کابل gurdwara حمله ‘مغز متفکر’ دستگیر

افغانستان و نیروهای ویژه در روز شنبه بازداشت مولوی اسلم فاروقی ملی پاکستان, و امیر (رئیس) دولت اسلامی در استان خراسان (ISKP) این گروه که ادعا مارس 25 حمله به یک gurdwara در کابل که به کشته شدن 27 نفر از جمله یک هندی.

تایید بازداشت, یک افغانستان گفت: که ISKP دارای پیوندهای قوی با “منطقه ای سازمان های اطلاعاتی”, اشاره در پاکستان در دست این گروه تروریستی عملیات.

جاوید فیصل سخنگوی دفتر شورای امنیت ملی در افغانستان گفت: در توییتر “#ISKP رهبر عبدالله اوراکزی ملی پاکستان, شناخته شده به عنوان اسلم فاروقی بازداشت شد در یک عملیات پیچیده توسط @NDSAAfghanistan نیروهای ویژه است. در تحقیقات اولیه او اعتراف کرده از رابطه قوی بین دولت اسلامی-گرانبهاتر و منطقه ای سازمان های اطلاعاتی.”

مقامات ارشد دولتی در هند حفظ کند که ISKP اجرا توسط پاکستان بین دولت های اطلاعاتی (ISI) و دستگیری فاروقی ایجاد آن است.

ISI لینک

“فاروقی بود زمان فرمانده شبه نظامی بود که فعال در پاکستان در منطقه خیبر. ظهور خود را در ISKP رهبری ساخته شده است توسط ISI” گفت:. یک مقام دیگر گفت که فاروقی بود که قبلا در ارتباط با Lashkar-e-Taiba (اجازه).

Gurdwara حمله در کابل اعدام شد با 29 سال از کرالا Kasargod — محمد Muhsin. او با هجوم به gurdwara همراه با دو نفر دیگر. به عنوان گزارش شده است نشانه های وجود دارد که یکی دیگر از هند — Sajid Kuthirummal یک مغازه دار از Kasargod بود که در میان یک گروه از 21 نفر که در سمت چپ هند در سال 2016 برای پیوستن به ISKP — نیز می توانست بخشی از طرح ترور.

Mushin شد کشته در برخورد و نگهداری از ساجد در حال شناخته نشده.

یک جولای 25, 2019 گزارش منتشر شده توسط سازمان ملل متحد نظارت بر تیم گفت که فاروقی بود جایگزین شد-خراسان رهبر مولوی ضیاء الحق در آوریل همان سال با اشاره به یکی دیگر از مخفف آن است.

“در ماه آوریل داعش-K رهبر مولوی ضیاء الحق, همچنین شناخته شده به عنوان ابو عمر خراسانی اخراج شد و جاي خود را به مولوی اسلم فاروقی بود که قبلا مسئول در عملیات خیبر. Ul-Haq را تنزل بود و بنا به گزارش ها به دلیل عملکرد ضعیف در زمینه داعش-K موانع در ننگرهار در نیمه دوم سال 2018 است. رهبری جدید نامزدی ساخته شده بود در طول سفر با حمله هسته هیئت تأکید بر رابطه مستقیم بین داعش-K و داعش هسته ای در عراق و سوریه” در این گزارش است.

وجود دارد گزارش های دیگر که گفت: رهبری تغییر در سال 2018 پس از تفاوت بین پشتون مبارزان به رهبری فاروقی و ul-Haq گروه متشکل از جنگجویان از کشورهای آسیای مرکزی.

tinyurlis.gdv.gdv.htu.nuclck.ruulvis.netshrtco.detny.im

دیدگاهتان را بنویسید