خلیفه Haftar | کلی خود را در دخمه پرپیچ و خم

از اینکه یکی از اعضای افسران گروه که سرنگون پادشاه ادریس در سال 1969 آوردن معمر قذافی به قدرت در لیبی به تبادل نظر عمومی فرمانده خودخوانده ارتش است که مبارزه برای سرنگونی دولت در طرابلس ، خلیفه Haftar همواره در جنگ است. و زندگی خود را در یک داستان بلند از همه چیز است که شکل زندگی سیاسی لیبی بیش از نیم قرن گذشته — کودتا تلاش قیام های سرد, جنگ spycraft تغییر وفاداری و درگیری های داخلی. به عنوان پس از قذافی در لیبی سقوط به هرج و مرج و هرج و مرج آقای Haftar بسیج نیروهای خود و انباشته قدرت و نفوذ خود را در شرق است. پس از آن او می خواست به بیش از کل لیبی با حمایت از دوستان قدرتمند در مسکو ابوظبی و قاهره. اما تلاش خود را برای تصرف طرابلس که میزبان این کشور در سازمان ملل متحد به رسمیت شناخته شده دولت خنثی شد و پس از ترکیه فرستاده مزدور و سلاح به عقب دولت است.

متولد در شمال شرقی لیبی شهر اجدابیا در سال 1943 آقای Haftar نقل مکان به شهرستان بندر Derna در اوایل دهه 1960 برای آموزش و پرورش است. پس از فارغ التحصیلی از بنغازی کالج نظامی سلطنتی او به ارتش پیوست. پس از “al-Fateh انقلاب” آورده پایان دادن به لیبی سلطنت در سال 1969 آقای Haftar افزایش از طریق صفوف رژیم جدید به سرعت. او فرمان لیبی نیروهای که در مصر حمله نیروهای اسرائیلی از غزه در اشغال شبه جزیره سینا در سال 1973. در اواخر دهه 1970 آقای Haftar سفر به اتحاد جماهیر شوروی برای آموزش نظامی.

جنگ در چاد

زندگی خود را U-نوبه خود پس از قذافی تشدید لیبی مداخله در این کشور همسایه چاد در سال 1980. آقای Haftar بود رهبر لیبی نیروهایی که مبارزه با چاد فرانسه-حمایت رژیم است. در سال 1986 در لیبی نیروهای شکست خورده بودند و آقای Haftar و صدها نفر از مردان خود دستگیر شدند به زندانیان است. قذافی طرد آنها. احتمالا این زمان آمریکایی ها کشف ارزش آقای Haftar. او می تواند نقل مکان کرد و از حبس در چاد به جبهه زئیر (در حال حاضر جمهوری دموکراتیک کنگو) که در آن او پیوست ضد قذافی, گروه, جبهه ملی برای نجات لیبی.

زمانی که روابط با زئیر سرد تبدیل او به کنیا منتقل شد. توسط 1990 سازمان سیا او را گرفت و نیروهای نظامی خود را به ایالات متحده تحت یک برنامه پناهندگان. در ایالات متحده, او در زمان اقامت در نزدیکی لنگلی ویرجینیا که در خانه های سیا ستاد. همیشه از او به همکاری با سازمان سیا در آن مختلف و تلاش برای ناتوان ساختن قذافی. او در آنجا ماند در آمریکا تا تظاهرات توده ای را در شرق لیبی در سال 2011 با الهام از وقایع مشابه در جاهای دیگر در جهان عرب است.

پشت در بنغازی آقای Haftar در زمان فرماندهی شورشی لیبی سربازان بودند که مبارزه با قذافی. زمانی که دخالت ناتو در لیبی آقای Haftar شد محلی صورت شورش. پس از قذافی سرنگون شد و کشته این کشور سقوط کرد و به هرج و مرج با گروه های جهادی گرفتن جیب. در سال 2014 آقای Haftar به نظر می رسد در تلویزیون اعلام جنگ با اسلامگرایان در بنغازی. خود را ارتش ملی لیبی راه اندازی عملیات کرامت که رییس جهادی از بنغازی و حومه آن است. آقای Haftar تراز وسط قرار دارد با طبرق مبتنی بر دولت که او را منصوب “field marshal”. اما او را انجام نداده مبارزه نشده است.

او را متهم به طرابلس دولت است که با حمایت های مختلف شبه نظامی از گروه های سیاسی و لباس از جمله لیبی جناح اخوان المسلمین از پناه دادن به رادیکال. در آوریل 2019 او راه اندازی یک عملیات نظامی علیه لیبی. این طرح برای سرنگونی دولت و به کل لیبی تحت فرمان او. امارات متحده عربی و مصر و عربستان سعودی که در نظر گرفتن اخوان المسلمین یک گروه تروریستی حمایت آقای Haftar را حرکت می کند. روسیه که لذت بردم عمیق روابط با لیبی در دوران جنگ سرد نیز انداخت و وزن خود را پشت سر او. و او ساخته شده است پیشرفت های قابل توجهی توسط پایان سال داشتن اسیر سرزمین های کم جمعیت جنوب و غرب است.

اما آقای Haftar برنامه های خنثی شد پس از ترکیه که می بیند طرابلس دولت به عنوان یک متحد در پا. در اوایل این سال ترکیه با ارسال سلاح و مزدور به طرابلس در ترین آن بی پروا مداخله خارجی پس از سقوط امپراتوری عثمانی به مبارزه Haftar مردان. آنها را متوقف آقای Haftar پیشرفت و سپس راه اندازی یک ضد حمله او را مجبور به تماس برای برقراری آتش بس در ماه گذشته.

جنگ در حال حاضر وارد یک بن بست. اما آن را هنوز رتبهدهی نشده است به عنوان آقای Haftar هنوز هم حمایت مسکو و دیگران آماده است تا به مبارزه با یکی دیگر از روز.

tinyurlis.gdu.nuclck.ruulvis.netshrtco.detny.im

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>