آن را هنوز هم ممکن است برای هند و پاکستان برای حل و فصل مسائل: Ranil Wickremesinghe

از یک شکست خورده سیاسی کودتا به مرگبار یکشنبه عید پاک حملات در ماه آوریل سال گذشته سریلانکا نخست وزیر سابق Ranil Wickremesinghe’s آخرین دوره در سال های 2015 تا 2019 شاهد چالش های متعددی. او سپس تلاش دولت حرکت رو به جلو با پس از جنگ آشتی و قانون اساسی حل و فصل ملی, سوال, اما می تواند کامل نه ورزش قبل از ماه نوامبر زمانی که رئیس جمهور Gotabaya Rajapaksa به قدرت رسید با یک دستور. آقای Wickremesinghe در حال حاضر در مخالفت و پیشرو در ایالات حزب ملی (UNP) صحبت در طیف وسیعی از موضوعات از روابط دو جانبه به مسائل سیاسی داخلی. ویرایش گزیده ای:

در سفر اخیر خود به دهلی نو با نخست وزیر ماهیندا Rajapaksa به دنبال سه سال توقف در بازپرداخت بدهی روپیه لانکا مدیون هند اما به نظر نمی رسد مانند دهلی نو رو به عقب است. آیا شما فکر می کنم یک مهلت قانونی ممکن است کمک کند ؟

برای 3 درصد از بدهی ؟ حتی اگر ما عبارتند از چین و هر کس دیگری بدهی [بدهکار به این کشورها] کمتر از 20 درصد است. این اوراق قرضه است که به مقدار بیشتر از سریلانکا را بدهی.

 

شما صحبت از منطقه ای استراتژیک و یکپارچه سازی. دولت شما تا به حال سعی در گام برداشتن در این جهت که در آن شما می بینید که روند در حال حاضر ؟

آن را باید رو به جلو است. تا آنجا که ما دولت نگران بودکه دولت گذشته ما شروع به بحث در مورد با هند عمیق تر FTA (Free Trade Agreement). و ما پیشرفت در بسیاری از مناطق. ما امضا یک موافقتنامه با سنگاپور و ما نیز برای شروع بحث با تایلند است. بنگلادش بیش از حد علاقه مند بود در یک FTA. آن را فقط به [درباره] حمل است که روند رو به جلو, از آنجا که ما در حال کشورهایی که اقتصادهای مکمل هستند. اگر چهار نفر از ما قطعا می تواند به تنظیم و سپس بقیه قطعات در کل قاره را به محل سقوط. مالزی و سنگاپور نیز به نوعی از درک. هند در حال حاضر دارای یک توافق با کشورهای آسه آن دیگران را به دنبال خواهد داشت و شاید آن را تقویت هند و همه ما در آینده به یک توافق با RCEP (آسه آن-led منطقه ای جامع همکاری اقتصادی) قرارداد. در حال حاضر که هند تصمیم گرفتند [از RCEP] بهترین خواهد بود به توافق در اینجا, اما ما باید سعی کنید و باید یک توافق است که عمیق تر از RCEP.

خواهد که معنی تجارت آزاد بود ،

بله در برخی موارد می توان آن را در رابطه با تعرفه ها و در برخی از آن را می توان در مورد موانع غیر تعرفه ای و استانداردهای دیگر. این به آن معنا نیست که همه تعرفه ها باید کمتر از آنچه که داده شده است در RCEP. این همچنین بدان معنی است شما می توانید دسته خود را موانع غیر تعرفه ای و استانداردهای خود را که می تواند فراتر از RCEP.

شما باید بر اهمیت سارک و که این امر می تواند خوب برای این منطقه اگر هند و پاکستان بودند به مرتب کردن بر اساس تفاوت های خود را. این چیزی است که شما مطرح کرده بود با PM مودی در بسیاری از موارد شما ملاقات او ؟

ما در مورد آن صحبت کردیم و او به من توضیح داد که این مسائل از تروریسم و تلاش است که او ساخته شده است. اما شما باید به انجام این کار — ما در حال صحبت کردن از امنیت یکپارچه سازی. نگاه هند و پاکستان تنش است یک مسئله جهانی مانند ماست و برای اولین بار شما باید رئیس جمهور ایالات متحده حتی صحبت از مداخله. پس از آن خواهد شد یک موضوع از زمان. اگر شما نمی حل و فصل آن را به خودتان ممکن است دیگر در خارج از بازیگرانی که احساس می کنید که آنها باید در آمده است.

