عرفان: بازیگر مخالف رفیق

Zamana bade shauq se sun raha tha همهمه سلام پس gaye dastaan kehte kehte. (جهان نگهداری می شود گوش دادن افسون آن بودم که خوابش روایت داستان من) — Saqib Lakhnavi

در سال 2012 بود و من دانشجو بودم در JNU. وجود دارد حداقل 400 یا 500 از ما دانش آموزان جمع آوری شده در فضای باز تئاتر. عرفان راه می رفت در پوشیدن یک ادعا پیراهن سیاه و سفید با زیتون سبز-صدا خفه کن سردستی پرتاب در اطراف گردن خود را. به دنبال کاملا شبیه به طور منظم JNUite قد بلند و خوش تیپ.

فوری ارتباط او با تاسیس جمعیت با چهار دقیقه-سخنرانی طولانی تشدید بیش از دو ساعت بحث و گفتوگو پس از آن است که در بازه زمانی از سینما به احساسات مختلف در زندگی و زیبایی معمولی. او همچنین خواسته است که برای اولین بار عاشق شد و هیچ شگفتی در اینجا آن بود که سینما خود را. او گفت که همسرش Sutapa بود که آخرین بار او را دوست دارم! بازگشت پس از آمدن به JNU بود و نه شبیه به حرفه ای خودکشی برای هنرمندان آن را به عنوان تبدیل شده است در حال حاضر.

عرفان در گذشت این هفته در سن جوان از 53 مبارزه با یک عفونت روده بزرگ. به جهان در حال حاضر در وضعیتی وخیم در زیر سایه یک جهانی همه گیر اخبار از مرگ او بی رحمانه یک شوک است. و این باعث یک موج عظیم عزاداری در رسانه های اجتماعی. مردم صحبت از درجه اعتبار ساقط او را پشت سر گذاشته بود بلکه از خود میراث به ما بنابراین بسیاری از ‘قهرمانان’. آنها صحبت از چگونه آنها احساس مرگ او از دست دادن شخصی و چه شخصیت و سینما بوده است الهام بخش حضور.

عرفان نقش قهرمانان در, فیلم, مهارت های درخشان خود را ریختن از فریم در هر زمان و او برای تبدیل شدن به یک غول در سینمای هند, حتی عبور بیش از نه به راحتی به تلفن های موبایل. او ما را بر این باورند که یک مشترک فرد در مواجهه با چالش های روزمره نیز می تواند یک قهرمان واقعی است. خارج از صفحه نمایش بزرگ عرفان بود و از چند کلمه که رهبری با احتیاط و عنوان زندگی است. از بیرون به نظر می رسید به عنوان اگر او در آنزمان تنها در اطراف سینما, اما در واقع او بسیار بیشتر از یک بازیگر.

موضع

عرفان یکی از این افراد نادر از بالیوود که نه تنها تا به حال قوی اجتماعی و آگاهی سیاسی اما کسی نبود با احتیاط از ابراز عقاید خود را و یا گرفتن یک ایستاده است. در سال 2009 به طور کلی انتخابات در واقع او حتی مبارزه برای Mallika Sarabhai هنگامی که او ایستاده بود برای انتخابات در احمدآباد حوزه در برابر نامزد وزرا نخست L. K. Advani. او مشاهدات قوی در مورد نامزدها با اتهامات جنایی و گفت: آنها باید خاطی از سیاست است.

پیمایش از طریق Facebook صفحه tucked دور در میان فیلم تبلیغات شما در سراسر نوشته های گرم Seva Sangh (GSS), یک سازمان است که پرورش سنتز بین شهری و روستایی هند و ترویج محصولات دست ساز. در سال 2018 در حالی که افتتاح یک GSS سمپوزیوم عرفان گفت: خود هنر نیز مانند که از صنعتگران — هر دو با استفاده از همان ابزار بدن انسان است. این عجیب و غریب خود را و توانایی برای تشکیل پیوند با هر کسی ملاقات او به همدردی. در میان آخرین پست که Irrfan نوشت: قبل از درگذشت او ابراز حمایت از این Karonakuch کمپین GSS که خواستار prioritisation رفاه برای فقیر صنعتگران و حفاظت از منابع طبیعی است. وی با بیان همبستگی با سازمان مالیاتی انکار satyagraha که خواستار GST معافیت کالاهای دست ساز و خواهان بهره برداری از صنعتگران. این آسان نیست مخفف یک ستاره را به, اما عرفان به وضوح نمی مراقبت در مورد چگونه سینما اکوسیستم ممکن است واکنش نشان می دهند.

