یک روز پس از وزیر دارایی Nirmala Sitharaman ذکر شده بهبود در تولید صنعتی به عنوان یکی از “شاخه سبز” در اقتصاد, دولت, داده ها نشان داد تولید صنعتی قرارداد دوباره در دسامبر 2019 حتی به عنوان خرده فروشی و تورم رسید به تقریبا شش سال اخیر از 7.59%.

این بالاترین نرخ تورم پس از NDA دولت به قدرت رسید در این مرکز در ماه مه 2014.

شاخص تولیدات صنعتی (IIP) ثبت رشد منفی 0.3 درصد در ماه دسامبر در مقایسه با ماه مشابه سال قبل با توجه به دفتر آمار ملی (سازمان خدمات ملی). این IIP نشان داده بود مثبت رشد 1.8% در ماه نوامبر پس از سه ماه متوالی انقباض. IIP انقباض آمد تا حد زیادی در پشت 1.2% رکود در بخش تولید است. در واقع 16 از 23 گروه های صنعت در تولید شاهد رشد منفی. تولید کالاهای سرمایه ای کاهش یافت 18.2 درصد در مقایسه با سال قبل است.

بخش برق نیز قرارداد حاشیه ای. بخش معدن از سوی دیگر شاهد رشد 5.4%.

سازمان خدمات ملی’sConsumer شاخص قیمت مصرف کننده (CPI) داده ها نشان داد خرده فروشی تورم بود رسید از 7.35% در ماه دسامبر 2019 به 7.59% در ماه ژانویه سال 2020 بیشتر به دلیل گران مواد غذایی.

آخرین باری که نرخ تورم بالاتر از این بود که در مارس سال 2014 زمانی که تورم خرده فروشی ایستاده بود در 8.33%.

تورم مواد غذایی پایین تر

تورم مواد غذایی در ماه ژانویه 2020 شد 13.63% کمی پایین تر از ماه قبل نرخ 14.19%.

سبزیجات باقی مانده پرهزینه نشان دادن 50 درصد نرخ تورم با وجود بهبود در قیمت پیاز. قیمت های بالا از پروتئین — حبوبات و گوشت و ماهی و تخم مرغ — و همچنین کمک به بالا بودن نرخ تورم مواد غذایی. این چهارمین ماه متوالی است که خرده فروشی تورم عبور کرده بانک مرکزی هند در میان مدت هدف از 4 درصد.

tinyurlis.gdv.gdv.htclck.ruulvis.netshrtco.dehec.su

خرید کتاب زبان اصلی