من احساس می کنم که آن را هنوز هم ممکن است برای هند و پاکستان برای حل و فصل مسائل خود را از آن زمان خواهد بود. و حل و فصل آن نیز به معنی حل و فصل برخی از متصل مسائل از جمله کشمیر اما اگر آن را یک فرایند آهسته آن را می توانید [اتفاق افتاد]. همه که باید انجام شود این است که برای رسیدن به قله در حال حرکت و سپس ادامه بحث.

 

چگونه می توانم به شما فکر می کنم سریلانکا که دارای روابط خوب با هر دو کشور هند و پاکستان می تواند کمک به بهبود این گفت و گو ؟

این است که واقعا یک دو جانبه مهم است. اما ما می توانیم نه تنها سریلانکا بلکه دیگران اصرار دارند که آنها به تدریج به یک قطعنامه به حداقل اجلاس سارک در حال حرکت است. به عنوان رئیس جمهور Jayawardene گفت: “ما باید به هر کس در اطراف میز و بحث در’.

نخست وزیر ماهیندا Rajapaksa ساخته شده آن را بسیار روشن در سفر اخیر خود به دهلی نو که معاملات امضا در دوران دولت وقت قرار بود گرفته شود به جلو به خصوص با اشاره به تفاهم نامه امضا شده در سال 2017. به همین دلیل است که آن را بسیار دشوار است به حرکت رو به جلو در این پروژه مانند زیرساخت در ترینکملی?

این موافقت نامه بین دو دولت. تاخیر ما را دارا بودند نمی شد مسائل مربوط به سیاست های آنها بیشتر رویه مسائلی مانند محیط زیست و یا برخی از موافقت نامه های ما با دیگر احزاب است.

اما به یاد داشته باشید تا آنجا که به LNG [پروژه] نگران هستند هر دو برای هند و ژاپن ماهیندا Rajapaksa دولت اعطا شده به آنها اجازه زغال سنگ نیروگاه در Sampur (ترینکملی منطقه). در اصل در هند مورد بحث ناپاک نقطه (ترینکملی) با ما رفت و سپس برای Sampur. وجود مسائلی که پیش آمد. به طور مشابه دیگر اجازه داده شد به ژاپنی ها.

پس از پاریس آب و هوا توافق رئیس Sirisena تصمیم گرفت که ما نمی خواهد هر گونه زغال سنگ نیروگاه. پس از آن هند و ژاپن دولت پرسید که آیا ما در حال رفتن به عقب در قرارداد و گفت: ما این آمده است. از آنها خواسته می شود آن را LNG. ما نیاز به قدرت پس او گفت: بله, آن را LNG.

پس از آن مقامات ما با اشاره به این که اگر آن را LNG باید آن را در کلمبو. به طوری که همه ما فقط در ادامه آن است. به دلیل سیاست های تغییر با توجه به سوخت است که باید مورد استفاده قرار گیرد برای ایستگاه های برق.

از دیگر توافقات این ترینکملی نفت مزرعه است یک ساله که ما موافقت کرده بود. و این امر فقط سریلانکا یک hub برای ذخیره سازی نفت و تحویل به هند و هر کشور دیگری مانند بنگلادش که علاقه مند است, پس از آن ما می تواند در گسترش آن است. وجود دارد مقدار زیادی از پتانسیل و هنگامی که ما نفت هاب شدن صنعت وجود دارد سخت است نه در همه. اگر شما در حال حاضر رفتن بر روی آن چه شما می خواهید برای انجام با آن تانک ؟ آنها مورد استفاده برای سوخت انگلیسی ها و آمریکایی تلاش های جنگی در جنگ جهانی دوم.

حتی پس از این اتهام بود که شما نخست وزیر حدود چهار سال در کشش و در عین حال بسیار کمی وجود دارد جنبش ساخته شده در بسیاری از موافقت نامه. در واقع شما گفت در یک نقطه که ساعت مودی نا امید شد.

حتی من احساس نا امید. شرق ترمینال کانتینر [در بندر کلمبو] پاکسازی شده بود و توسط ما و اجرا شده است با ژاپن نیز در آینده. به طوری که از راه. اما این دو که واقعا برگزار کردم. و سپس ما بحث Mattala فرودگاه (در نزدیکی Hambantota). در آخرین مرحله ما منتظر پاسخ از طرف هند که من به یاد داشته باشید. من هل دادن سخت برای آن است.

