کرک داگلاس

پسر یک فقیر مهاجر یهودی ragman از Czarist روسیه کرک داگلاس که طی باور نکردنی 103 بود یک بار گفت: مصاحبه مایکل پارکینسون که هیچ اسکریپت نویسنده می تواند اختراع داستان زندگی پر حادثه.

متولد Issur Danielovitch Demsky داگلاس ساخته شده است یک حرفه ای بازی های پاشنه بلند شدید ضد استقرار تحقیر.

او در گذشته یک گروه از تیتان از هالیوود ‘عصر طلایی’ که شامل Burt Lancaster, خود, دوست, دوست رقیب و همکاری بازیگران, شریک, Anthony Quinn, Gregory Peck, Richard Widmark و ویلیام هولدن.

او گرانیت, چوب اسکنه خورده به نظر می رسد خوب خود مشهور چانه گودی و مربع-فک تهدید به typecast او در استودیو هالیوود در سیستم.

به جای او اعزام آنها و تجارب دوران کودکی صرف در فقر مطلق به پروب تاریکی recesses از رفتار انسان, ایجاد یک گالری از شکنجه خود محور, ناخوشایند و در عین حال همیشه کاریزماتیک و مقاومت شخصیت ها در زمین-شکستن کلاسیک مانند قهرمان, تک خال در حفره و بد و زیبا.

اما سخت-گزیده سختی که در آن او به بعد تخصص بود و نه آشکار در اولین بازی خود که در آن او در برابر نوع بازی یک الکلی بنیه مخالف قوی Barbara Stanwyck در The Strange Love of Martha Ivers (1946).

در عین حال نقش پیش بینی داگلاس ” تمایل به فشار پاکت در یک regimented استودیو هالیوود سیستم که کرک و فشار به امریکا وارد 1950s با جنگ سرد و مککارتیسم در دو.

هنوز هم نسبی ناشناخته Douglas,’ نقش بعدی او را دیدم غیر مستقیم در حال حاضر افسانه ای فیلم نوآر از گذشته (1947) که در آن او با بازی بی رحمانه غیر مستقیم گانگستر در مقابل رابرت میچام را ناب ضد قهرمان.

داگلاس های honed آلفا نر شخصیت در قهرمان (1949) که در آن او با بازی یک amoral بوکسور حاضر به انجام هر کاری برای صعود چرب قطب. این فیلم به دست آورد و او را اولین نامزدی اسکار و خبر ورود او به عنوان یک نیروی عمده در هالیوود است.

او سپس روشن کردن صفحه نمایش در بیلی وایلدر استادانه در معرض رسانه ها, کارناوال, تک خال در حفره (1951) بازی کاملا بدبینانه خود مطمئن خبرنگار که عمدا جوانی عذاب یک مرد به دام افتاده در یک اینکا آرامگاه همه به خاطر ‘داستان’.

این فیلم با آن بران مطالعه رسانه و اخلاق و اوباش روانشناسی و شهر های کوچک seediness همراه با وایلدر جهت و داگلاس’ عملکرد رشد در قد و قامت در طول سال.

همان سال داگلاس اچ یکی از پیچیده shades of grey, بازی, خسته, hard-bitten کارآگاه از خشونت منش در مدیر William Wyler پلیس درام داستان کارآگاهی (1951).

داگلاس ساخته شده دو تا از بهترین فیلم های با مدیر Vincente Minnelli, بازی شیطانی تهیه کننده فیلم در بد و زیبا (1952) و آوردن امپرسیونیست هلندی ونسان ون گوگ به زندگی نویسنده در ایروینگ استون محبوب biopic, Lust for Life (1956). او برنده بهترین بازیگر نقش اول مرد نامزد اسکار برای اجرای برنامه.

در Lust for Life, Douglas مشترک طوفانی فضای صفحه نمایش با دوستان خود Anthony Quinn, که بازی Paul Gauguin.

سال آینده او زوج با دوستان خود را برت لنکستر در John Sturges’ Gunfight at the O. K. Corralیک داستانی تلافی از غرب قدیمی معروف ترین تفنگ نبرد. داگلاس به سرقت برده و با نشان دادن خود flamboyantly مرزی تجسم الکلی ‘Doc’ هالیدی.

