ایران جدید پرده برداری کوتاه برد موشکی به نام تندر در فوریه 9 و راه اندازی یک ماهواره به نام “پیروزی” که موفق به رسیدن به مدار.

تحولات صورت گرفت در زمان بالا تنش با ایالات متحده آمریکا که به کشته شدن ایران فرمانده نظامی قاسم سلیمانی در حمله هواپیماهای بدون سرنشین در بغداد در Jan. 3 باعث یک ایرانی حمله موشکی در آمریکا پایه در عراق است.

وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات محمد جواد آذری-جهرمی گفت: پرتاب ماهواره به حال نه به عنوان برنامه ریزی شده.

“من می خواستم به شما را خوشحال با خبر خوب اما گاهی اوقات زندگی می کند به راه ما می خواهید آن را به. راه اندازی موفقیت آمیز نبود” او هنوز توییتی.

یک مقام وزارت دفاع قبلا گفته تلویزیون دولتی این “ظفر” (“پیروزی”) ماهواره ای راه اندازی کرده بود اما با موفقیت نرسیده مدار.

“ما را در بهبود برای آینده راه اندازی,” او گفت:.

مقامات ایالات متحده می گویند که آنها از ترس دوربرد بالستیک تکنولوژی مورد استفاده به قرار دادن ماهواره به مدار نیز می تواند مورد استفاده برای پرتاب کلاهک هسته ای است. تهران می گوید که هرگز به دنبال توسعه سلاح های هسته ای.

تلویزیون دولتی ایران نخبگان پاسداران سپاه که مسئول این کشور موشک های برنامه در حال پرده برداری از موشک جدید به نام Raad-500, زبان فارسی برای تندر.

نوشته حاکمان باید گفت این موشک ها برنامه صرفا دفاعی است.

اولین تصویر ماهواره ای بوده است با توجه به انتقال به رسانه های دولتی شده اند که از سلیمانی آقای آذری-جهرمی گفته تلویزیون دولتی.

او گفت: آن را در راه اندازی شد از ایران امام خمینی (ره) مرکز فضایی در ایران استان سمنان یک مرکز تحت کنترل این کشور وزارت دفاع.

تهران راه اندازی اولین ایرانی ساخته شده و ماهواره ای در سال 2009 دیگر در سال 2011 و یک سوم در سال 2012 اما حداقل دو ماهواره راه اندازی موفق سال گذشته.

موشک جدید

ایران معمولا نمایش آن نظامی و دستاوردهای فضایی در ماه فوریه در سالگرد انقلاب اسلامی 1979 که حکومت ایالات متحده-حمایت شاه.

تلویزیون دولتی گفت: Raad-500 موشک بود و نیمی از وزن مشابه موشک های فاتح-110 اما محدوده آن حدود 200 متر (120 کیلومتر) بیشتر و از آن می تواند توسط یک نسل جدید از موتورهای طراحی شده برای قرار دادن ماهواره به مدار است.

هیچ فوری آمریکا از اظهار نظر در اطلاعیه ها.

بنیامین نتانیاهو نخست وزیر اسرائیل با اشاره به پرتاب ماهواره شکست خورده بود و گفت: اسرائیل همچنان به جلوگیری ایران از رسیدن به.

“آنها همچنین عدم هنگامی که آن را به انتقال سلاح به سوریه و لبنان و از آنجا که ما در حال اقدام [در برابر آن] در همه زمان ها از جمله در طول این روز” نوشت: او در یک صدای جیر جیر.

واشنگتن reimposed تحریم ها علیه ایران پس از رئیس جمهور دونالد مغلوب ساختن پیشی جستن در سال 2018 کشیده ایالات متحده 2015 هسته ای بین تهران و شش قدرت جهانی.

تحت این توافق تهران پیشتر هسته ای در ازای لغو تحریم های بین المللی بر ایران است.

اما آقای ترامپ گفت: توافق ناقص بود چون نه دائمی نیست آدرس موشکی ایران برنامه و نه شامل آنچه که واشنگتن معتقد ایران را به دخالت در کشورهای منطقه.

tinyurlis.gdv.gdv.htclck.ruulvis.netshrtco.detny.im

خرید کتاب زبان اصلی