‘Koothu’ به خانه می آید: چگونه از سایه puppeteers سالم در جریان یک بازی زندگی می کنند در Facebook

وجود دارد جدید انرژی مورد Mu Harikrishnan تراس.

در روستای Yervadi نزدیکی Salem آن شب بیش از نیم دوجین سایه عروسکی صنعتگران و نوازندگان نقل مکان کرد و در مورد شدت دادن نکات نهایی به مرحله خود را.

آنها تا به حال مشغول به کار در این دو روز. چرم عروسک بودند داستد — آنها شده بود به هدر رفتن دور به مدت سه ماه با توجه به مستند — و چراغ راه اندازی شد.

بازیکنان از ابزار مانند mugaveenai, mridangam, هارمونیوم و کای thalam در زمان و مکان خود و افسانه ای ‘Ammapettai’ Ganesan این soothradhari که manoeuvers رشته ها و صدای شخصیت های سرب در زمان و موقعیت خود را.

در 6 ساعت شارپ در 21 ژوئن آنها رفت و زنده در Facebook برای اولین بار.

‘Koothu’ comes home: How group of shadow puppeteers in Salem streamed a play live on Facebook

“ما تا به حال بیش از 600 نفر مشاهده نشان می دهد می گوید:” Harikrishnan که قرار دادن آن همه با هم. 46 سال است که سازماندهی therukoothu, thorpaavai koothu و marapaavai koothu (تئاتر خیابانی سایه و رشته خیمهشب بازی) را نشان می دهد برای 15 سال در تامیل نادو قرار داده بود از این دعوت در رسانه های اجتماعی در هفته پیش رو اعلام کرد نشان می دهد.

او همچنین شامل یک بند که گفت که کسانی که علاقه مند می تواند کمک ₹100 در سر. “حدود 40 نفر فرستاده ما کمک های مالی” اشاره Harikrishnan و اضافه کرد که او خوشحال بود که او قادر به پرداخت حداقل چیزی به صنعتگران; هر بیت از تشویق ارزشمند است در این زمان.

خیابان ها به نمایش

Harikrishnan است از یک خانواده تئاتر خیابانی هنرمندان — پدر او به هنر و پس از آن بود که پدر بزرگ خود را. “چند ماه گذشته دشوار بوده است بر ما. ما متعلق به جمعیت — معبد جشنواره مجالس ترحیم و سایر حوادث که در آن مردم جمع آوری — که ما انجام koothu, گاهی اوقات برای هشت ساعت در یک کشش.”

‘Koothu’ comes home: How group of shadow puppeteers in Salem streamed a play live on Facebook

با مستند وادار کردن مخاطبان خود را به ماندن در داخل خانه Harikrishnan تصمیم گرفت که آنها نیاز به پیدا کردن یک راه را نشان می دهد به آنها. “ما هیچ چاره ای جز به وفق دهند; وضعیت چنین است,” او می گوید.

در حالی که Harikrishnan که همچنین می نویسد: در تئاتر خیابانی هنرمندان از Kongu منطقه می خواستم برای پیدا کردن یک جایگزین منبع درآمد برای koothu هنرمندان, او همچنین می خواستم مطمئن شوید که فرم هنری به طور مداوم در نمایش عمومی. “این مهم است که برای زبان و همچنین به عنوان هنر. تنها اگر آنها در حال استفاده هستند در همه زمان ها خواهد زنده ماندن آنها در دراز مدت” او توضیح می دهد. “آیا قحطی یا جنگ هنر باید همچنان به انجام کار خود را. ما تا به حال برخی از ادبیات در برخی از بدترین جنگ.”

خود را نشان می دهد بر اساس رامایانا و مهاباراتا. برای اولین Facebook live, آنها تصمیم به انجام ” هانومان Thoodhu که در آن هانومان می رود برای دیدار با سیتا که اسیر برگزار شد با Ravana. محتوا توضیح می دهد Harikrishnan بود برای بهینه سازی فضای آنلاین و کاهش به یک ساعت.

در میان بهترین چیزهایی که تجربه به آنها هستند بسیاری از قدرت پردازش است که با تکنولوژی. برای اولین بار 64 ساله ‘Ammapettai’ Ganesan که انجام شده است برای بیش از 50 سال قادر به شنیدن صدای خود را به وضوح در طول و بعد از نشان می دهد.

‘Koothu’ comes home: How group of shadow puppeteers in Salem streamed a play live on Facebook

“معمولا در حالی که koothu است که در این اجرا به سختی شنیدن خود را به آواز خواندن. وجود دارد مقدار زیادی از جمعیت و اختلال” توضیح می دهد که Harikrishnan. اما در حال حاضر او قادر به ضبط و پخش Ganesan عملکرد خود را. “او هیجان زده بود” او اضافه می کند.

Harikrishnan مشغول برنامه ریزی سنتی رشته نمایش عروسکی در حال حاضر. او متوجه می شود که گرفتن هنرمندان برای جمع آوری در تراس — آنها در حال گسترش در روستاها و اطراف سالم و متقاعد کردن آنها برای انجام کوتاه, فرمت, یک ماموت وظیفه. “این چیزی است که من فکر می کردم وقتی که من برنامه ریزی شده که نشان می دهد ما,” او می گوید. “این آسان نیست. ما اشتباهات; طبع زد بالا; ما حتی به دعوا مشت و پیراهن پاره شد…” او خنده. “اما در پایان ما آن را انجام داد.”

Harikrishnan از طریق کلاری میراث فرهنگی و خیریه اعتماد که او تاسیس قصد دارد برای جریان آنلاین را نشان می دهد هر هفته از تراس. برای جزئیات بیشتر او را دنبال کنید Facebook/Mu Harikrishnan ایمیل [email protected]

tinyurlis.gdu.nuclck.ruulvis.netshrtco.detny.im

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>