقای تهمت و شکایت هر شخص آقای بولتون در مورد چگونه ایالات متحده بود صرف این همه منابع و زمان آن رسیده است که برای خروج. “ما هرگز. این انجام شد توسط یک فرد احمق به نام جورج بوش” او به من گفت. “میلیون ها نفر از مردم کشته و هزاران میلیارد دلار و ما فقط نمی تواند آن را انجام دهد. شش ماه دیگر, این چیزی است که آنها گفتند و ما هنوز در حال گرفتن سنجش ما لگد” آقای ترامپ گفت: به گفته آقای بولتون.

“هند ایجاد یک کتابخانه و تبلیغ آن را بیش از همه” آقای مغلوب ساختن پیشی جستن به حال گفته گفت.

در ژانویه 2019 آقای مغلوب ساختن پیشی جستن در اظهارات تمسخر هند گسترده کار توسعه در افغانستان با اشاره به هند ساختمان یک کتابخانه وجود دارد.

 

در یک نقطه در کتاب آقای بولتون در مورد نیکی هیلی سفیر ایالات متحده در سازمان ملل که مایل به سفر به هند برای دیدن دالایی لاما اما تا به حال آورده چین در گفتگو با آقای ترامپ که به طور موثر به پایان رسید و شانس خود را برای اینکه اجازه داده می شود برای یک سفر.

“هدف از این سفر مشخص نیست به غیر از گرفتن یک عکس op با دالایی لاما همیشه خوب برای مشتاق pol. اما میدان مین او منحرف به با بالا بردن چین تجارت موضوع نشان داد سیاسی قلع گوش: پس از مغلوب ساختن پیشی جستن تعجب که چگونه چین را مشاهده هیلی دیدن دالایی لاما سفر در اصل مرده” آقای بولتون می نویسد.

سوال در هند و پاکستان 2019 بحران

در هند و پاکستان بحران در اوایل سال 2019 (در Balakot حملات هوایی پس از پولوما حمله تروریستی) آقای بولتون سوال وجود دارد که آیا یک بحران واقعی در همه. او در مورد تماس تلفنی با وزیر خارجه آمریکا, Mike Pompeo و سپس اقدام وزیر دفاع پاتریک Shanahan و سپس رئیس ستاد مشترک ارتش جوزف Dunford:

 

“پس از ساعت از تماس های تلفنی بحران گذشت شاید به این دلیل که در ماده وجود دارد واقعا هرگز تا به حال شده است یک. اما هنگامی که دو هسته ای با قدرت چرخش قابلیت های نظامی خود, بهتر است آن را نادیده گرفت. هیچ کس دیگری مراقبت در زمان اما نکته برای من روشن بود: این بود که چه اتفاقی افتاده است که مردم را ندارد تکثیر سلاح های هسته ای از امثال ایران و کره شمالی جدی است.”

این کتاب رفته است و نه از پایین به خوبی با آقای ترامپ که دولت تلاش ناموفق برای به دست آوردن یک دادگاه برای جلوگیری از انتشار آن. “شسته Creepster جان بولتون است lowlife که باید در زندان, پول, کشف و ضبط, برای انتشار, برای سود بسیار اطلاعات طبقه بندی شده” آقای ترامپ توییتی در روز سه شنبه.

tinyurlis.gdu.nuclck.ruulvis.netshrtco.detny.im

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>