کاملا یک حرکت رادیکال با توجه به محبوبیت گسترده از ‘خان’ در صنعت, Irrfan Khan کاهش یافته و نام خانوادگی خود را گفت: او می خواست به حک کردن تو رفتگی در دیوار خود را از طریق کار خود را با اصل و نسب و کاست و یا دین. در سال 2016 او علنا سوال مفاهیم روزه qurbaaniو tajiya کروبی که نمی رفتن به پایین به خوبی با اسلامی روحانیون. او بعدها توضیح داد که او قصد ایجاد یک جنجال اما نگهداری می شود که یک بحث باید شروع اطراف این آیین. همه ادیان باید فرو رفتن و تغییر به اقامت مربوطه, او گفت:.

در زمان های دیگر او استناد خود هویت اسلامی را به نقطه ای که او بر خلاف بسیاری از مسلمانان هند فقیر بودند و هر جمعی تقسیم شد و غیر قابل تحمل برای این کشور است. هنگامی که او درگذشت او سوگواری در سراسر مذهبی و هویت و حتی اگر برای یک مجموعه او فقط یک مسلمان ‘جهادی’ و دیگر او مسلمان نیست به اندازه کافی. وجود دارد چیزی در مورد مردی است که اجازه داده او را به آغوش بسیاری با وجود اینکه طرد توسط چند.

Freethinking پاپ هنر

عرفان بود و بیدین طرفدارحفظ سوسیالیست و مرتد. تجسم خود را از مارکسیست اردو شاعر Makhdum Mohiuddin که رهبری Telangana جنبش در Kahkashanساخته شده یک علامت پاک نشدنی در قلب سوسیالیست. قرائت خود را از شعر ‘Thakur Ka کوان’, نقد نظام کاست در جیپور جشنواره ادبیات در سال 2014 به اشتراک گذاشته شده است چندین بار در طول. به عنوان خود را به ترکیب, ‘Idhar Aao که اشاره به بیگانگی از کار kaam zarurat nahi, zarurat kaam ناهی. Junoon aur sukoon mein کوی farq ناهی (کار نمی تواند ضرورت وجود و نه ضرورت کار می کنند. چه تفاوت سپس بین شور و صرف آسایش.)

پس از مرگ او یاد خطوط او در پان سینگ تومار:Bihad mein toh باقی hote hain, dakait milte hain مجلس mein,” (بدلندز باید شورشیان این مجلس است که سارق) را تبدیل به وضعیت پیام هزاران نفر از حساب های رسانه های اجتماعی. بی سر و صدا, لبخند, Irrfan شد یک مخالف و یک رفیق. و به همین دلیل مرگ او احساس می کند مانند از دست دادن شخصی به بسیاری از مردم که حتی نمی دانند که او. او واقعا مخاطبان خود باور آنچه که او گفت: در JNU آن روز “Aam aadmi سلام قهرمان hota hai” (آن انسان معمولی که قهرمان است.)

عرفان بیشتر است و امیدواریم که مانند بسیاری از چیزهای دیگر است در تامین کوتاه مدت این روز است. اما قبل از ما از دست دادن چه کمی ما اجازه دهید به یاد داشته باشید که این مرد مبارزه با سرطان به ما شادی یکی از آخرین فیلم به ما بگویید یک داستان دیگر قبل از او.

نویسنده (Ph. D.) از دانشکده بین المللی مطالعات JNU, مهاجرت و مسائل مربوط به هویت.

tinyurlis.gdu.nuclck.ruulvis.net

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>