Karky و بچه ها: چگونه Baahubali را ‘Kiliki’ زبان متولد شد

منشاء Kiliki یک زبان منحصر به فرد ایجاد شده توسط Madhan Karky برای superhit فیلم Baahubaliنیست شروع در حیدرآباد یا چنای. آن آغاز می شود کمی بیش از 7000 کیلومتر از هند — در کمی زیبا در استرالیا است.

این است که در آن بسیاری از سال پیش Karky شد کودک نشسته چند تامیل کودکان در اوقات فراغت خود. “من استفاده می شود به آنها آموزش زبان من می دانستم که” او به یاد می آورد: “آنها یافت می شود بسیاری از تفاوت ها و عوارض در هر زبان است. چرا ما باید به یاد داشته باشید جنسیتی از یک شی بیش از حد؟”

این فونتیک زبان انگلیسی و راه هر حرف تفسیر است در تامیل ثابت می تواند یک چالش برای ‘معلم’ Karky. “هر زبان را به راحتی می توانید به تسلط و اگر آن را زیر یک منطق خاصی است; اما به طور سنتی-زبان لازم نیست که به سادگی است.”

یک فکر در گذشت Karky ذهن: چرا که نه ایجاد یک زبان ساده برای این کودکان ؟ “ما آن را به نام ‘CLIQ” از آنجا که ما می خواستیم آن را به عنوان آسان به عنوان یک ماوس کلیک کنید” او لبخند می زند.

کودکان فکر کردم باحال بود: آنها به عنوان خوانده شده آن را به عنوان ” من مثل شما.” Karky و بچه ها رو با هم به منظور توسعه یک کتاب کوچک که شامل 50 کلمه و حتی conceptualised یک آهنگ در آن زبان است. آن را تبدیل به یک ورزش تنها برای چند هفته.

یک خلقت جدید

برش برای سال های بسیاری بعد Karky یاد CLIQ زمانی که مدیر SS Rajamouli توصیف جنگ توالی او نوشته بود برای Baahubali. “از آنجا که قبایل بودند وحشیانه بسیاری او (Rajamouli) نمی خواهید آنها را به صحبت در یک زبان موجود مبادا آن لطمه می زند افرادی که از آن صحبت می کنند.” دقیقه Rajamouli ادا واژه “اجازه ایجاد یک زبان جدید”, Karky ذهن دیدم که کمی اتاق زیبا در استرالیا بسیاری از سال پیش.

A simple Kiliki explainer

ساده Kiliki مبین

 

او با عجله به لپ تاپ خود را باز کرد که فایل ها و آغاز پرداخت آن است. چالش او در حال حاضر بود برای حفظ و احساسات در این جدید-زبان گفتاری است که نیاز به درک مخاطب بدون استفاده از زیرنویس. “که دشوار بود” به یاد می آورد Karky “اگر شما زمان-روز زبان مانند تامیل صدای چند کلمه را به یک لذت خاصی به دلیل محل بیان (چگونه ما آنها را مطلق) هر چند معنی آن ممکن است بسیار متفاوت است.” او به نقل از یک مثال از دو واژه: sakkarai (قند) و nilavembu (تلخ تونیک). “غیر تامیل, سخنران, تمایل به فکر می کنم که nilavembu یک کلمه در حالی که sakkarai یک کلمه خشن.’ شیرینی ‘sakkarai” است نه در کلام.”

Karky می خواستم به این همبستگی در Kiliki. “هنگامی که من یک کلمه من می خواستم برای تلفن های موبایل نرم و یا سخت برای تلفن های موبایل بسته به معنای” او به یاد می آورد.

Kiliki شد و در نتیجه توسعه یافته بیش از سه ماه با Karky و Rajamouli انجام بسیاری از عقب و جلو در چگونه باید آن را از تابه خارج. “وجود دارد بسیاری از چالش ها در حالی که آن را ضربه بودن بیش از حد من به یاد داشته باشید ناصر آقا با یادآوری اولین بار او شنیده قبایل صحبت های این… او گفت که او گرفته می گوید:” Karky. که واکنش ناصر و دیگران در طول ساقه بود دستگیر نشده اما آنچه که وقایع بود پاسخ قاطع که مخاطب به زمانی که این فیلم منتشر شد.

Karky and the kids: How Baahubali’s ‘Kiliki’ language was born

فراتر از موانع

زمانی که Baahubali ضربه صفحه نمایش Kiliki یکی از آن نقاط صحبت کردن. Karky نه تنها بسیاری از قدردانی بلکه چندین سوالات در رسانه های اجتماعی. “مردم می خواستم به می دانم که چگونه به آن را یاد بگیریم; برخی از آنها می خواست آن را به یک راز زبان که با آنها می تواند به برقراری ارتباط با عزیزان خود.”

بنابراین Karky نشستم برای به چالش کشیدن خود و توسعه آنچه او را توصیف به عنوان ‘جهان ساده ترین زبان است.’ پس از دو سال تلاش آن را آنلاین امروز — در www.kiliki.in — و می تواند آموخته شده توسط هر کسی. این ترانه سرا-گفت و گو نویسنده قصد دارد برای ایجاد یک کل جهان در اطراف این زبان و امیدوار است که آن را یک “است که متحد کردن جهان فراتر از طبقه و دین و کشور است.” “من آرزو می کنم Kiliki را تبدیل به زبان مردم است.”

tinyurlis.gdv.gdv.htu.nuclck.ruulvis.netshrtco.detny.im

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>