‘کاپور حولی’ در پیشاور چهره تخریب تهدید

تاریخی خانه آبا و اجدادی از فیلم هندی صنعت چاخان اواخر راج کاپور در پاکستان در پیشاور شهر رو تخریب تهدید به عنوان مالک فعلی خانه مصمم است در ساخت یک مجتمع تجاری در سایت است که ارزش کرور.

در 2018, دولت پاکستان تصمیم گرفته بود برای تبدیل ‘کاپور حولی’ در داستان Khwani بازار در پیشاور در خیبر پختونخوا به یک موزه, موزه و مرکز به یک درخواست توسط راج کاپور پسر Rishi Kapoor. Rishi کاپور به تازگی درگذشت در بمبئی.

وضعیت بدی

این ‘حولی’ تبدیل به یک شبح ساختمان ساکنان این منطقه گفت:. با توجه به آن وضعیت ویران ساختمان می تواند به سقوط در هر زمان آنها گفت. دولت از ساختمان رو به وخامت است و با گذشت هر روز با توجه به محیط زیست اثرات بارش باران های سیل و زلزله و باد و طوفان.

این ‘حولی’ در حال حاضر متعلق به حاج محمد Israr ثروتمند طلا و جواهر در این شهرستان است. دولت استانی می خواستم برای خرید آن در نظر داشتن آن اهمیت تاریخی و حفظ آن را در شکل اصلی آن برای گردشگران است. آقای Israr اما می خواهد به تخریب ساختمان و ساخت ساختمان تجاری در این مکان نخست.

وجود دارد گزارش می دهد که دولت استانی موفق به تبدیل این ساختمان به موزه و به علت اختلاف با صاحب آن بیش از قیمت آن است. آقای Israr را رد کرده است که او تا به حال هر گونه موضوع را با دولت بیش از قیمت اموال تخمین زده می شود بیش پاکستان تومان. 5 کرور. او می گوید: او به سادگی می خواستم برای تخریب آن و ساخت یک بازار تجاری در سایت.

“این است که یک ماده از نگرانی که “کاپور حولی” که از نظر ما به عنوان افتخار شهر ما در وضعیت ویران و سریع رفتن به ناپدید شدن به دلیل نادیده گرفته می شود” گفت: Mujeeb-ur-Rehman ساکن Dhaki Nalbandi که در آن خانه مجلل واقع شده است. شکیل Waheedullah, منشی, میراث فرهنگی شورای خیبر پختونخوا ابراز تاسف بیش از این ویران وضعیت خانه.

این ‘کاپور حولی’ ساخته شده توسط Basheswarnath کاپور پدربزرگ فیلم هندی صنعت پیشگام Prithviraj کاپور و پدر راج کاپور.

این کاپور خانواده در اصل از پیشاور مهاجرت به هند پس از تجزيه در سال 1947.

tinyurlis.gdu.nuclck.ruulvis.netshrtco.de

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>