در همین سال او ستاره دار در یکی از بزرگترین ضد جنگ فیلم در تمام دوران راه از شکوه و جلالبه کارگردانی یک جوان Stanley Kubrick. داگلاس ثابت تطبیق پذیری او در این فیلم با مهار عملکرد انسانی به عنوان یک سرهنگ به اتهام دفاع از مردان خود را به دروغ متهم توسط خود conniving مافوق از نامردی.

او قفل شده است و در دیگر زمان دوئل در کلاسیک غربی تعلیق فیلم آخرین قطار از Gunhill (1959) که در آن او مربع کردن یک بار بیشتر با آنتونی کوئین.

در سال 1960 داگلاس ایجاد نقش او باقی خواهد ماند بیشتر شناسایی شده در سراسر جهان Spartacus. این فیلم که او تولید را نیز ترک ترین میراث پایدار – که از برش گره کور هالیوود لیست سیاه.

یک کار از عشق Spartacusبر اساس چپ نویسنده Howard Fast رمان بازگو برده شورش علیه اقتدار روم در حدود 70 سال پیش از میلاد و خود را وحشیانه سرکوب توسط مارکوس لیسینیوس Crassus.

این فیلم نمونه داگلاس شجاع ضد استقرار, گرایش, پس از این بازیگر به طور موثر به پایان رسید هالیوود لیست سیاه اعتباری نویسنده Dalton Trumbo, یک عضو از “هالیوود ده” که به سقوط طعمه به بدنام کمونیست جادوگر-شکار که رنگ باخته امریکا در 1950s.

در Spartacusدر حالی که داگلاس ایفا عنوانی نقش او احاطه خود را با خیره کننده از کهکشان بازیگران با این نتیجه که خوشمزه ترین اجراها در این فیلم آمد و از سه نفر از لورنس اولیویه (بی نقص و بی رحمانه به عنوان Crassus), Charles Laughton, Peter Ustinov که در خانه راه می رفت با یک بازیگر اسکار بازی مسخره امیز تاجر برده. در حالی که در حال مجادله و داگلاس هرگز به خطر بیافتد بر کیفیت و هرگز تردید به توصیه و یا کار با یک بازیگر اگر او فکر کرد که او و یا او حق را برای این نقش است.

اواخر انگلیسی hellraiser ریچارد هریس یک بار اعتبار داگلاس برای داشتن توصیه می شود او را به مدیر جاشوا لوگان برای نقش شاه آرتور در Camelotرغم نفرت و بیزاری بین خود و داگلاس در طول فیلمبرداری از جنگ ماجراجویی قهرمانان تلمارک (1965). در حالی که داگلاس در ادامه به ستاره اصلی فیلم در دهه 1960 آنها در کیفیت های متنوع و به ندرت تا به حال pathbreaking روح خود را در اوایل فیلم.

او پیوست بازیگران قوی در John Frankenheimer هیجان انگیز, هوشمند, سیاسی, هیجان انگیز هفت روز در ماه مه (1964) بازی وفادار سرهنگ که کشف کودتای ارتش به رهبری کاریزماتیک کلی با Fascistic, گرایش, بازی های برگزار شده توسط Burt Lancaster. دو نقش در این دوره به عنوان پایه عهد به داگلاس’ ویژگی های شخصی: او سرکش misfit کابوی gallivanting در سراسر مدرن با چشم انداز آمریکایی از ماشین و هلیکوپتر در تنهایی شجاع (1962) و مرحله نقش به عنوان خرابکارانه اهل بیت از بخش روانپزشکی در نویسنده Ken Kesey پرواز بر فراز آشیانه فاخته.

خاکی به شدت فردگرا ضد استبدادی شخصیت Randle P. McMurphy بود یک نقش نزدیک به داگلاس’ قلب است که او ساخته شده خود را در برادوی است. در حالی که او به شدت می خواست به تلافی نقش در این فیلم نسخه آن جک نیکلسون که در نهایت essayed آن در سال 1975 فیلم (تولید شده توسط داگلاس’ پسر مایکل). مانند McMurphy کرک داگلاس با swaggering جسورانه شیوه و شدید حس استقلال بود نمونه از معتبر آمریکایی شورشی.

tinyurlis.gdv.gdv.htu.nuclck.ruulvis.netshrtco.dehec.sutny.im

خرید کتاب زبان اصلی

درخواست کتاب

ایندکسر