کویلپتی kadalai mittai می شود GI برچسب

معروف کویلپتی kadalai mittai صادر شده است و این نشانه جغرافیایی (GI) برچسب شده است. نرم افزار ثبت شده توسط کویلپتی منطقه ای Kadalaimittai تولید کنندگان. کویلپتی kadalai mittai تولید شده است در کویلپتی و مجاور شهرها و روستاها در Thoothukudi منطقه.

Chinnaraja. G. Naidu معاون ثبت نشانه های جغرافیایی تایید کرد که دستگاه گوارش برچسب داده شده برای کویلپتی kadalai mittai. او گفت که این برچسب را در حال حاضر کمک به این نام تجاری در رسیدن به مخاطبان بین المللی است. “این محصول دارای عمر مفید طولانی و دارای یک پتانسیل صادرات,” او اضافه شده است.

کویلپتی kadalai mittai یک آب نبات ساخته شده از بادام زمینی برگزار شد با درخشان شربت و صدر با یافتیم نارگیل رنده شده رنگ صورتی و سبز و زرد. در کویلپتی آن است که به فروش می رسد به عنوان تنها تکه های مستطیل شکل و یا به جای cuboids مهر و موم شده در پاکت. آن ساخته شده است با استفاده از تمام مواد طبیعی مانند سنتی و ویژه ‘vellam’ (jaggery) و بادام زمینی و آب از رودخانه Thamirabarani است که در تولید استفاده می شود که باعث افزایش طعم و مزه به طور طبیعی.

کویلپتی kadalai mittai تولید شده است با استفاده از هر دو بادام زمینی و شکر زرد (آلی jaggery) در دقت انتخاب مقادیر از انتخاب مکان های خاص در تامیل نادو. Groundnuts در حال رشد در بومی خاک سیاه و سفید در داخل و اطراف کویلپتی. پس از یافتن منابع groundnuts در حال پوسته و بو داده. این است که چگونه این کویلپتی kadalai mittai منحصر به فرد سنتی عطر و طعم.

برای دهه کویلپتی kadalai mittai بود که به طور سنتی در روستای جشنواره با استفاده از نخل شکر زرد و بادام زمینی از نزدیکی مناطق. سوئیچ به نیشکر شکر زرد رخ داده در قبل از استقلال عصر در اطراف 1940s زمانی که Ponnambala ندار که تا به حال در یک فروشگاه مواد غذایی در بازار تصمیم به استفاده از نیشکر شکر زرد و بادام زمینی در مغازه اش را kadalai mittai.

tinyurlis.gdclck.ruulvis.netshrtco.detny.im

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>