کمیسیون قضایی کاوش مدرسه پیشاور حمله تسلیم گزارش به پاکستان دیوان عالی کشور

کمیسیون عدلی و قضایی تشکیل شده برای بررسی 2014 پیشاور مدرسه کشتار که در آن حداقل 150 نفر که اکثرا دانش آموزان کشته شدند ارائه گزارش آن به دادگاه عالی پاکستان روز جمعه.

طالبان با هجوم نظامی-اجرای مدرسه عمومی ارتش (APS) در شمال غربی شهر پیشاور در دسامبر 16, 2014 کشته شدن حداقل 150 نفر بیشتر کودکان است.

3000 صفحه گزارش حاوی ثبت اظهارات 132 نفر از جمله پدر و مادر از کشته شدن کودکان مدرسه و پلیس و ارتش و مقامات ارائه شد به رئیس دادگستری پاکستان است. محتویات این گزارش در دسترس نیست.

درخواست کمیسیون به ریاست قاضی پیشاور دادگاه عالی عدالت Ishtiaq ابراهیم خان.

در اکتبر 2018, دادگاه عالی سابق رئیس دادگستری Saqib نثار راه اندازی یک کمیسیون به ریاست دادگستری خان. این کمیسیون تشکیل شد و پس از پدر و مادر مرحوم کودکان خواستار مقامات فرم سطح بالا درخواست پنل برای بررسی قتل عام.

پنل کاربردی شد در اکتبر 19, 2018, سپیده دم, روزنامه, گزارش شده است.

سخنگوی کمیسیون Imranullah خان به خبرنگاران گفت که این کاوشگر بدن تا به حال ثبت اظهارات 132 نفر و از آنها 31 بودند پلیس و مقامات ارتش و بقیه شاهدان از جمله مجروح دانش آموزان و والدین از کودکان کشته شده در این حمله.

این کمیسیون در ابتدا با توجه به شش هفته زمان توسط دیوان عالی کشور به انجام پرس و جو که طی آن در حال اتمام ضبط اظهارات والدین دانش آموزان مجروح و مقامات پلیس و ضد تروریسم وزارت.

دادگاه زمان بیشتری را به این کمیسیون برای پروب به عنوان چند اظهارات مهم بودند را به ثبت شود.

پدر و مادر فکر که چرا اقدامات امنیتی مناسب نمی شد به تصویب رسید و پس از ملی ضد تروریسم سازمان مطلع استانی و مقامات فدرال در آگوست 28, 2014 که ممنوع شبه نظامی لباس تحریک-من-طالبان پاکستان (تحریک طالبان پاکستان) خواهد انجام حملات علیه ارتش در مدرسه و دانشگاه و دیگر موسسات آموزشی اجرا شده توسط ارتش پاکستان این گزارش گفت:.

فرمانده تحریک طالبان پاکستان Umer منصور نام مستعار عمر Narae تا به حال مسئولیت این حمله وحشتناک. دولت آمریکا و ارتش پاکستان بعد تایید کرد که عمر کشته شد در یک حمله هواپیماهای بدون سرنشین آمریکا در استان ننگرهار افغانستان در جولای 9, 2016.

پاکستان به دار آویخته شدند چهار مرد در دسامبر 2015 برای مشارکت در حمله ارتش نیجریه. آنها محکوم شدند یک دادگاه نظامی و اعدام تایید شد و سپس فرمانده ارتش ژنرال راحیل شریف.

tinyurlis.gdu.nuclck.ruulvis.netshrtco.de

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>