در حال تکان سری از زمین لرزه بسیاری از Champhai ساکنان گذراندن شب در چادر

بسیاری از مردم در Mizoram را Champhai منطقه هم مرز با میانمار در حال گذراندن شب در خارج از خانه خود در موقت چادر پس از یک سری از زمین لرزه ضربه شمال شرقی دولت در یک ماه, یک مقام گفت.

تا کنون حداقل 22 زمین لرزه, را لرزاند چهار منطقه — Champhai, Saitual, Siaha و Serchhip از ژوئن 18. لرزش در بازه زمانی از 4.2 به 5.5 قدر. Champhai بود سخت ترین ضربه منطقه.

Champhai منطقه معاون کمیسر Maria C. T. Zuali گفت PTI که موقت چادر شدند تا در چندین روستا توسط مردم و دولت های منطقه ارائه برزنت, آب, بشکه لامپ های خورشیدی و کیت کمک های اولیه به آنها.

او گفت که بیسکویت و sorazo (مکمل های غذایی) نیز ارائه شده به مردم است.

به گفته معاون کمیسر حداقل 20 زمین لرزه آمار Champhai منطقه در یک ماه.

او گفت که بیش از 16 روستاهای آسیب دیده اند و زلزله و بیش از 170 خانه ها از جمله کلیساها و جامعه در سالن آسیب دیده بودند.

در Dungtlang یکی از بدترین ضربه روستاها در Champhai منطقه حداقل پنج اردوگاه های موقت تعیین شده است تا Dungltang جوان Mizo انجمن (YMA) معاون وزیر جان Zothanmawia Fanai گفت.

روز دوشنبه دولت ارسال می شود سه تیم از پزشکان که شامل روانپزشکان و روانشناسان بالینی و متخصصان پزشکی به نپال برای کمک به مردم توسعه یافته که ضربه روحی پس از زمین لرزه.

این تیم در حال حاضر تور تحت تاثیر روستاها در Champhai منطقه.

Dr. C. Lalhrekima یک روانپزشک در یک بیمارستان دولتی, منجر یکی از این تیم گفت: PTI که بسیاری از افراد اضطراب به علت زلزله های مکرر.

“ما در حال دادن مشاوره به وحشت زده مردم جدا از دادن مراقبت های پزشکی” او گفت:.

دولت در روز سه شنبه فرستاده زمین شناسی و منابع معدنی بخش مشترک وزیر H. Lalbiakkima که همچنین یک زمین شناس به Champhai منطقه به مطالعه و بررسی علت زمین لرزه.

با توجه به Zuali برخی از زمین شناسان از Mizoram دانشگاه (MZU) نیز بازدید لرزه آمار روستاها در Champhai منطقه.

پیش از آن در ماه ژوئن وزیر Zoramthanga خواسته بود به مرکز ارسال کارشناس لرزه یا ژئوفیزیک به منظور بررسی وضعیت زمین و علت دقیق این زمین لرزه.

tinyurlis.gdclck.ruulvis.netshrtco.de

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>