بومی رهبر Raoni بستری در برزیل

یک بومی رهبر است که تبدیل به یک نماد مبارزه برای حقوق محیط زیست و حفاظت از جنگل های بارانی آمازون در بیمارستان بستری شده است خود موسسه و نسبی را تایید کرده اند.

نزدیک به 90 سال رئیس Raoni Metuktire گرفته شده در روز پنج شنبه به یک بیمارستان خصوصی از خانه خود را در Xingu بومی رزرو پس از درد و رنج برای چند روز با اسهال و کم آبی با توجه به برادرزاده اش Patxon Metuktire.

برادرزاده گفته آسوشیتد پرس که آقای Raoni آزمایش منفی برای جدید کروناویروس در بیمارستان در Colider شهر 370 کیلومتر از رزرو.

او گفت: پزشکان هنوز تعیین علت آقای Raoni بیماری بوده ولی افسرده پس از همسرش Bekwyjkࠍetuktire درگذشت سکته مغزی در ماه گذشته.

بیمارستان صادر شده گزارش پزشکی گفت: آقای Raoni بیدار است و بدون مشکلات اما وضعیت او بدتر شده در شنبه احتمالا به دلیل خونریزی در دستگاه گوارش خود را و ممکن است نیاز به انتقال به یک بزرگتر بیمارستان.

آقای Raoni مبارزات انتخاباتی است برای چندین دهه برای حفاظت از بومی سرزمین در آمازون و جنگل انبوه خود را.

یک سال 1978 مستند Raoni: مبارزه برای آمازون کمک کرد او را معروف, آیا به عنوان یک تور 1989 با نوازنده نیش.

او شده است یک منتقد صریح رئیس جمهور برزیل Jair Bolsonaro و بازدید رهبران اروپایی در سال گذشته برای محکوم کردن آقای Bolsonaro تماس برای توسعه بومی زمین در جنگل است.

آقای Bolsonaro رد تماس توسط رئیس جمهور فرانسه امانوئل پاکسازی برای دیدار با آقای Raoni.

tinyurlis.gdclck.ruulvis.net

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>