استانبول دادستان indicts عربستان مظنون به جمال Khashoggi قتل

استانبول دادستان گفت: آنها آماده کرده بود کیفرخواست علیه نزدیکان به عربستان سعودی شاهزاده محمد بن سلمان و معاون سابق وزارت اطلاعات قتل روزنامه نگار جمال Khashoggi.

دادستانی متهم به دو مرد از تحریک Khashoggi قتل در کنسولگری عربستان در استانبول و نام 18 متهمان آن گفت: در واقع این قتل را انجام, که ناشی از جهانی داد و بیداد.

Khashoggi گذشته دیده می شد ورود به کنسولگری در Oct. 2, 2018, جایی که او رفته بود برای به دست آوردن اسناد و مدارک خود را قریب الوقوع عروسی. مقامات ترکیه گفت: بدن خود را تجزیه شد و حذف از ساختمان و اما خود باقی مانده اند پیدا نشده است.

برخی از دولت های غربی و همچنین سازمان سیا گفت: آنها معتقد بودند شاهزاده محمد دستور داده بود که کشتن – یک اتهام مقامهای سعودی را تکذیب کرد.

کیفرخواست متهم معاون سابق عربستان سعودی به طور کلی هوش احمد العسیری و سابق دربار مشاور سعود القحطانی از داشتن “تحریک قتل عمد با هیولا قصد” دادستانی گفت.

آن را می گوید دیگران خفه Khashoggi یک ستون نویس واشنگتن پست که در حال رشد به طور فزاینده مهم از شاهزاده محمد اقدامات پس از توافق در پیش است که او باید کشته شود اگر او نمی بازگشت به عربستان سعودی با آنها.

فهرست 18 مشکوک قاتلان شامل 15 تیم قوی که با هواپیما به ترکیه برای انجام عملیات نظامی و مقامات اطلاعاتی.

عربستان سعودی در رسانه های وزارت بلافاصله پاسخ به یک درخواست برای نظر.

متهمان هنوز آزاد

هر دو القحطانی و اسیری اخراج شدند از مواضع خود پس از Khashoggi کشته شدند. اسیری بود که پس از آن سعی در عربستان سعودی منتشر شد اما با توجه به شواهد کافی عربستان سعودی دادستان گفت. القحطانی بررسی شد اما اتهام نیست. منابع گفته اند که او همچنان فعال در دولت مهم است.

در ماه دسامبر یک دادگاه عربستان محکوم به اعدام پنج نفر به اعدام و سه به زندان برای Khashoggi را کشته و در یک محاکمه که سازمان ملل متحد به عنوان گزارشگر مسخره از عدالت ندارد و هدف کسانی که او را به عنوان طراحان اصلی این عملیات است.

دادگاه نمی شناسایی کسانی که محکوم به مرگ است.

چهارشنبه کیفرخواست شد و بر اساس تجزیه و تحلیل از مظنونین’ سوابق تلفن خود را در ورود و خروج به ترکیه و حضور در کنسولگری شاهد اظهارات و تحلیل Khashoggi تلفن و رایانه دادستانی گفت.

Khashoggi را کشتن که ترکیه طیب اردوغان رئیس جمهور گفت: دستور داده شد در “بالاترین سطح” از دولت عربستان است تیره و تار روابط میان آنکارا و ریاض است.

ترکیه متهم به عربستان مقامات مانع تحقیقات در کنسولگری در حالی که عربستان سعودی بارها و بارها گفت: دادستان استانبول است و نه با پیروی از درخواست های خود را برای به اشتراک گذاشتن اطلاعات است.

شاهزاده محمد را رد کرده است سفارش قتل, اما گفت که او با مته سوراخ نهایی مسئولیت به عنوان امپراطوری عملا رهبر. عربستان سعودی در ابتدا هرگونه دخالت در یا دانش Khashoggis مرگ اما بعد از تغییر موقعیت خود را چند بار.

tinyurlis.gdv.gdv.htclck.ruulvis.netshrtco.de

دیدگاهتان را بنویسید