هند نمی کنید ؟

آنها آمدند نسبت به زمان انتخابات. در ضمن ما در حال حرکت در Palaly (فرودگاه در جففنا) و داخل زمین انجام شد و در بتیکلا (فرودگاه در شرق استان) که نیز به پایان خواهد رسید. Palaly برای ما بسیار مهم است. هند در حال حاضر انجام Kankesanthurai (پورت کلنگی در جففنا) مهم است. ما تا به حال بسیاری دیگر از بحث با هند در Trinco-Dambulla بزرگراه. من نمی دانم آنچه را که آنها [Rajapaksa دولت] می خواهید به انجام, چرا که اگر شما را در آن آن را به یک ضربه هند و سریلانکا روابط. همچنین در سریلانکا علاقه به توسعه همه این.

پس از نوامبر انتخابات ریاست جمهوری Gotabaya Rajapaksa و ساعت ماهیندا Rajapaksa باید گفت سریلانکا را بیرون از UNHRC فرایند پاسخگویی و آشتی. سپس آنها کاهش یافته است تامیل سرود ملی — دوباره به راه افتادند توسط دولت شما در جشن روز استقلال. چگونه می توانم به شما خواندن این تغییر ؟

اولا تا آنجا که به وضوح نگران است, ما در حال همکاری حامیان مالی تا پایان این قطعنامه که در سال 2021. شما فقط می توانید بیرون بکشد. پس از 2021 شما می توانید تصمیم بگیرید که آیا شما می خواهید برای شرکت حامی بعدی با وضوح یا نه. این قطعنامه بر اساس تعهد داده شده توسط رئیس جمهور Rajapaksa در آن زمان هنگامی که او رئیس جمهور به پرس و جو به این مسائل و به اقدام است.

و اگر شما نگاه کنید در این موارد آنها در تمام موارد مربوط به مبارزه و جنگ از جمله برخی از تحقیقات که راه اندازی شده است در طول زمان از رئیس جمهور Rajapaksa که شد به این نتیجه رسیدند. ما فقط تا به حال تحقیقات در مورد ناپدید شدن برخی از روزنامه نگاران که یک انتخابات مسئله است.

اما دیگر از آن چه آنها در حال صحبت کردن از آنها نیست صحبت از روزنامه نگاران — در مورد آنچه که ما انجام داده ایم تا کنون است که در واقع در مورد ما پیش رفتن با آنچه آنها آغاز شده است. اگر آنها شروع نمی شود و پس از آن وجود دارد نمی توانست یک سوال برای ما به درگیر شدن در.

ما نمی گویند چرا که او در حال حاضر آغاز شده است. او در حال حاضر به حال یک دادگاه در رابطه با فیلد مارشال Sarath Fonseka و پرچم سفید حادثه است. بنابراین آنها به حال اول خود را محاکمه احزاب شده بود زندانی و آنها کشیدند به دیگران است. چگونه می تواند شما را از چنین روند ؟ ما نمی تواند از یک فرایند آنها آغاز شده است.

در مورد انتقال قدرت به تاميل خود دولت سعی در آوردن یک قانون اساسی جدید — و نه لزوما صحبت در مورد 13th اصلاح — اما نمی تواند تکمیل روند. خود را جانشین دولت و حتی هند PM — در حال حاضر صحبت کردن در مورد موجود 13th اصلاح دوباره. توسط سریلانکا رفتن به عقب در زمان ؟

در واقع ما انتقال پیشنهاد شد بر اساس 13th متمم. علاوه بر این وجود دارد که یک گزارش تهیه شده توسط رئیس وزرای هفت [جنوب] استان به استثنای جنوب و شرق در انتقال. تمام هفت وزرای ارشد بودند از UPFA (اتحاد که Rajapaksas led). بنابراین ما باید تنها خود را گرفته ،

آیا شما می بینید سریلانکا در حال حرکت در یک اکثریت جهت ؟ ساعت Rajapaksa گفت هندو است که وجود خواهد داشت هیچ تصمیمات گرفته شده در انتقال هستند که قابل قبول اکثریت جامعه

او گفت که به این دلیل ساده که برای اولین بار شما نیاز به رفتن برای یک اکثریت دو-سوم [در مجلس] و اکثریت نمایندگان مجلس, Sinhalese. شما ممکن است برای رفتن برای یک رفراندوم. اما هر چه که باشد باید آن را بر اساس 13th, اصلاح, چگونه می توانم شما فراتر از 13th اصلاح و باید آن را قبول Sinhalese همچنین. این فقط من این آقای Sampanthan (تامیل ملی داد رهبر) می گوید: “حتی اگر شما نمی نیاز به یک همه پرسی شما باید یک غیر اجباری شدند.

