کوبه برایانت هلیکوپتر سقوط: موتورهای نشان داد هیچ نشانه ای از “فاجعه بار داخلی شکست’ می گوید: گزارش

دو موتور هلیکوپتر که هواپیما مبهم و مه آلود و ابری آب و هوا در کالیفرنیا دامنه کوه ماه گذشته به قتل بسکتبال بزرگ کوبه برایانت و هشت نفر دیگر نشان داد هیچ شواهدی از یک “فاجعه بار داخلی شکست” بازرسان فدرال گفت: در تاریخ 7 فوریه.

گزارش موقت صادر شده توسط سازمان ملی ایمنی حمل و نقل (NTSB) 12 روز پس از تاریخ 26 ژانویه حادثه نیز گفت: آزمون هر دو روتور مجامع یافت آسیب “سازگار با صفحه چرخش در تاثیر”.

این یافته در حالی که اولیه با اشاره به نشانه های آشکار از مشکلات مکانیکی که ممکن است منجر به تصادف آتشین است که در آن برایانت, 41, خود 13-year-old daughter Gianna و هفت نفر دیگر سرنشین این بالگرد جان سپردند.

مرگ برایانت 18-زمان all-star در انجمن ملی بسکتبال و یکی از شگفت انگیزترین چهره های ورزشی باعث غلیان احساسات از شوک و غم و اندوه از طرفداران و همکار ورزشکاران در سراسر جهان است.

 

بازنشسته لس آنجلس لیکرز رو به جلو بوده است در راه خود را به جوانان بسکتبال مسابقات که او در آن مربیگری و دخترش و دو دختر دیگر سوار هلی کوپتر شد و با توجه به رقابت بپردازند.

در یک کلید جدید افشا در مورد تصادف NTSB تحقیقی به روز رسانی گفت: “بخش قابل مشاهده از موتورهای نشان داد هیچ شواهدی از یک uncontained یا فاجعه بار داخلی شکست.”

11-گزارش صفحه نکرد که مسائل مکانیکی ممکن است هنوز شناسایی موتور و دیگر قطعات بازیافت شده از خرابه های Sikorsky S-76B هستند جدا و بیشتر از نزدیک مورد بررسی قرار گرفت.

غبار و ابر

NTSB عضو هیئت مدیره جنیفر Homendy گفت: دو روز بعد از فاجعه ای که ابر و مه و دید محدود گزارش شده در مجاورت سقوط خواهد بود تمرکز اصلی این بررسی است.

روز جمعه گزارش گفت: فیلم ها و عکس های گرفته شده توسط مردم در این منطقه به تصویر کشیدن مه و پایین ابرها پنهان hilltops در اطراف محل سقوط, از جمله امنیت فیلم نشان هلیکوپتر ناپدید شدن به ابرها لحظات قبل از آن پایین رفت.

این NTSB همچنین به نقل از یک شاهد عینی از یک دوچرخه کوهستان نوین در کوهپایه احاطه شده توسط غبار که به طور خلاصه بازگو glimpsing هلیکوپتر در حال ظهور از ابرها آن را به عنوان نورد به سمت چپ قبل از توفنده ثانیه بعد یک فاصله کوتاه از او.

خلبان با تجربه هوانورد گواهی به عنوان یک مربی بود و به مرور با ویژوال گرایش نه با ابزار هدایت در طول تمامیت بد بخت پرواز NTSB گفت.

در حالی که او مجاز به پرواز با ابزار منشور شرکت که متعلق به هلی کوپتر, جزیره, بیان, هلیکوپتر تنها مجاز به پرواز با ویژوال قوانین پرواز هنگام حمل پرداخت مسافران این گزارش گفت:.

رابرت کلیفورد شیکاگو حمل و نقل هوایی فاجعه وکیل گفت: پرواز یک هلیکوپتر در دید کم است نابخردانه و بدون دو خلبانان حتی اگر مرور توسط ابزار است.

“با تجربه اما با این وجود تنها خلبان در آب و هوای بد است بد فرمول برای بهره برداری ایمن از یک هلیکوپتر,” او گفت: عصر ایران.

مدت کوتاهی قبل از رادار تماس با برایانت هلیکوپتر از دست داده بود و خلبان گفته بود کنترل ترافیک هوایی او در تلاش برای صعود به بالای ابر لایه NTSB گفت.

لحظاتی بعد هواپیما banked به سمت چپ و شروع به فرود کوبیدن به زمین در بیشتر 72 kmph و ترکیدن به شعله های آتش. “کل بدنه/کابین و موتور هر دو قرار گرفتند و پس از سقوط آتش” در این گزارش است.

این خرابه پراکنده در مورد تاثیر دهانه در دامنه کوه های سانتا مونیکا در نزدیکی شهر کالاباساس حدود 64 کیلومتری شمال غربی مرکز شهر لس آنجلس است.

این سازمان گفت: این نتیجه گیری می رسد به علت تصادف و عوامل مؤثر خواهد بود منتشر شده در گزارش نهایی خود را که انتظار می رود در 12 تا 18 ماه.

tinyurlis.gdv.gdv.htclck.ruulvis.netshrtco.de

خرید کتاب زبان اصلی

درخواست کتاب

ایندکسر