عراق می گوید ترکیه برای توقف حملات

بغداد در روز پنج شنبه خواستار آنکارا بلافاصله توقف حملات خود در شمال عراق که در آن ترکیه, نیروهای ویژه و هلی کوپتر هدف قرار داده اند کردی شورشی مخفیگاه.

ترکیه اوایل روز شنبه راه اندازی مرزی عملیات به مناطق کوهستانی شمال عراق که در آن حزب کارگران کردستان (پ ک ک) در نظر گرفته شده توسط آنکارا به عنوان یک “تروریست” گروهی است که تصور می شود پنهان.

عراق وزارت امور خارجه احضار سفیر ترکیه Fatih Yildiz در روز پنج شنبه و دست او را “به شدت دقت تفاهم نامه خواستار توقف چنین اقدامات تحریک آمیز”.

“ما به استرس است که ترکیه باید توقف آن بمباران و برداشت خود را از حمله نیروهای عراقی به خاک” این وزارتخانه در بیانیه ای گفت.

“ما اعتقاد ما قطعی رد این تخلفات است.”

عراق در روز پنج شنبه نیز احضار هاشمی ایرج مسجدی در اعتراض به آن و بمباران مناطق کردنشین در روز سه شنبه.

در بیانیه وزارت امور خارجه ایران خواست به “احترام عراق حاکمیت و متوقف می شود این نوع از اقدامات”.

“این وزارت تأکید عراق مشتاق به حفظ و توسعه روابط تاریخی بین دو کشور و نیز تنش خود را در محکومیت این اقدامات” وزارت گفت.

تهران کشت, از, سیاسی, نظامی و اقتصادی با عراق رهبران بیش از چند دهه از جمله با بالا کردی مقامات.

ایران است که خود را در اقلیت کردی جمعیت نیز مبارزه کرد شورشیان که با استفاده از عراق به عنوان یک پایگاه برای اجرای حملات در داخل کشور است.

آن پاسداران در ماه گذشته نصب شده در یک عملیات علیه شورشیان در ایران در شمال استان کردستان است.

ترکیه دو برابر کردن

پس از آن جلسه خاطرنشان کرد: او گفته بود مقامات عراقی است که اگر بغداد را علیه شورشیان آنکارا ادامه خواهد داد به “مبارزه با پ. ک. ک در هر کجا از آن است”.

پ ک ک مبارزه کرده است یک شورش علیه دولت ترکیه از سال 1984 با استفاده از کوه های ناهموار از همسایه شمالی عراق به عنوان یک عقب پایه.

آن را به یک ارتباط تنش با نیمه مستقل دولت کردستان در شمال عراق (اقلیم کردستان عراق) که نگاه کنید به پ. ک. ک به عنوان یک رقیب اما شده اند قادر به ریشه کن کردن آن از منطقه است.

تحلیلگران می گویند که ترکیه عملیات لقب “پنجه ببر” نمی تواند جای گرفته اند بدون دولت اقلیم کردستان را ضمنی تایید.

شده است وجود دارد بدون نظر از عراق جدید وزیر خارجه فواد حسین (ع) خود یک کرد است که نزدیک به بالای مقامات اقلیم کردستان عراق.

tinyurlis.gdclck.ruulvis.netshrtco.de

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>