بنابراین شما فکر می کنم که روند ؟

آن است که این فرآیند است. آن را در حال حاضر گذاشته شده است توسط آقای Sampanthan. هیچ سوالی وجود دارد.

عطف به گذشته خود دولت شما تا به حال به تفاوت های خود را کاملا آشکارا با رئیس جمهور Sirisena. شما آمده بود با هم در یک زمان بسیار مهم در سری لنکایی, تاریخ, برای, بسیار مهم انتخابات در سال 2015. چگونه می توانم شما احساس می کنید در مورد این واقعیت است که او دوباره نیروهای با Rajapaksas’ سریلانکا Podujana Peramuna (SLPP)?

اگر او دوباره نیروهای با Rajapaksas به این معنی که آنها را قبول آنچه که او انجام داد. او هنوز طرد آنچه که او انجام داده است. بنابراین اگر آنها در حال رفتن به قبول آنچه که او انجام داد و سپس آنها نمی توانید می گویند آنچه که ما را بد است. این چیزی است که خود و هواداران می گویند کسانی که در حال در برابر Sirisena آینده. چگونه می تواند به شما در حال حاضر به کشور و می گویند آنچه که ما بد بود ؟ من انتظار Sirisena به انجام این کار. برخی از مردم در حزب من فکر Sirisena تنها در برابر من و نه در برابر آنها.

آیا شما فکر می کنم آن است که فقط در سیاست به طور معمول و یا یک توطئه برخی از مرتب کردن بر اساس ؟

در 2018, Sirisena تحت فشار قرار دادند [برای] Rajapaksas به دولت است. و او قرار داده به من. ماهیندا Rajapaksa در آمد, اما من نمی دانم که آیا او [Rajapaksa] مورد اعتماد آن است. برای ماهیندا Rajapaksa او احساس او شکسته اتحاد میان هر دوی ما (Wickremesinghe-Sirisena). اما واقعیت این بود که به هر حال آن شکسته شد. من فکر نمی کنم ماهیندا Rajapaksa در واقع مانور بنابراین سوال این است که آیا ماهیندا Rajapaksa قادر به راه خود را با ادای سوگند خود را به عنوان نخست وزیر و یا اینکه آیا Sirisena استفاده ماهیندا Rajapaksa در یک مانور که ناموفق بود.

درست پس از انتخابات شما را پا. آن در نظر گرفته شده است یک تصمیم بحث برانگیز این معنا که بسیاری در حزب خود احساس می کنید که شاید شما باید ماند تا انتخابات مجلس.

در واقع ما می ماند تا انتخابات اما من باید بگویم که چه Pohottuwa (لوتوس جوانه نماد SLPP) نشان داده شد اگر که بود بنابراین ما باید انتخابات زود است. که یک ماده از مذاکرات است. وجود اعضای حزب من که احساس کردند که ما باید صبر کنید برای طولانی ترین زمان ممکن حتی اگر این به معنی رفتن به مخالفان. و برخی از وزرا استعفا داد و به عنوان یک نتیجه از آن است. سپس من در مورد بحث با اعضا و فکر می کردم تنها گزینه برای ما در دسترس است برای رفتن به مخالفان. که یک موضوع داخلی حزب است. اما برخی از اعضای مجلس اشاره کرد که زمانی که رئیس جمهور Sirisena برنده این UPFA تا به حال اکثریت, اما ما خواسته و سپس نخست وزیر به استعفا شدم نخست وزیر (اقلیت). بنابراین شما فقط ایجاد یک سابقه. وجود دارد تنها یک زمان کوتاه است. اگر آن را یک ماده از دو سه سال از آن می شده اند متفاوت است. در سال 2015 نیز آن را یک ماده از چند ماه و در سال 2019 نیز آن را یک ماده از چند ماه [قبل از انتخابات].

درک وجود دارد که شما تمایلی به راه را برای یک رهبر جدید حزب خود را?

شاید. در واقع من نمی خواهم به را در این پست از رهبر مخالفان. من گفتم اجازه دهید Sajith [Premadasa] وجود داشته باشد یا کسی دیگر ما را امتحان کنید برخی از افراد جدید است. چون من وجود داشته اند زودتر. و ما باید به داماد بسیاری از مردم به در آمده است. و پس از این [انتخابات] شما را ببینید که آنهایی که به خوبی انجام دهد.

برای رهبری حزب?

