قانون به عنوان حماسه propound آن

آیا مدرن است هیچ شباهتی به هند باستان قانونی فلسفه ؟ تا چه حد ما پیدا کردن چنین تجانس? بحث عدالت V. Ramasubramanian محترم قاضی دادگاه عالی هند در کنار فعلی eurocentric تئوری حقوقی که از هند باستان. وبینار – ‘قانون و عدالت از ما حماسه’ – برگزار شد با Aatmalaya آکادمی و با حضور رقصنده معلمان و دانش آموزان علاقه مند در هند باستان سنت است.

Law as the epics propound it

با روایت داستان از smritis, وداها و puranas که قاضی محترم در مورد تعدادی از باستان اصول حقوقی و توضیح داد که چگونه آنها منطبق با قانون مدرن. Categorising هندو مقدس بر اساس طبیعت خود و سلسله مراتب قدرت در او مشاهده: “اگر shrutis و smritis مشابه در شخصیت به کنوانسیون های بین المللی اعمال و دستورات قضایی اظهارات, puranas و itihasas مانند موارد قانونی که در حال پیچیده با موقعیت های واقعی زندگی.”

ذکر برخی از موارد که در آن قوانین اساسی گذاشته شده در طول زمان رامایانا او توضیح داد Bharata لیست اخلاقی بوده است. “Bharata لیست تا به حال قوانین مربوط به کسب و کار اخلاقی, خانواده, اهمیت مالیات, آلودگی محیط زیست, نقض اعتماد, اعتیاد و بیشتر” او اشاره کرد. به طور مشابه قرارداد قانون اصول را می توان در حماسه رامایانا. “هنگامی که Dasharatha تصمیم می گیرد به تاج و تخت را به پسر ارشد راما به عنوان جانشین او در دادگاه سلطنتی ایودیا همسرش Kaikeyi او را به یاد وعده های خود را ساخته شده به سال پیش است. به منظور اتصال به او را به خود زودتر وعده با وجود تصمیم خود را در دربار سلطنتی که در تضاد با آن Kaikeyi سخنان: ‘آن بیهوده خواهد بود برای ساخت یک سد هنگامی که آب در حال حاضر اجرا کردن.’ این اصل را می توان در بسیاری از تجاری ما قوانین امروز” گفت: ارائه مثال از اینکه چگونه یک بانک رفتار دو payees که در حال حاضر چک. این بانک می پردازد به دریافت کننده وجه است که ارائه چک برای اولین بار او اضافه شده است.

یکی دیگر از خوبی توسعه یافته منطقه از قانون در آن زمان به گفته او قانون مربوط به روابط دیپلماتیک با کشورهای همسایه. “هنگامی که Ravana فرستاده بود برای متقاعد کردن Sugriva نمی شود در کنار راما Sukha مورد حمله قرار گرفت توسط vanaras. اینکه یک نماینده از لانکا Sukha هشدار داد راما که او باید برای محافظت شود. جالب است که او اعتقاد بر این است که هم به زبان آمده برخی از موارد استثنا برای این قاعده در این برهه: “تنها کسانی که نمایندگان می تواند حمله کردند که نمی انتقال پیام پادشاه و یا انتقال پیام خود’.” ساخت ارتباطات موازی معاصر به قانون و عدالت Ramasubramanian با اشاره به ماده 31 کنوانسیون وین در روابط دیپلماتیک 1961 که کمک های مالی مصونیت دیپلماتیک به نمایندگی از تعقیب کیفری. “آن را نیز میسازد پایین استثنا که فعال خارجی دولت را به اقدام علیه ایران اگر اقدامات او بودند در خارج از رسمی و وظیفه شبیه به استثنا توضیح داده شده بود.”

اصول بی طرفانه قضاوت و داوری عادلانه داده شد اهمیت دوران باستان گفت: یادآوری یک داستان از Adi پروا مهاباراتا است. Sudhanva که به جنگ با پادشاه Prahlad پسر Virochana روش Prahlada خود را به حل و فصل اختلاف. او اما هشدار او که سر خود را تقسیم به هزار تکه اگر او دروغ تصمیم گرفت این موضوع است. Prahlad به دنبال مشاوره از حکیم Kashyapa که می پرسد Prahlad برای قضاوت در این موضوع بر اساس شایستگی و با انصاف حتی اگر آن را در برابر خود منافع.

“جالب است توجه داشته باشید که یکی بود نه تنها موظف به تصمیم گیری مسائل با انصاف بلکه مجاز به پرهیز از صحبت کردن حقیقت است. این همان قانون که ساخته شده Sahadeva (یکی از كاستى) ارائه نجوم تخصص به Duryodhana به تنظیم فرخنده زمان برای Kauravas به آغاز جنگ Kurukshetra, اگر چه او یک حریف. مردان آموخته در طول این حماسه شد و انتظار می رود برای حفظ اخلاق حرفه ای در بالاترین مرتبه” مشاهده کرد.

او یکی دیگر از قانع مشاهده است که بسیاری از اساسی اصول حقوقی از هند باستان به نظر می رسد به سرچشمه گرفته و در طول زمان رامایانا در حالی که رویه قانون به نظر می رسد که تا حد زیادی توسعه یافته در طول زمان از مهاباراتا. پاسخ دادن به یک سوال است که به دنبال توضیحی برای همان قاضی به نام توجه به yugas (Treta و Dwapara yuga) که در طی آن آنها نوشته شده بود. “در واقع وجود دارد هیچ نیازی نیست برای یک سیستم حقوقی در طول Satya yuga به عنوان همه مردان پایبند به حقیقت است. اما پایین yugas به عنوان رذیلت از مردان نگه داشته و در حال رشد وجود ظهور یک ضرورت تدوین قوانین. ما رو دیدن بیشتر قوانین رویه در طول Dwapara yuga به عنوان آن می آید به ترتیب بعد از,” او توضیح داد.

نتیجه گیری خود را دقیق سخنرانی عدالت Ramasubramanian اظهار داشت: “تفاوت بين قانون مدرن و Dharmashastras است که اگر سابق نگران است تنها با ‘انجام’ از انسان و دومی در برخورد با هر دو ‘انجام’ و ‘شخصیت’.”

این سخنرانی جذاب آن را به عنوان ساخته شده ارتباط بین مدرن و باستانی و فلسفه قانون و دین است. آن را نیز ارائه فرصت برای مطالعات تطبیقی حقوقی, فلسفه و ادغام آنها. خانه به متون دینی به دنبال قانونی و اصول اخلاقی می تواند فوق العاده بهره مند positivist قانون است که تاسیس شده است در منطق و دلیل اگر چه احتیاط و مراقبت باید انجام شود به انجام چنین ورزش از ایدئولوژیک لنز.

tinyurlis.gdclck.ruulvis.netshrtco.de

دیدگاهتان را بنویسید