کلکته معلمان ساخت دست sanitisers به مبارزه COVID-19

با دست sanitisers — یکی از موثر ترین سلاح در برابر COVID-19 — در حال اجرا در مغازه ها, علم معلمان در چندین دانشکده از کلکته تولید مواد ضد عفونی کننده در آزمایشگاه های خود را و توزیع آن در میان کسانی که در معرض خطر بالا.

“عملی امتحانات برای دانشجویان رشته شیمی بودند برای رفتن برای نه روز اما آنها تا به حال به تعویق افتاد سه روز پس از آنها آغاز شد. در حال حاضر من نمی توانم پیاده روی از دانشگاه, فقط می خواهم که. این کار من برای اطمینان از حفاظت از مواد شیمیایی بنابراین من نگه داشته از بازگشت به کالج و حتی پس از آن بسته شود. که زمانی که آن را به من زده چرا استفاده از سهام از الکل به دست sanitisers” دکتر هاری شانکار Biswas رئیس بخش شيمي در Surendranath کالج, گفت هندو.

Sanitisers نیاز به الکل خالص — نه آنچه فروخته شده در مغازه مشروب — که تنها مجوز-دارندگان می توانید خرید. خوشبختانه دکتر Biswas که دارای مجوز از طرف کالج به حال خریداری مقدار کافی از آن را در مدت کوتاهی پس از Durga Puja.

“با اجازه از مدیر و کمک همکاران من در زمان 30 لیتر الکل از سهام به دست sanitiser. به عنوان در هر WHO (سازمان بهداشت جهانی) دستورالعمل های 100 میلی لیتر از sanitiser باید 70 میلی لیتر از الکل باقی مانده 30 میلی لیتر معمولا متشکل از آب و گلیسیرین و یک خط تیره از پراکسید هیدروژن” دکتر Biswas گفت.

او با استفاده از گلاب به خود محصول یک عطر و همچنین اضافه شدن چند قطره از رنگ متيلن بلو به انتقال یک رنگ آبی به آن است. نامگذاری آن Sparsha او توزیع برخی از 500 بطری 60 میلی لیتر هر یک در میان کسانی که واقعا به آن نیاز: عدم آموزش کارکنان پلیس در وظیفه در خارج از کالج ها ارائه فتوکپی و چاپ.

طرح های مشابه

دکتر Biswas نیست به تنهایی. دکتر Aparna Sen رئیس گروه میکروبیولوژی در خانم Brabourne کالج, همچنین متعهد مشابه ابتکار. “من باید تشکر اصلی ما ، Siuli سرکار. او به ما متهور در كشور ما به رغم وجود منابع محدود است. ما موفق به ساخت 200 بطری حدود 100 میلی لیتر در هر. ما با استفاده از گل عطر و داد sanitiser صورتی رنگ” دکتر Sen گفت.

او توزیع برخی از بطری در میان غیر-آموزش کارکنان — “که سفر در اتوبوس و تراموا و بیشترین نیاز را دارند” و در روز دوشنبه نمایندگان از ایستگاه پلیس محلی و SSKM بیمارستان نیز به این کالج به جمع آوری این محصول برای استفاده توسط کارکنان خود را.

دکتر آمریتا Kar دانشیار در شیمی گروه Bethune, کالج, همچنین موفق به ساخت برخی از 50 بطری 60-70 هر میلی لیتر با استفاده از اتانول و آب مقطر. بسیاری از بطری های توزیع شده در میان غیر-آموزش کارکنان. “این علم موشک نیست ما صرفا انجام وظیفه ما در زمان بحران” دکتر Kar گفت هندو.

tinyurlis.gdv.gdv.htu.nuclck.ruulvis.netshrtco.detny.im

خرید کتاب زبان اصلی

درخواست کتاب

ایندکسر