برای رهبران این حزب است. چرا که در این مرحله باید به رهبر است. سپس آن را به یک گروه است. هنگامی که وجود دارد این است که رهبری تغییر دارد و کسی از آن ظهور کردند.

اما آن را نباید آقای Premadasa او خود را معاون و نامزد?

این است که برای حزب به تصمیم گیری من نیست. بسیاری از کسانی که مردم را آمده پس از انتخابات و اجازه دهید آنها را به دست داشتن در سازماندهی مجدد حزب و خود را اثبات کند.

یکی از اولین چیزهایی است که رئیس جمهور Gotabaya Rajapaksa گفت: پس از انتخابات بود که او می خواهد برای خلاص شدن از 19 متمم (a 2015 قوانین قطع رئیس جمهور قدرت اجرایی و توانمندسازی مجلس) است که شما شده اند در یک حامی قوی از. چگونه می بینید ؟

من فکر کردم قصد این بود که همه در برابر برادر خود را. شما قطع نخست وزیر را از قدرت پس از آن رئیس جمهور است که قدرتمند است. به عنوان آن است که مجلس قدرتمند است پس چه می خواهید انجام دهید ؟ این یک سوال برای من برای پاسخ به شما قرار داده و آن را به شخص اشتباه است. من فکر می کنم این خوب است و ما باید آن را نگه دارید اما در این زمینه آن است که یک ماده برای من تصمیم بگیرند.

می گفت: اقیانوس هند منطقه باید تبدیل به یک منطقه از contestation بین ایالات متحده و چین است. در طول زمان خود را به عنوان نخست وزیر آیا شما احساس می کنید فشار از هر دو طرف ؟

شما می توانید ببینید یک نوع قطب بندی در نظر گرفتن محل ما می خواهید برای جلوگیری از که. اساسا وجود دارد باید آزادی ناوبری است که فراگیر, مانند نخست وزیر مودی گفت. در مرحله دوم باید وجود داشته باشد هیچ جنبه های نظامی. ثالثا ما مناطق نیاز به اتصال.

بنابراین اگر مردم با برنامه های مختلف تا زمانی که وجود دارد هیچ رشته های متصل به آن با توجه به نظامی از طرف هر کشور دارای گزینه ای به آن نگاه کنید. و بیایید قرعه کشی قواعد بازی در اقیانوس هند. و سپس اجازه دهید هر کسی آمده است — می توان آن را در ایالات متحده یا چین. اما پس از آن ایالات متحده همچنین باید به عقب آمده و درگیر شدن در سمت های اقتصادی. آنچه اتفاق می افتد در حال حاضر در آسیا و اقیانوسیه طرف است که آنها در حال خروج از اقتصادی و تجارت طرف.

شما نمی فکر می کنم این نقطه آبی ابتکار عمل است که مهم است ؟ آن را ندارد ؟

بله. و این تناقض است که در آینده این است که برای امور اقتصادی آنها باید برای مقابله با چین و برای امور امنیت آنها برای مقابله با آمریکا

اما دولت خود را نیز ارسال سیگنال های متضاد. در یکی از حس وجود دارد Hambantota در حال تحویل به چین و از سوی دیگر شما مذاکره شد یک مبل (وضعیت نیروهای قرارداد) با آمریکا ؟

مبل در حال حاضر شده است وجود دارد. و Hambantota توافق شد اساسا برای اجرای پورت. هیچ راهی وجود دارد شما می توانید اجرای یک پورت و پول زمانی که هیچ کشور ، یا من تا به حال به پرداخت وام یا من تا به حال به دوباره با برخی از آرایش که در آن چینی کمک به توسعه یک منطقه ویژه اقتصادی وجود دارد و ما امضا قرارداد.

اما شما باید به یاد داشته باشید که با توجه به Trivandrum پورت شما در حال ساخت آنها می خواهند حداقل 60 سال برای گرداند. بنابراین ما فقط آن 77, آنها می توانند آن را لغو و فردا اگر شما آنها را به پرداخت غرامت. پس از آن هیچ تفاوتی ندارد.

دولت ما گفت که ما باید نیروی دریایی فرماندهی جنوبی در Hambantota و ما مسئول امنیت و در همان زمان در Hambantota شد مقر یکی از ما پیاده شدم.

آنچه که در حال رفتن به تاثیر آمریکا اعمال این ممنوعیت سفر خود را فرمانده ارتش?

پس از سال 2009 وجود داشته است ممنوعیت سفر در فیلد مارشال Sarath Fonseka زمانی که او وزیر. من خودم را مجبور به مداخله کرد. اما قوانین آمریکا هستند به طوری که این عوامل داخلی مهم است. ما موفق نبودند.

سپس فرمانده سابق سپاه Jayasuriya رد شد ورود به U. S. A. او سفیر ما در برزیل است. سپس به طور کلی Wiranto رد شد اجازه و حتی نخست وزیر مودی. پس همه شما می توانید انجام شد و با آنها صحبت کنید. اما هیچ یک از ساخته شده یک مسئله بزرگ چه در هند و اندونزی و یا در اینجا قبل از آن به دلیل درست یا غلط این سوال اجازه می دهد مردم را به آمدن به کشور شما یک مسئله داخلی آن کشور است.

اما ما تا به حال آن را گرفته و به آنها گفت که ما موافق نیست با این تصمیم در Fonseka. همان بود که گفت: نخست وزیر مودی زمانی که او وزیر گجرات. و اندونزی گفت: همان چیزی که به طور کلی Wiranto بود که وزیر دفاع و او به همکاری با آمریکا در دفاع.

بنابراین شما نمی فکر می کنم از آن خواهد شد تاثیر چندانی بر آمریکا-سریلانکا روابط ؟

من فکر نمی کنم. آنچه که ما نگران این بود که این نباید بر همکاری نظامی با ایالات متحده در خصوص شانس که ما نیروی مسلح پرسنل رفتن به آمریکا برای آموزش و قرار گرفتن در معرض. من خودم به آنها گفتم که هر چه اتفاق می افتد این است که یک ماده از افراد است.

شما شده اند در مجلس برای بیش از چهار دهه و ساعت بیش از یک بار. 30 سال از جنگ به عقب کشیده و در حال حاضر 10 سال پس از جنگ چگونه می بینید طولانی جنگ بودن حل شد ؟

بسیاری از این مسائل بیش برای تاميل ، مسئله اصلی این است که افراد از دست رفته و جبران خسارت ما را مجبور به مرتب کردن بر اساس آن است. دیگر این است که ما هنوز جنگ آسیب دیده زمین برگردانده می شود اما این روند در جریان است. در Vanni بیشتر از آن انجام شده است. ساختمان خانه ها در جریان است با کمک هند, این یک سوال از بلند کردن اقتصاد است. به همین دلیل ما با گردشگری Palalay. دیگر از آن, مگر اینکه شما در حال رفتن به بازگشایی زخم آن را فقط زخم التیام یابد. ما در حال تلاش برای تسریع روند.

اما از نظر تاميل’ در انتظار تقاضا برای انتقال شما گفت که اکثریت به توافق برسند. آیا شما فکر می کنید آنها را مقاومت در برابر ؟

بدون آن بستگی دارد که چه قدرت هستند. من فکر می کنم قدرت پلیس و همه سوالاتی هستند اما نه چیزهای دیگر. من فکر می کنم آقای Sampanthan درست بود زمانی که او گفت: من می خواهم سنگالی نیز به قبول آن است.

که در آن شما سریلانکا در پنج سال آینده با این دولت جدید? مخالفان نابود شده است… شما باید به بازسازی حزب خود را

ما باید به بازسازی اما من فکر می کنم ما باید یک اپوزیسیون قدرتمند از آنجا که در چند ماه گذشته آنها [Rajapaksas] را انجام نمی.

اما آیا شما پیش بینی توانایی بازسازی… چون حزب به نظر می رسد تقسیم می شود?

من فکر می کنم ما می توانیم آن را بازسازی. ما نیز باید در این واقعیت است که مردم تصمیم گرفتند سنتی سیاستمداران برای کسی که نه یک سیاستمدار. خوب شما دیده می شود که در U. S. A. حتی در انگلستان آنها قرار داده و شهردار لندن. به طور کلی آن را یک چاشنی مجلس عوام و مجلس است که می رود در. بنابراین تغییرات وجود دارد و من فکر می کنم احزاب ما باید برای پاسخ دادن به آن است.

آیا شما نگران در مورد آنچه که برخی از ترس ممکن است کاهش فضای دموکراتیک در سریلانکا تحت دولت جدید ؟

ما نمی خواهد اجازه می دهد که. مردم نیز اجازه نخواهد داد که. آنها را به صورت مخالفت هر دو در داخل و خارج مجلس اگر آنها سعی می کنند که.

tinyurlis.gdv.gdv.htu.nuclck.ruulvis.netshrtco.detny.im

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>